Trénerka Janka radí, ako sa dostať do formy: Cvičiť možno aj pri varení

0
Trénerka Janka radí, ako sa dostať do formy: Cvičiť možno aj pri varení

Veľkonočné sviatky sú už za nami a leto pred nami, ale naša karanténa je tu stále s nami. To neznamená, že nemôžeme makať na svojej figúre.

Keď je človek stále doma, má väčšiu tendenciu ujedať z domácich zásob a minimalizovať svoj pohyb, veď teraz nie je čas na zmenu a už vôbec nie na pohyb. Ako by sme teraz mohli cvičiť, keď je zatvorené každé fitko v okolí?

Opak je podľa trénerky Janky Rybárovej z Nediétuj pravdou. „Práve teraz máme všetci na seba viac času. Zoberme si len to, koľko času ušetríme tým, že nemusíme aktuálne cestovať do práce a domov. A to nevravím, koľko času ušetríme tým, že nechodíme po nákupných centrách a nenakupujeme. Tento čas môžeme využiť pre seba a dobre si zacvičiť,“ dopĺňa.

Efektívne cvičiť sa dá naozaj aj v pohodlí domova. Že nemáte náčinie na cvičenie? Ale kdeže, to sa dá ľahko zabezpečiť. Stačí si napustiť obyčajné fľaše vodou a hor sa do cvičenia. 

Alebo vám bude stačiť aj jedna stolička a vlastné telo a zapotíte sa až až.

Ak stále máte pochybnosti o tom, či sa čas na cvičenie nájde a hľadáte výhovorky prečo to možné nie, lebo musíte variť, verte, že ten čas sa nájde. Pokojne si môžete zacvičiť aj pri varení. O to lepšie si potom vychutnáte dobrý obed.

Začiatky sú vždy ťažké, ale keď si človek zvykne, pôjde to aj samo. Dôležité je zotrvať a nevzdávať sa, hlavne si vytvoriť pravidelnosť vo svojich činnostiach.

Prečítajte si aj náš rozhovor: Janka rozbehla projekt zameraný na zdravý životný štýl

Skvelým motivátorom, ako zotrvať, sú aj výsledky v podobe voľnejších nohavíc či dobrej nálady, ktoré, verte mi, prídu čo nevidieť. Nezabudnite ale, že aj počas tejto karantény je potrebné oddeľovať víkend od pracovného týždňa a rozdeliť si čas počas dňa tak, ako keby to bol bežný deň bez obmedzení. Bude sa vám tak ľahšie vracať späť do bežného života,“ doplnila trénerka Janka.

Ďalšie skvelé cviky na doma:

# Drepy


# Výpady


# Kliky


# Tlaky nad hlavu s jednorúčkami


# Vzpor


# Rozpažovanie rúk v stoji s jednorúčkami/fľašami


# Dvíhanie panvy v ľahu

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu