Aké je to žiť z toho, čo milujem?

0
Aké je to žiť z toho, čo milujem?

Viete, čo je to holistický prístup ku zdraviu? A aké je to žiť z toho, čo milujete? Aj o tom sme sa rozprávali s certifikovanou holistickou koučkou a osobnou trénerkou Martinou Vyslúžilovou. 

Aká je tvoja pracovná minulosť?

Desať rokov som bola všetkým, čím som mohla byť. Od prípravy prípadovej štúdie diplomovej práce na poli svetovej ekonomiky a stáže v Europarlamente po asistenta CEO v IT firme. Vymenila som asi osem povolaní. Po štúdiu v snahe byť uznaná a prijatá v zmysle nájsť zabezpečenie som zistila, že život podľa očakávaní druhých pod tlakom spoločenského diktátu, trendu a zaužívaných noriem je iba trochu viac ako hra neustáleho naháňania čísel či sociálneho postavenia a prestíže. Rýchlo som si uvedomila, že vymieňať môj drahocenný čas za prázdne hodnoty, ktoré mi nie sú vlastné, ma vlastne zotročuje.

Zdroj: Martina Vyslúžilová

Kedy u teba nastal bod zlomu?

Zlomový bod prišiel z psychickej a emocionálnej vyčerpanosti po rokoch odolávania. Začala som byť permanentne unavená a z toho nervózna, úzkostlivá, precitlivená. A nevedela som prečo. Myšlienka „som unavená v najproduktívnejších rokoch môjho života a “nič” nemám“ prepukla do pravidelných záchvatov paniky a paralytického strachu. Celý čas som sa zaoberala tým, prečo som, kde som, prečo je moja realita kde je. Cez knihy, semináre a cesty som začala pátrať po týchto odpovediach, aby som pochopila súvislosti.

A k čomu si dospela?

Prišla som k otázke: Aké by to bolo, keby som naozaj žila z toho, čo milujem? Aké by to bolo, keby som mohla byť mnou? Ako je možné, že niektorí ľudia sú úspešní a šťastní a druhí nie? Rázne odhodlanie skončiť život šedej myši a spojenie sa s vlastnou pravdou a intuíciou a návrat k tomu, čo milujem, ma samo doviedlo na dráhu nového života, kde som sa najprv musela naučiť rozumieť samej sebe a potom pochopiť a následne preklenúť svoju vlastnú myseľ.

Musela som pochopiť, prečo myslím ako myslím, v záujme vzdať sa negatívnych a deštruktívnych myšlienok, zaužívaných a neproduktívnych vzorov zmýšľania a správania sa, a vďaka tomu premeniť a zmobilizovať strach, obavy, neistotu a bolesť v odvahu, zmysel, misiu, silu, a správnu akciu.

Po rokoch pátrania po vlastnej podstate a pravde vďaka nekonvenčným životným skúsenostiam v rôznych krajinách s odlišnými kultúrami a neskôr štúdiom alternatívnych spôsobov liečby a práce s renomovanými svetovými koučami v oblastiach osobnostného rozvoja a výkona, korektívnej a športovej kineziológie, metabolickej typológie a jogy som nakoniec “uzdravila svoj život” a dešifrovala jeho zmysel.

Zdroj: Martina Vyslúžilová

A ten je aký?

Pomáhať druhým žiť naplno a podľa vlastných pravidiel vďaka zmobilizovaniu svojho vlastného potenciálu. ​Ako dnes žijem ja. Dnes som, tým, čím naozaj chcem byť.

V čom je tvoj prístup výnimočný?

Moje služby sú výnimočné v tom, že integrujú všetky dimenzie ľudského potenciálu – fyzickú, emocionálnu, mentálnu a duševnú. Je to holistický (integrovaný) systém, ktorý umožňuje nájsť hlavnú príčinu daného problému, nie len sústredenie sa na odstránenie symptómov.

Nachádzam radosť a zmysel v inšpirácii, motivácii a výučbe ako spravovať životnú energiu prostredníctvom stravy a oddychu, efektívneho používania mysle, konštruktívneho používania emócií a inteligentného pohybu pre jednotlivcov, ktorí sú ochotní využiť svoj plný potenciál mysle, tela a duše.

Kto tvorí tvoju cieľovú skupinu?

Rozhodnutí jednotlivci, ktorí chcú zmobilizovať svoj plný potenciál vďaka nadobudnutiu pevného zdravia. Ľudia, ktorí túžia byť lepšími a žiť ich najlepší život.

Prečítajte si aj rozhovor s lekárkou Luciou Podhorovou, ktorú fascinovala ženská krása.

Zdroj: Martina Vyslúžilová

Ako si prišla k prvým klientom?

