Aké záhradné stavby majú Slováci najradšej?

0
Aké záhradné stavby majú Slováci najradšej?

Záhrada prináša okrem pestovania chutných plodín či kvetín aj možnosti oddychu, relaxu a rekreácie. Príjemné záhradné prostredie ponúka dokonalý priestor, keď sa potrebujete na chvíľu zastaviť a vychutnať si voľný čas a sladké ničnerobenie. Čas na záhrade vám môžu spríjemniť aj záhradné stavby, ktoré so sebou prinášajú mnoho praktických benefitov. Aké záhradné stavby sa u nás tešia svojej obľube?

Záhradné stavby vo všeobecnosti naberajú na popularite. Nielenže zefektívňujú a uľahčujú záhradné práce, ale ponúkajú dokonalé miesto na relax. Popri práci (nielen) v záhrade je dôležité aj vedieť oddychovať. V dnešnej rýchlej dobe je oddych čoraz viac podceňovaný. Práve preto by sme na neho nemali zabúdať a z času na čas s i dopriať skutočný relax. No a čo je lepšie, než možnosť vychutnať si svoju obľúbenú šálku kávy vo vlastnej záhrade v pohodí vášho záhradného domčeka, záhradnej chatky či altánku?

Skvelý oddych (nielen) po práci

Záhradný domček je skvelou možnosťou, ak si želáte vytvoriť miesto na oddych, ale zároveň potrebujete aj pomocníka do záhrady. Záhradné domčeky majú veľkú výhodu v tom, že sú multifunkčné, a tak si ten svoj môžete prispôsobiť presne podľa toho, čo potrebujete. Domček na náradie, obývateľný domček, domáca kancelária, ateliér, dielňa? Na to všetko a mnoho ďalšieho záhradné domčeky dokážu poslúžiť. Ak navyše disponuje terasou, máte rovno miesto na rodinné oslavy, grilovačky s priateľmi či romantické večerné posedenia.

Prečítajte si aj článok: 5 tipov na knihy do záhrady alebo na dovolenku

zahrada
Foto: pixabay.com

Kvalitný čas s blízkymi

Chvíle s blízkymi si môžete vychutnávať aj v prostredí záhradného altánku. Je efektívnou a spoľahlivou záhradnou stavbou, ktorá vám ponúkne ochranu pred silným slnkom ale aj nečakanými prehánkami. Tak vás o kvalitne strávený čas v záhrade nič neukráti. Záhradný altánok je taktiež mnohoúčelový, výnimkou nie je ani jeho využite ako svadobného altánku. Do altánku sa skvelo hodí aj záhradné posedenie pre vás a vašich blízkych a vytvoriť si taktiež môžete svoj relaxačný kútik s využitím napríklad hojdacej siete.

Letné sídlo či celoročné ubytovanie

Záhradné chatky sú častou súčasťou nielen záhrad, ale aj rekreačných oblastí. Mnohokrát sa využívajú aj ako obývateľné stavby, napríklad pri jazerách či na horách. Záhradné chatky sú zároveň ako stvorené aj pre záhradných a domácich majstrov. Okrem uskladňovania náradia sú vhodné aj na úschovu dreva, no výnimkou nie je ani sušenie byliniek či semienok. Záhradná chatka sa môže ľahko premeniť na letné sídlo či víkendový domček, kam sa budete môcť vydať spolu s blízkymi. Záhradná chatka zároveň poslúži aj v prípadoch, kedy po letnej grilovačke či záhradnej oslave budete chcieť ubytovať vašich hostí priamo na záhrade. Výnimkou nie je ani využívanie záhradných chatiek na prenájom.

Záhradné stavby sú nielen praktickými prvkami záhrady, ale prinášajú do jej prostredia aj harmóniu. Sú akýmsi oživením a osviežením celej záhrady a v mnohých prípadoch sú jej dominantou s estetickými vlastnosťami. Záhradné stavby dokážu byť skutočným kráľovstvom celej záhrady, nezáležiac na tom či sú to záhradné domčeky, altánky či chatky. Inšpirovali sme vás niektorou zo záhradných stavieb? Alebo dokonca uvažujete nad kúpou? Ak áno, určite sa pozrite na to, ako vybrať tú správnu záhradnú stavbu.

Zdroj obrázku: Milosz Maslanka / Shutterstock.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu