Akčné ženy s témou networking v časopise Evita

Akčné ženy tím
Akčné ženy tím

„Tajomstvo pracovných úspechov nás žien závisí od podpory a viery ľudí v našom okolí. Ak sa chcete odvážne pustiť do svojho vysnívaného projektu, asi viete, o čom je reč. No čo ak takého niekoho vo svojom okolí nemáte? Čítajte!“

Takto začína článok o Akčných ženách v magazíne Evita, ktoré podporujú myšlienku vzájomnej podpory pod heslom „Robím, čo milujem„.

„My ženy potrebujeme svoje ženské kruhy. A nielen, čo sa týka materských a vzťahových tém, ale aj keď ide o kariéru alebo biznis. Na rozdiel od mužov nie sme biologicky nastavené na súperenie, súťaženie, či podávanie výkonu. Je nám prirodzene bližšia vzájomná spolupráca a zdieľanie,“ hovorí Martina Novotná, zakladateľka Akčných žien.

Začiatky Akčných žien

Myšlienka ženského networkingu a podpory v podnikaní niesla Martina v hlave už dlho. Manažérka v eventovej agentúre sa stala mamou, čím sa jej zmenil život. Bolo jej však od začiatku jasné, že sa chce aj popri materskej dovolenke realizovať. Rozhodla sa, že vyplní dieru na trhu.

Celý príbeh portálu Akčných žien vznikol pred vyše tromi rokmi, keď sa spojila s redaktorkou Martinou Beňovou. Založili portál akčnezeny.sk a začali vyhľadávať aktívne ženy, ktoré by sa k nim pridali. Postupne sa portál rozrástol o sekciu Akčné mamy, ktorý slúži na prepájanie aktívnych mamičiek.

Nápad je len začiatok

Mnoho žien má dobrý nápad, ale nevie, ako ďalej. Akčné ženy pomáhajú rozvíjať potenciál, ktorý má každá akčná žena. Ženy, ktoré chcú začať podnikať, majú na webe akčných žien prístup k množstvu odborných článkov. V tíme akčných žien je účtovníčka, právnička či web dizajnérka.

Ďalším dôležitým bodom sú sociálne siete – Facebook a Instagram, kde sa ženy môžu navzájom prepájať a podeliť sa so svojimi skúsenosťami alebo si navzájom si poradiť.

Sila networkingu

Networking je označenie pre vytváranie vzťahov medzi ľuďmi, vzájomnú výmenu informácií a udržiavanie osobných kontaktov, vedúcich k vytvoreniu siete.

„Mať dobré kontakty a poznať ľudí na správnych miestach je viac než polovica úspechu,“ hovorí Martina a dodáva: „Som hrdá na všetky ženy, ktoré sa chcú realizovať a vykročia zo svojej komfortnej zóny, pretože sama viem, že je to psychicky náročné. Povedzme si však úprimne – kedy, ak nie teraz?“