Ako na baktérie v kuchyni?

0
Ako na baktérie v kuchyni?
pixabay.com

Vedeli ste o tom, že môžete mať skutočných bojovníkov proti baktériám a vírusom doma v kuchyni? Stačí, ak si z obrovskej ponuky spotrebičov vyberiete tie správne. A pretože svet technológií je rýchly a bohatý na informácie – tie najdôležitejšie sme pre Vás pripravili v duchu hesla “bezpečné kuchyne”!

Livanza: model dvierok TEWA/ERUKA (lesk v odtieni mesačného svetla)

Okrem toho, že dnešné spotrebiče milujeme – uľahčujú nám varenie, pečenie, umývanie – nezabúdajme na ich “pridané hodnoty”. Každý deň nám pomáhajú pri dodržiavaní zdravej čistoty domovov a svojimi vlastnosťami i funkciami dokážu ničiť baktérie a vírusy. V prípade záujmu o vypracovanie individuálnej ponuky môžete písať na kuchyne@oresi.sk, a podrobnejšie informácie k spotrebičom získate na dopytspotrebice@oresi.sk.

Livanza: model dvierok TEWA/ERUKA (lesk v odtieni mesačného svetla)

Žiadne baktérie v kuchynskom dreze!

Nie je to nič nemožné! Počuli ste už o kuchynských drezoch vyrobených z tzv. fragranitu? Je to kombinácia žuly a tvrdej akrylátovej polymérovej živice, ktorá zaručuje veľmi dlhú životnosť a odolnosť voči škvrnám i teplotám. To najdôležitejšie je, že ich povrchová úprava redukuje množstvo baktérií a mikróbov až o 99%. Už žiadne baktérie a plesne v našom kuchynskom dreze, len miesto pre bezpečné umývanie!

Franke: fragranitové drezy s úpravou Sanitized

Umývačka riadu dezinfikuje!

Áno – účinne dezinfikuje! Nie je to len nenahraditeľný pomocník pri každodennom umývaní riadu, hrncov či panvíc. Dnešné umývačky riadu sú obohatené o programy, ktorými môžete spustiť dezinfekciu s použitím teploty vody nad 70 °C.  Iné majú zabudované antibakteriálne tesnenie, vďaka ktorému nedochádza k šíreniu baktérií vo vnútri umývačky a všetko, čo v nich vyčistíte bude naozaj bezpečné pre Vaše zdravie!

Gorenje: umývačky riadu s funkciou Extra hygiene

Beko: umývačky s antibakteriálnym tesnením

Pyrolýzou k dokonalej čistote!

Vedeli ste o tom, že aj vaša rúra na pečenie môže byť hotovým zázrakom v boji proti všetkým baktériám a vírusom? Je to tak! Vďaka múdrym riešeniam a bezpečným konceptom ponúkajú dnešné rúry funkciu “katalytického čistenia” alebo “pyrolýzy”. Jednoducho povedané, ich povrch a tesnenie je predurčené na samočistiaci program pri vysokej teplote (až do 500°C) – ten spáli a premení všetky nečistoty v rúre na popolček. Stačí už len vlhká handrička a zotrieť. Výsledok: už žiadne nebezpečné chemické prostriedky a zničená pokožka rúk, len zdravá a bezpečná príprava jedla!

Prečítajte si aj článok o tom, ako navrhnúť trendy interiér

Elektrolux: rúra na varenie a pečenie s pyrolýzou

Chladnička ochranným štítom kuchyne!

Doslova a dopísmena. Naozaj si môžete vybrať chladničku s tzv. antibakteriálnym štítom a strach či obavy z nesprávneho skladovania potravín môžete pokojne zahodiť za hlavu. Ide o špeciálne upravené tesnenie iónmi striebra, ktoré zabraňujú vstupu baktérií do chladničky. Prípadne si overte technológiu ionizácie vzduchu v chladničke, ktorá nielen udržuje čerstvý vzduch medzi potravinami, ale aj ničí väčšinu baktérií v samotnom spotrebiči.

Gorenje: chladnička s technológiou IonAir

Beko: chladnička s antibakteriálnym štítom

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu