Ako na krásnu pleť? Modelky vám poradia

0
Ako na krásnu pleť? Modelky vám poradia
pexels.com

Asi pre každú ženu je dôležitý stav jej pleti. Čo pre to urobiť, aby vyzerala čo najlepšie a aby ste cítili, že je zdravá? Základom je poznať typ pleti (či je mastná, kombinovaná, suchá, citlivá), a tiež je potrebné brať do úvahy svoj vek a poveternostné podmienky. Tieto smerodajné body odporúčajú nasledovať pri starostlivosti hlavne ženy zo sveta modelingu. Ich pleť musí byť vždy perfektná. Ako sa o ňu teda starajú ony?

Určite si myslíte, že modelky podstupujú množstvo estetických, aj keď neinvazívnych zákrokov, aby si udržali žiarivú pokožku a dlho mladú. Pravdou je, že tieto postupy nepatria medzi tie primárne a že sa jedná o zákroky buď vo vyššom veku alebo napríklad po tehotenstve, kedy dochádza k veľkým hormonálnym zmenám v tele ženy.

Voda naša každodenná

Práve v tomto ročnom období si myslíme, že keď pijeme čaje, prispievame tak aktívne k nášmu pitnému režimu. Často si neuvedomujeme, že to, čo naša pokožka potrebuje, je predovšetkým hlavne čistá voda bez ochucovadiel, s pár kvapkami citrónu. Takže nech je váš typ pleti akýkoľvek, je dôležité jej dodať dostatočné množstvo čistej vody. Otázka koľko je dostatočné množstvo, je diskutabilná. Záleží od vašej hmotnosti, výšky a celkového metabolizmu tela. Skúmajte, čo je pre vás vhodné a do akej miery. V zimnom období sa vo všeobecnosti radí vypiť aspoň 1,5 litra čistej vody denne.
Rady žien z oblasti modelingu sa zhodujú na vypití pol litra vody v izbovej teplote s pár kvapkami citróna alebo kvapôčkou esenciálneho oleja určeného na konzumáciu, a to ráno po prebudení na lačno.

voda
Foto: pixabay.com

Výživa zvnútra

Základné prvky, ktoré pleť potrebuje, sú okrem vitamínov aj kolagén a nenasýtené mastné kyseliny. To všetko sa síce môžete snažiť dodať pleti zvonka aplikáciou rôznych kozmetických prípravkov, ale zaručeným prostredníkom, ktorý pleť vyživí, je váš vlastný metabolizmus. Práve premyslený jedálny lístok obsahujúci vo veľkom množstve sezónnu zeleninu a ovocie, správnu kombináciu prílohy a hlavného jedla, spolu s použitím kvalitných olejov, orieškov, semiačok a pod., vytvorí tie najlepšie podmienky pre zdravú pleť, vlasy a nechty.

„Hlavne v tomto období dbajte na to, aby strava bola naozaj premyslená, aby ste jedli v pokoji a hlavne aby ste pri každom výbere jedla pamätali na to, že má slúžiť nie len na zasýtenie žalúdka, ale aj na výživu tela. Preto v našom eshope máme v ponuke aj overené zdravé potraviny“, hovorí David Škrobánek, konateľ naureus.sk

Modelky často cestujú, presúvajú sa z miesta na miesto a vytvárajú nové a nové kontakty, sú často pod dohľadom iných ľudí z brandže, čo vytvára neustály stres. Ten sa ľahko môže prejaviť skrze rôzne nedokonalosti pleti. Jednou zo záruk dostatočného prísunu výživy pre vašu pleť, je konzumácia jednej až dvoch lyžíc kvalitného nerafinovaného oleja denne. S jeho konzumáciou počkajte až po raňajkách, ktoré ak nedodržiavate každý deň, nahraďte aspoň orieškami. Zásobárňou živín sú určite makadamiové, vlašské, píniové, kešu a para orechy. Ohľadne oleja na vnútorné užívanie, siahnite po kokosovom nerafinovanom oleji. Ak vám vadí jeho vôňa, na trhu už exitujú oleje bez tohto ich typického znaku.

Prečítajte si aj rozhovor s vizážistkou a stylistkou

Pravidlá wellness

To, čo vás určite poteší, je práve pravidelná starostlivosť vo forme naparovania, sauny a dostatku spánku. Ako si v tomto uponáhľanom svete na takýto luxus nájsť čas? Nemusíte každý deň robiť všetko naraz. Dokonca to nemusíte stihnúť ani v rámci jedného týždňa. Najlepšie je, keď si čas na seba vyhradíte dopredu a zaznačíte si ho do kalendára. Takto to robia tie najlepšie platené svetové modelky.

