Akčné ženy pred Vianocami v Brne

0
Akčné ženy pred Vianocami v Brne
stylemon

Networking, motivácia, úžasné farby a skvelá nálada. Aj tak by sme mohli zhodnotiť druhý event akčných žien v Brne, ktorý sa uskutočnil 13. decembra v bistre Hawranek. Päť spíkeriek, dve módne prehliadky a množstvo skvelej energie boli kokteilom, ktorý vytvoril úžasný spoločný večer.

Komunita akčných žien je najmä o vzájomnej podpore a inšpirácii, ku ktorej slúži nielen náš online magazín, ale práve aj akcie, ktoré pravidelne organizujeme pre všetky akčné ženy túžiace po zmene a raste. „Pomáhame si v biznise, kariére aj vzdelávaní,“ vysvetľuje Noémi Vránková z komunity Akčných žien.

Video z podujatia si môžete pozrieť priamo tu:

A práve podporu a inšpiráciu prišli akčné ženy z Brna a okolia načerpať na event, počas ktorého rozprávalo päť rečníčok svoje príbehy a ponúkli svoje životné skúsenosti. Každá účastníčka získala v rámci vstupenky aj lístok do tomboly, malé občerstvenie a dhodnotný darček. Samozrejmosťou bol kopec inšpirácie, motivácie, množstvo nových kontaktov aj zaujímavý sprievodný program vrátane módnej prehliadky českej firmy Posh me.

Večer plný pozitívnej energie vyplnili najmä koučka a trénerka Lucia Königová,  IT odborníčka a členka rady neziskovej organizácie Czechitas Bára Bühnová, foodblogerka Svatava Vašková čiže Coolinářka, módna blogerka Lenka Madlenová alias Stylemon a optometristka a odborníčka zameraná na zdravie očí, Aneta Čunderlová z kliniky Neovize. 

https://www.facebook.com/akcnezeny.sk/photos/a.1115995081894524/1116000111894021/?type=3&theater

Ako byť spokojným rodičom

Lucia Königová sa po 14 rokoch v nadnárodnej korporácii vybrala cestou koučingu. Životná cesta ju doviedla k profesii koučky, poradkyne, lektorky a pedagogičky dospelých. Rozhodla sa šíriť osvetu a prevenciu a vzdelávať dospelých aj prostredníctvom projektu (Ne)gramotný rodič a Cesta späť k sebe. Osobný rast je jej životným štýlom a v pláne má workshopy, online kurzy aj novú knihu.

Hneď po prvej spíkerke sme večer oživili skvelou módnou prehliadkou značky PoshMe. Žiarivé modelky predviedli úžasné modely pre ženy všetkých konfekčných veľkostí aj typov postavy.

Lucia Königová
Lucia Königová v strede. Foto: FOTOCOUFAL.cz

Naše hranice si robíme sami sebe

Barbora Bühnová je akčná žena do slova aj do písmena. S najrôznejšími zahraničnými stážami, s dvoma doktorátmi, v úlohe docentky, vo vedení niekoľkých výskumných tímov a združení aj v boarde neziskovej organizácie Czechitas rúca všetky mýty o ženách v IT. Barbora počas rozhovoru hovorila o tom, ako vníma rozdiely medzi mužmi a ženami vo svojom odbore aj posunula rady, ako u nich doma funguje vzťah detí s technikou.

Barbara Buhnová
Barbara Buhnová. Foto: FOTOCOUFAL.cz

Foodblogerka a jej šťastie na tanieri

Foodblogerka a jej šťastie na tanieri, o tom hovorila jedna z najznámejších a najúspešnejších českých foodblogeriek, Svatava Vašková. Ako Coolinářka je blázon do jedla a ohromuje všetkých naokolo najmä skvelými receptami s ešte krajšími fotkami. Predstavila nám i svoju tohtoročnú, v poradí už 3. kuchárku „Tak chutí hygge“, ktorá vznikla prepojením receptov na chutné a rýchle večere s dánskym konceptom hygge. A čo plánuje na Nový rok? Aj keď je to ešte tajné, rozhovorila sa o knihe, ktorá komplexne pojme sviatky Vianoc.

Tesne po tom, ako sa skončil rozhovor s foodblogerkou Svatavou sa začala druhá módna prehliadka, počas ktorej predviedli modelky krásne a elegantné modely.

Svatava Vašková
Svatava Vašková. Foto: FOTOCOUFAL.cz

Ži svoj farebný sen

Lenka Madlenová je blogerka a mimoriadne žiarivá žena tvoriaca Stylemon Fashion Blog. Jej poznávacím znamením je žltá farba a učarovala jej móda, farebnosť až uletenosť. Všade, kam príde, roznáša pozitívnu energiu a úsmev. Aj počas eventu predviedla úžasný outfit, ktorý pútal pozornosť. Lenka je digitálna nomádka milujúca sekáče, ktorá miluje svoj život a žije svoj farebný sen. Na evente rozosmiala všetky prítomné dámy a pridala skvelé rady. Do tomboly nám venovala stylingové poradenstvo.

Stylemon
Stylemon. Foto: FOTOCOUFAL.cz

Zdravie očí je dôležité

Vyštudovaná optometristka Aneta Čunderlová, ktorá pôsobí na očnej klinike NeoVízia v Brne, sa venuje predovšetkým refrakčným vadám. V nadväznosti na Lenkinu skúsenosť s operáciou očí hovorila najmä o tom, aké operácie existujú a pre koho sú vhodné, ako môže operácia očí zmeniť život človeka k lepšiemu a zároveň spomenula aj vtipné príhody, ktoré sa len tak nestávajú.

V rámci sprievodných aktivít sme mali vďaka NeoVizii možnosť odmerať si zrak autokeratorefraktometrem. Ten dokáže odmerať aj vnútroočný tlak a naznačiť prítomnosť šedého zákalu.

https://www.instagram.com/p/BrVrp0VFERL/

Kútik zdravia nám dopĺňala aj Inca collagen. Zdravý kolagénový drink nám namiešala priamo zakladateľka značky. K inšpirácii prispel partner DRFG, ktorí každej účastničke venoval okrem iného i predplatné časopisu Forbes na celý rok 2019! Doller nám predstavil motivačné diáre na rok 2019 a o príjemnú a voňavú atmosféru sa postarali sviečky Party lite. Vďaka salónu Iconic, módnej značke Posh me a Notino sme boli všetky krásne upravené a zažili sme krásnu módnu show.

https://www.instagram.com/p/BsTga0yAZKE/

Na záver sme žrebovali úžasné ceny v tombole. Všetkým gratulujeme a tešíme sa na ďalšie spoločné príležitosti v roku 2019. Zároveň by sme sa rady poďakovali všetkým našim partnerom!

Všetky fotky z podujatia si môžete pozrieť priamo na českom facebooku:

https://www.facebook.com/akcnizeny.comeu/photos/a.2197493360498982/2197503777164607/?type=3&theater

žiadne príspevky na zobrazenie