NAČÍTAVAM

Type to search

BIZNIS INŠPIRÁCIE MAGAZÍN Networking PODNIKANIE

Akčné ženy v Košiciach zažili inšpiratívny večer venovaný networkingu

Martina Beňová
Share

Akčné ženy milujú možnosti, ktoré majú, keďže si ich vytvárajú aj samy. Presne pred týždňom sa stretli akčné ženy na inšpiratívnom stretnutí v Košiciach, aby si vymenili svoje skúsenosti aj nápady. Večer, ktorý bol plný networkingu a skvelých tém, sa niesol v znamení offline-u.

Inšpiratívny večer určený pre všetky podnikavé a akčné ženy, ktoré sa chcú rozprávať o témach ako je podnikanie, či samostatná zárobková činnosť, bol skutočne výnimočný. Dve zakladateľky, dve Martiny, si hneď v úvode pripili s Martini a potom sa rozbehol večer, ktorý uzavrela bohatá tombola.
Gro tvorili prezentácie a diskusie so ženami, ktoré sa rozhodli zmeniť svoj život a ísť cestou, ktorá ich baví, napĺňa a zároveň aj živí.

Autor: IPFOTO

Ako prvá vystúpila Natali Vince. Tá vo svojom živote spojila niekoľko vášní, pretože vyučuje psychológiu stredoškolákov i dospelých, poskytuje tiež psychologické poradenstvo ako školská psychologička a popri tom sa už 10 rokov ako lektorka venuje výuke salsy na kurzoch v Košiciach. Po svojej prezentácii roztancovala všetky akčné ženy a naučila ich niekoľko základných salsových krokov, vďaka čomu sa v sále rozprúdila skvelá zábava.
Druhou spíkerkou večera bola Mária Virčíková, ktorá všetkým prítomným dokázala, že zeny do sféry IT skutočne patria. Mária je technologická inovátorka, podnikateľka a odborníčka na umelú inteligenciu a zároveň je aj spoluzakladateľka firmy Matsuko. Tá vyvíja Skype budúcnosti – komunikáciu vo forme trojrozmerných hologramov. Mária je tiež dobrovoľníčka združenia Aj Ty v It a stala sa Forbes osobnosťou v sekcii „30 pod 30“.

Treťou spíkerkou bola odborníčka na LinkedIn, Kristína Kováčiková, ktorá prezradila nové informácie o efektívnom využívaní tejto siete, o efektívnej sebaprezentácii aj možnostiach, ako vďaka LinkedInu možno získať nových klientov či lepšie zamestnanie. LinkedIn ako skutočne silný marketingový nástroj a Kristína ako odborníčka naň skrátka nesmeli na inšpiratívnom večeri chýbať. Kristína je popri tom aj spolu s Ivanou Brutenič je odborným garantom konferencie TREND LinkedIn Academy pripravenou v spolupráci s vydavateľstvom týždenníka Trend. Špecializuje sa na employment branding, social media kampane a tréning out-of-the-box myslenia pre manažérov.
Ďalšou prezentujúcou bola Monika Šrenkelová, fyzioterapeutka telom aj dušou, ktorá je autorkou liečebnej metodiky Correct Body Systém. Venuje sa ženám po pôrode, odrehabilitovala takmer 4-tisíc žien, z toho takmer každá mala diagnostikovanú diagnózu popôrodná diastáza. Mamičky ju poznajú aj ako “Rehab Women” a spoznali ju aj akčné ženy počas večera, kedy s niektorými prítomnými priamo diskutovala o možnostiach liečby.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuLucia Wagner prezentovala zdravý životný štýl aj vlastný život, počas ktorého už stihla napísať viac než 10 kníh a získala viac než 120-tisíc fanúšikov na sociálnych sieťach. Lucia zmenila svoje hobby na podnikanie, založila stránku Fit Recepty s cieľom pomôcť a naučiť čo najviac ľudí, že jesť zdravo a fit sa dá jednoducho, chutne a nie je to žiadna nuda. Po presťahovaní sa do USA sa začala Fit receptom venovať naplno a vo svojich 21 rokoch vydala prvú kuchársku knihu Fit recepty. Všetkým prítomným opísala, aké je to tvoriť knihy s tematikou zdravého jedla aj to, ako si ako freelancerka delí svoj čas na pracovný a súkromný.
Záverečnými spíkerkami boli kamarátky Jana Beerová a Mimi Korytková, majiteľky agentúry Lemur.sk, v ktorej sa spolu s kolegami od roku 2009 venujú reklame, marketingu a public relations. Košičanku a Prešovčanku spojila vysoká škola a počas svojej prezentácie hovorili o kamarátstve aj spoločnom podnikaní, prezradili tipy na kvalitnú prezentáciu značiek a zabŕdli aj do prezentácie online a offline.

Po každej spíkerke sme si počas jednej minúty vypočuli aj príbeh biznis akčných žien, ktoré začali podnikať a venovať sa vlastnému biznisu. V minutovke sa predstavila Joanna Gurnik a jej Tatranské čokolády, Nina Kanová a doplnky stravy Gellavit, Kamila Slašťanová Trávničková a jej portál Menučka.sk, Ľubica Slatina a projekt Vystrihaj sa Slovensko či Inna Semi a kolagény Duo Life.

Ako si uzivate sviatok? My sa rypeme v zahradke, chystame sa do lesa a popritom v hlave este stale spracuvame zazitky z Kosic…? Poznate rucne robene #tatranskecokolady? …Joanna je #akcnazena v mnohých smeroch. Okrem toho, že precvičuje yogu, organizuje kurzy a semináre – yoga? Ayurveda? Aromatherapy? Dance? FireDance? Massage? Vastu? vyrába aj #tatranskecokolady !!! Žena z pod Tatier prišla do Košíc a priniesla so sebou aj ručne vyrobené originálne kusky pre každú účastničku! #akcnezenyvkosiciach #tatry #poprad #akcnezeny #mnam #cokolady #rucnerobenecokolady #cokoladyzpodtatier #hadnmadecokolady #original #dakujeme #multifunkcnazena #yoga #Ayurveda #Aromatherapy #Dance #FireDance #Massage #Vastu #podnikavezeny @boho.yogi

A post shared by akcnezeny.sk (@akcnezeny.sk) on

Úspešný večer sme ukončili tombolou, po ktorej sa prítomné akčné ženy ešte mali možnosť rozprávať, networkovať a zdieľať svoje skúsenosti. Ženská energia sa znásobila a aj druhé stretnutie v Košiciach dopadlo mimoriadne úspešne. Všetky fotky z podujatia nájdete aj na našom Facebooku a môžete si pozrieť aj video.

Veľká vďaka patrí hlavnému partnerovi podujatia spoločnosti Koft a špeciálne Martini, ktoré nás sprevádzalo počas celého večera.

Tagy
Martina Beňová
Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

You Might also Like

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X