Naparovanie pokožky uvoľňuje póry, pomáha metabolizmu pokožky a obnovovaniu buniek. Nedostatok spánku nemusí vždy súvisieť s nedostatkom času. Ak je to váš prípad, a často neviete zaspať, môžete si pomôcť bylinnými preparátmi, ktoré vám pomôžu uvoľniť nahromadený stres z celého dňa tak, aby sa vám dobre zaspávalo. Okrem toho existuje množstvo spoľahlivých krátkych meditačných afirmácií, ktoré vám pomôžu stlačiť tlačidlo „vypnúť“.

wellness, uteraky, sviečky
Foto: pixabay.com

Cvičenie nie je mučenie

Asi sa pýtate, ako cvičenie súvisí so vzhľadom pokožky. Odpoveďou vám budú fotky ľudí, ktorých životným štýlom je cvičenie aspoň dva krát do týždňa. Či sa jedná o beh, jogu, korčuľovanie, lyžovanie, plávanie, volejbal, futbal či dokonca brušný tanec, každý pohyb nie len že uvoľní celé telo od napätia, ale aj od nánosu toxínov. Vyvolá zvýšenú produkciu endorfínov, hormónov šťastia a s tým spojenú celú škálu pochodov v tele, ktoré vyústia nie len v príjemnejší vzhľad pokožky, ale ako bonus, ktorý rady uvítate, aj v ladnejšie krivky tela.

Postupy svetových modelingových agentúr pri udržiavaní svojich zamestnankýň vo forme, sa nesú vo svetle pravidelného cvičenia s trénerom, ktorý sa o váš cvičiaci program postará a pripraví vám ho takzvane na mieru. Cvičenie prebieha podľa časového harmonogramu minimálne dva krát do týždňa.

Najobľúbenejším cvičením modeliek je určite kalanetika, ktorej základy nie sú také komplikované a zvládnete ich aj v pohodlí domova; s tukmi a vyformovaním postavy dokáže doslova zázraky a výsledky pri nej sú rýchle a dlhodobé. Nie nadarmo sa hovorí, že jedna hodina kalanetiky je ako dvadsať hodín aerobiku!

cvicenie
Foto: pixabay.com

Daj pleti jesť, ale nezadus ju

To platí hlavne pri vonkajšej starostlivosti o pleť. Áno, správne. Prílišná záťaž krémami, ktorých vhodnosť pre vašu pleť neviete vždy úplne odhadnú, ju môžu doslovne zadusiť. V oblasti líčenia v týchto zimných trendoch platí, že viac je naozaj viac. V starostlivosti o pleť to však neplatí.
Základným stavebným kameňom je u každého typu pokožky pravidelný peeling.

Jeho hrubosť a intenzitu si prispôsobte podľa jej typu. Mastná a hrubá pokožka si peeling môže dovoliť aj každý druhý deň, naproti tomu pri jemnej a citlivej pokožke by ste si len ublížili. Ak neviete, po akom peelingu siahnuť, nechajte sa viesť typom svojej pokožky a predovšetkým zložením produktu, o ktorý sa zaujímate.

Viete, že vo Veľkej Británii zakázali výrobu peelingov z iných ako v prírode rozložiteľných materiálov? U nás na trhu však stále môžete nájsť produkty, ktoré tomuto kritériu nezodpovedajú. V tomto prípade je určite jasnou voľbou príroda. Čo robí dobre jej, pomôže aj vám. Myslite na to.

kremy
Foto: naureus.sk

Na čo slúžia pleťové oleje?

Ak je vaša pleť často podráždená a neviete čo s ňou, siahnite po prírodných pleťových olejoch a olejových sérach. Pokožku nedráždia, vyživujú ju, chránia a najmä v zimnom období sú jedným z najlepších riešení dokonca aj pre mastnú pokožku. Pred ich aplikáciou nezabudnite pleť navlhčiť, inak by ste svoju pleť zbytočne vysušili a liečivá vlastnosť prírodných olejových zázrakov by tak zostala nevyužitá.

„Práve tieto produkty dokážu pokryť celý rad produktov, ktoré bežne zvyknete používať, či sa jedná o špeciálne krémy na očné okolie, odličovače, či anti-age. To všetko v jednom dokážete nájsť v tomto dare prírody, ktorý vašu pleť dokáže ochrániť nie len pred poveternostnými vplyvmi, ale pôsobí aj ako ochrana pred znečisteným mestským ovzduším“, na záver dodáva Škrobánek.

žiadne príspevky na zobrazenie