Všetky metódy a stratégie ako vybudovať fyzickú silu, mentálnu jasnosť, emocionálnu stabilitu a duševné vyrovnanie som najprv aplikovala a otestovala na sebe. Verím, že všetko, čo odporúčam, musím mať zvládnuté najprv ja. Päť rokov dozadu som išla cvičiť jeden z mojich korektívnych programov v posilňovni a všimol si ma môj dnes 4-ročný klient. Vďaka jeho pozitívnym výsledkom a referenciám prišli ďalší a ďalší, ktorí mi dali päť rokov práce bez akejkoľvek reklamy alebo marketingu.

Akú najväčšiu prekážku si musela prekonať na ceste za svojím snom?

 • Zobrať na seba kompletnú zodpovednosť za všetko, čo sa stalo, a čo sa deje.
 • Naučiť sa “kryštálovej úprimnosti” k samej sebe.
 • Testovanie vlastných kapacít vďaka vystavovaniu sa (zdanlivo) neprekonateľným problémom.
 • Ochota sa pomýliť, zlyhať a znovu sa postaviť.
 • Dopytovať sa a posudzovať vlastné myšlienky a presvedčenia, hľadanie dôvodu odkiaľ sú a prečo existujú, a argumentov prečo môžu byť nefunkčné. Ich spojenie s realitou.
 • Pochopenie, že strach môže byť dôležitý, ale nebude viesť môj život.
 • Byť nad obavami z budúcnosti a nebáť sa ich, naučiť sa neviazať sa na budúcnosť a výsledok, ale žiť tu a teraz v tomto momente. Zmierenie sa s minulosťou.
 • Zotavenie a znovu-naštartovanie vnútorných síl vďaka kvalitnému manažmentu životnej energie cez organický životný štýl, cez stravu, pravidelný tréning, zmyslu plné vzťahy, meditáciu a jogu.
zdroj: Martina Vyslúžilová

Aký je tvoj najväčší úspech doteraz?

Najväčší úspech je bezkonkurenčne psychické a emocionálne uzdravenie či vytvorenie pozitívneho a kvalitného vzťahu samej so sebou. Bez tohto úspechu by som sa nedokázala zotaviť kompletne ani fyzicky, pretože stres a silné emócie blokovali moje trávenie, absorpciu živín, hormonálnu rovnováhu, spánok, a teda celkovú vitalitu. Priamy (a úžasný) efekt týchto skutočností bolo nájdenie lásky môjho života a obklopenie sa zmysluplnými vzťahmi s úžasnými ľuďmi, ako aj zlepšenie rodinných vzťahov a získanie neporovnateľnej kvality života. V neposlednom rade táto premena spôsobila, že som dokázala investovať do novej kariéry od nuly, bez finančnej pomoci, priestorov, alebo partnerov.

Prečo je tvoja práca pre teba dôležitá?

Moja práca je pre mňa dôležitá, pretože obohacujem život druhých. Cítim sa užitočná. Navraciam ľuďom zdravie a energiu, pomáham im odhaliť ich kapacity a využiť vlastné sily, odomknúť potenciál, dostať sa z vlastných blokov či externých obmedzení a tak sa spolu-podieľam na budovaní ich lepšej budúcnosti.

Jeden lepší život znamená lepší rodinný život, lepšia rodina znamená lepšia komunita a lepšia komunita znamená lepší svet.

Kto ťa inšpiruje?

Hocikto, kto z ničoho dokázal vybudovať svoj sen do reality. Odvážni ľudia, ktorí idú za svojim cieľom vďaka silnému odhodlaniu, disciplíne, práci, obete, pozitivizmu a jedinečnosti. Ľudia, ktorí tvoria a prosperujú napriek náročným okolnostiam a neboja sa byť autentickými.

Prezraď nám tri rady pre človeka, ktorý by sa chcel vydať na cestu za vlastným snom?

 1. Buď sám sebou, nepodceňuj moc vlastných snov a ideálov napriek všetkým názorom, posudzovaniu, odsudzovaniu či kritizovaniu ostatnými.
 2. Nikdy nenechaj, aby malé nevýznamné začiatky v obmedzených životných podmienkach, ťažkých situáciách a nevýhodných okolnostiach spôsobili stratu tvojej vízie a vzdanie sa boja pre niečo, po čom túži tvoje srdce, čo má pre teba zmysel a napĺňa tvoju dušu.
 3. Bez kvalitného zdravia, energie a vitality akékoľvek úsilie skôr či neskôr siahne na dno, ale už môže byť neskoro. Kultivovanie top zdravia na všetkých štyroch úrovniach (fyzická, mentálna, emocionálna a duševná) je základ pre čokoľvek čo chceš mať, čím chceš byť, alebo čo chceš robiť.

Kde sa s tebou vieme stretnúť?

V Barcelone, v Bratislave a na Sardínii. Online sa spojíme na mojom webe  a na Facebooku. 

 

žiadne príspevky na zobrazenie