Akčné ženy v kostole Klarisky: Hudba, energia a veľké emócie

0
Akčné ženy v kostole Klarisky: Hudba, energia a veľké emócie

Výnimočné miesto plné šťastných akčných žien. V ruchu bratislavských ulíc v historickom centre mesta v koncertnej sieni Klarisky sa 30. novembra 2023 stretli ženy, ktoré robia, čo milujú. Ženy, ktoré sa túžia inšpirovať, zdieľať, motivovať sa a pomáhať iným ženám nájsť svoju cestu. Ženy, ktoré navzájom zdieľajú svoju energiu, aby nielen náročný december zvládli s úsmevom, ale každý deň ich života aj života ich blízkych.

Bez nich by to nešlo

Ďakujeme Bratislavskému kultúrnemu a informačnému stredisku, vďaka ktorému sa podujatie uskutočnilo v priestoroch Koncertnej siene Klarisky. Poďakovanie patrí aj hlavnému partnerovi eventu spoločnosti BDO Slovensko ako aj vínnemu partnerovi Vinum Nobile Winery ako aj voňavému a sviečkovému partnerovi MUCUMU. Počas eventu ako po jeho skončení boli účastníci oboznámení s eventom aplikáciou LAIA, vďaka ktorej sa môžu navzájom prepájať a spájať. Speváčkam Adriene Bartošovej a Andrei Bučko ďakujeme za krásny hudobný doprovod a piesne.

Keby som nerobila hudbu a divadlo, robila by som asi v parfumérii

„Pamätám si, že u nás doma sa stále spievalo, mama stále hrala na klavíri a tým pádom to bolo pre mňa veľmi prirodzené prostredie. Napriek tomu sa však stal paradox, a hoci si mamu najviac vážim a milujem, začala som sa v určitom období doma hanbiť spievať a hrať. Nechcela som sklamať rodičov,“ týmito slovami sa nám predstavili speváčka Adriena Bartošová s dcérou Andreou Bučko (na úvodnej foto).

Vo vtipnom dialógu sme sa dozvedeli, ako to vyzerá v reálnom živote speváčok, aké sú ich vianočné zvyky, tradície a či si bez spevu vedia predstaviť svoj život. „Keby som nerobila hudbu a divadlo, robila by som asi v parfumérii,“ hovorí Andrea Bučko a jej mama so smiechom súhlasí.

Adriena Bartošová

Nejeden by si myslel, že v hudobných rodinách je bežné, že si zdieľajú aj svoje umelecké srdcia, no ak chce Adriena Bartošová počuť nové piesne svojej dcéry Andrey, musí ísť s manželom na koncert. Samozrejme, ide tam rada, ale až tam prvýkrát počuje, čo nové Andrea vytvorila. A ako správna matka, zatláča slzy.

„Andrejka chcela byť od začiatku tá, čo chcela kráčať sama, svojou cestou…,“ hovorí Adriena Bartošová o svojej dcére, čím jemne prezrádza Andrejkinu povahu. A ako trávia Vianoce?Teším sa na sviatky, lebo to bude ten čas, kedy budeme mať čas,“ hovorí Andrea Bučko a priznáva, že tieto tri vianočné dni v roku si neplánuje žiadnu prácu, je to čas len pre rodinu a priateľov.

Adriena Bartošová s dcérou Andreou Bučko

Pracovná ponuka vďaka výborným pracovným výsledkom

Eva Belková v práci radí firmám, ako riešiť menšie i väčšie problémy, ako správne nastaviť procesy s prechodom na digitalizáciu. Svoj pracovný maratón vyvažuje rekreačným behom, plávaním, jogou, v zime lyžovaním. Osem rokov je partnerkou poradenskej spoločnosti BDO na Slovensku patriacej do poprednej medzinárodnej siete konzultačných spoločností.

Mám vyštudovaný ekonomický smer, manažment. Po škole som začala ako klasický účtovník. Po pár rokoch ma oslovila konzultačná spoločnosť BDO s tým, že si všimli, že robím svoju prácu dobre, aby som im prišla pomôcť. Dnes už neúčtujem, ale radím na základe svojich skúseností,“ hovorí Eva.

V rámci rovnováhy pracovného a súkromného života Eva ako milovníčka športu vymyslela originálny darček pre dcéru k jej narodeninám, o ktorý sa podelila s účastníčkami eventu. Zabezpečila surf and joga pobyt, osem intenzívnych dní, ráno surfovanie tri hodiny v oceáne, večer jedna hodina jógy. „Surfing je veľmi náročný, v priebehu troch sekúnd musíte urobiť viac pohybov… Trvalo mi to dlhšie ako mojej dcére, ale bolo to super. Pobyt sme končili tým, že sme naraz chytili jednu vlnu a išli sme dopredu. Najlepší týždeň, ktorý sme spolu prežili,“ uzatvára Eva spokojne.

Zuzka Kemeníková a Eva Belková

Akčné ženy inšpirujú

Energická Zemplínčanka, Zuzka Kemeníková pracuje v spoločnosti Philip Morris, ktorá už viac ako 22 rokov zodpovedá za obchodno-finančné plánovanie. Spoločnosť poskytuje zamestnancom veľmi veľa benefitov, napr. tzv. zamestnanecké skupiny, čo znamená, že zamestnanci si robia aktivity sami pre seba, čiže zamestnanci pre zamestnancov. Jednou z týchto aktivít bola aj „woman inspiration network“, čiže skupina žien, ktoré sa vzájomne inšpirovali a pomáhali si. „Na Slovensko prišla táto idea v lete 2023 a veľmi pekne to zapadlo s Akčnými ženami, ktoré nás inšpirovali a pomohli nám, ako konkrétne túto iniciatívu uchopiť a rozbehnúť na Slovensku,“ hovorí Zuzka.

Za sebou majú úspešnú prvú fázu. Sieťovanie je postavené na troch pilieroch:

  • networking (najmä v rámci firmy, prepájanie oddelení v rámci Slovenska, ale aj v rámci krajín Slovensko, Česko, Maďarsko)
  • zdvíhať sebavedomie ženám (je úplne iné, ak žena verí v samu seba)
  • rozvojové programy (soft skills, hard skills)

Klub Akčných žien mení životy

Komunita Akčných žien má aj svoj Klub, ktorý predstavila Elena Bročková. Niet však nad osobné výpovede účastníčok, ktorým Klub doslova a do písmena zmenil život. Samozrejme, k lepšiemu.

Elena Bročková

„Každému jednému odporúčam ísť do Klubu. Mne osobne tento rok mi zmenil život. Mala som ťažšie obdobie na začiatku roka a som veľmi vďačná, že som našla tieto akčné ženy. Zmenu si všimli aj kolegovia v práci, pýtali sa ma, kde beriem tú energiu, čo sa stalo:). Stretla som tu krásne úžasné ženy, s ktorými som sa prepojila, s ktorými máme spoločné témy a navzájom sa inšpirujeme. Veľmi, veľmi som podrástla a otvorili sa mi dvere, o ktorých som v živote nepočula, hovorí členka Klubu Akčných žien Eva Jahelka Filipp.

„Vytrhli ste ma z ťažkého obdobia. Prišli ste práve vo chvíli, kedy som to najviac potrebovala. Zrazu som sa stala spíkerkou na konferencii, bola som v televízii, v podcaste… Áno, hoci som právnička, stala sa so mňa aj spíkerka a je to super. Som naozaj vďačná za možnosti, ktoré sa mi naskytli a že môžem byť ich súčasťou,“ hovorí členka Klubu Akčných žien a advokátka Jana Peschlová.

Tešíme sa na vás na najbližšom evente Akčných žien. Príďte sa inšpirovať, motivovať, či len tak si oddýchnuť v kruhu prajných a inšpiratívnych žien.

Zakladateľka Akčných žien, Martina Novotná

žiadne príspevky na zobrazenie