Ako aktívne oddychovať? Skúste drevené puzzle

0
Ako aktívne oddychovať? Skúste drevené puzzle

Počas dňa príde niekoľkokrát na ľudské telo útlm. V tom čase sa cítite unavenejší, klesá vám produktivita a najradšej by ste si ľahli a odpočívali. Oddychové fázy počas dňa sú dôležité, avšak niekedy vám môžu viacej uškodiť. Ak chcete oddychovať aktívne skúste drevené puzzle.

Nie ste jediný, na koho prichádza počas dňa únava. Od ostatných sa však môžete líšiť tým, ako s touto únavou naložíte. Telo si dokáže oddýchnuť aj vtedy, keď úplne zmení svoje zameranie a začne robiť niečo iné.

Ako aktívne oddychovať? Vyskúšajte skladať drevené puzzle. Prečo práve puzzle?

Telo aj myseľ ostávajú prebudené

Počas pozerania seriálu či driemania naše telo a myseľ postupne ochabujú. Ak máme na oddych málo času a snažíme sa zaspať, môže sa stať, že po prebudení alebo po jednej časti seriálu budeme ešte unavenejší než predtým.

Na oddych si preto môžete vybrať aktivitu, pri ktorej ostane telo aj myseľ v pohybe, no zároveň si oddýchnu. Práve takouto aktivitou je skladanie puzzle, či už klasické alebo drevené. Počas skladania premýšľate nad niečím úplne iným, čím vlastne oddychujte, a popritom nezaspávate.

Pre dobrý pocit

Po niekoľkých hodinách v práci či doma sa nám môže nálada postupne zhoršovať. Zo sedavej práce nás bolí chrbát a hlava. Z vykonávanej práce už nemáme toľko radosti. Náladu nám vie zlepšiť práve drevené puzzle.

Drevené puzzle idú do popredia

Skladaním drevených puzzle vidíme okamžité výsledky a máme pocit, že sa nám niečo darí. Pre ešte väčší pôžitok zo skladania si vyberte obrázok alebo vzor, ktorý sa vám páči. Širokú ponuku puzzle z dreva a ďalších drevených dekorácií nájdete na internetovej stránke Coolarts.

Detské puzzle nie sú len detskou hrou. Zatiaľ čo deti sa pri nej učia jemnej motorike a cvičia si obrazotvornosť, pre dospelých môžu byť puzzle nástrojom na aktívne strávený oddych.

Zdroj obrázku: Coolarts.sk

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu