Ako fungovať bez papiera? Využite online poznámkový blok!

0
Ako fungovať bez papiera? Využite online poznámkový blok!

Patríte medzi fanúšikov bezpapierového životného štýlu “paperless”? Aj by ste chceli, ale ešte neviete presne, ako na to? Tak potom táto miniséria článkov môže byť pre vás inšpiráciou, ktorá vás nakopne. Spoločne si ukážeme, na aké rôzne účely sa dá použiť online poznámkový blok a čo je k tomu potreba.

Online poznámkový blok má dve zásadné výhody v porovnaní s papierovým zápisníkom. Prvou je to, že uchová enormne veľký obsah informácií na jednom mieste, a to vďaka jednoduchej mobilnej alebo počítačovej aplikácii. Pridávanie obsahu sa takto viac nerovná pridávaniu gramáže a chaosu v organizácií zápiskov.

Druhou výhodou je, že umožňuje usporiadať obsah a triediť ho na viacerých úrovniach, a preto je možné v ňom kedykoľvek (po zaktualizovaní obsahu) dohľadať to, čo práve potrebujeme. Stačí zadať kľúčové slovo a je to. Otázky typu “No ale kde som si to ja zaznačila?” je možné zahodiť, a spolu s ňou aj zbytočnú papierovú záťaž.

Poznámkový blok online

Aplikácií na uschovávanie poznámok je na trhu viacero. V tomto článku si priblížime jednu z nich, a tou je Evernote. V jeho základnej variante “Basic” je k dispozícii pre užívateľov zadarmo. Základná varianta umožňuje si svoje poznámky viesť na 2 zariadeniach (napríklad mobil a počítač) s mesačným limitom uložených dát 60 MB.

pisanie
pexels.com

 

Pre predstavu uvediem, že ho používam zhruba 5 rokov na súkromné účely spôsobom, ktorý ďalej popíšem. Doteraz si vystačím s bezplatnou verziou. Jednotlivé dostupné (aj platené) varianty je možné si pozrieť na tomto odkaze. Webstránka je v anglickom jazyku. Aplikácia okrem angličtiny umožňuje aj prepnutie do češtiny. Je dostupná pre jednotlivé systémy z týchto oficiálnych zdrojov:

Ako na to?

Po stiahnutí je potrebné si zdarma registráciou vytvoriť užívateľský účet, pod ktorým sa budete prihlasovať z jednotlivých zariadení.

Prečítajte si aj článok o skvelej pomôcke na nákupné zoznamy a wishlisty

Predtým, než sa dostaneme k elektronickému receptáru, itineráru či nákupnému wishlistu, je samozrejme potrebné sa trošku s programom zoznámiť. Jeho ovládanie je vcelku jednoduché (intuitívne) a sú k nemu dostupné pomerne krátke (1 – 2 min) video tutoriály. 

https://www.youtube.com/c/evernote/videos

Na záver ešte jedna malá poznámka k bezpečnosti uschovávaných poznámok, prípadne ich príloh. Spoločnosť Evernote nevyužíva uložený obsah pre svoj business ani pre iné marketingové účely. Všetky autorské práva ku vkladanému obsahu prináležia výlučne majiteľovi/užívateľovi účtu počas celej doby používania. Viac o ochrane vašich dát sa dozviete na stránke evernote pod kategóriou privacy.

Zdroj obrázku: www.pixabay.com

 

žiadne príspevky na zobrazenie