Aura Beauty: „Vedela som maľovať na plátno, tak som to skúšala i na tvári“

0
Aura Beauty: „Vedela som maľovať na plátno, tak som to skúšala i na tvári“
Foto: Aneta Barčová - Aura Beauty

Mladú Košičanku Michaelu Takáčovú väčšina ľudí pozná pod pseudonymom Aura Beauty. Hoci pôvodne bola učiteľkou, dnes sa venuje svojej vášni – vizážistike, stylingu a farebnej typológii, a popritom sa teší zo svojich 3 detí. 

Si vyštudovaná učiteľka. Aká bola tvoja špecializácia? Venovala si sa tomuto odboru aj hneď po škole?

Moja cesta k vzdelaniu bola kľukatá. V detstve som chcela byť biologičkou, veterinárkou, lekárkou alebo maliarkou. Chodila som na ZUŠ-ku, lebo ma bavilo kresliť a tvoriť. Ale mám aj silný vzťah k prírode a biológii všeobecne. Necelý rok som študovala medicínu, ale bol to omyl, a tak som zo školy odišla. Talentovky na umelecké odbory som nestihla, a tak som začala študovať učiteľstvo pre materské školy a pre prvý stupeň. Mám aj štátnicu z výtvarnej výchovy, a tak som sa začala venovať najmä tým najmenším na ZUŠ-ke.

Čomu sa venuješ teraz?

Svojej rodine a deťom, sú ešte malé. Čas uteká a rýchlo rastú, nechcem preto tieto chvíle stratiť. Som už šiesty rok na rodičovskej dovolenke, ale popri tom sa snažím nájsť si trochu času na svoje záľuby, ktorými sú líčenie, farebná typológia, fotografovanie a blogovanie.

Foto: MxD Photography

Kedy si začala mať vzťah k vizážistike a celkovo k beauty oblasti?

Môj vzťah k líčeniu sa začal na konci strednej školy. Pamätám si ako som líčila kamošky na plesy a rôzne akcie. Stačilo mať takú tú veľkú farebnú paletku z „blšáku“ a keďže som vedela maľovať na plátno, tak som to skúšala i na tvári. Výsledné líčenia by teraz vyzneli vtipne a veľmi farebne.
Serióznejšie sa to vykryštalizovalo na materskej dovolenke, vtedy som začala sledovať rôzne tutoriály, skúšať na sebe a zlepšovať sa. A k farbám a farebnej typológii vďaka diplomovej práci.

Venuješ sa aj fotografovaniu, dostala si sa k tomu popri vizážistike, aby si zachytila svoju prácu?

K fotografovaniu som sa dostala, keď som začala obdivovať práce svadobných fotografov, keď sme hľadali toho nášho. Povedala som si, že raz sa to naučím. Zrkadlovku som dostala od manžela po narodení druhého syna na účely fotenia našich detí, a tak som sa začala učiť a využívať to aj v blogovaní. Občas známym odfotím deti a urobím im rodinnú foto. Rada fotím detaily a portréty. Ale stále sa je čo učiť.

Zaoberáš sa farebnou typológiou, prezraď nám, aký typ si ty a aké farby ti najviac pristanú.

Som tmavý zimný typ, teda pristanú mi najmä stredne tmavé až tmavšie, sýte farby. Ulietavam na kráľovskej modrej a sýtej fialovej ale momentálne mám obdobie, kedy si vyberám viac bordovú a červenú. A samozrejme, nesmú chýbať čierno-biele vzory.

vizazistka, moda, styling, aura
Foto: Aura Beauty

Ako by si opísala svoj štýl?

Mám rada čistý a jednoduchý štýl oživený zaujímavým doplnkom či farebným akcentom. Inklinujem ku klasike a minimalizmu a veľmi sa mi páči parížsky chic, ale mám v šatníku aj kúsky s nádychom boho chic a retro. Najčastejšie nosievam džínsy, nohavice, saká, kardigány, jednoduché topy a košele. Kvôli deťom sa obliekam najmä pohodlne, ale nemám rada vyslovene športový štýl. Ale ak je príležitosť, dám si pre zmenu sukňu alebo šaty – aj tie sú skôr jednoduchšieho strihu.

Kde robia podľa teba ženy najväčšie chyby pri líčení a obliekaní?

V líčení je našim najväčším problémom obočie – často vidím neupravené, zle vytrhané alebo hranaté a tmavé obočie. Taktiež pritmavý odtieň a hrubé nánosy makeupu, neupravená pleť, vypadané 3D mihalnice. Myslím, že v starostlivosti o pleť máme veľké medzery.
Čo sa týka obliekania, tam je smutné, že na uliciach je veľká uniformita, ženy sú málo ženské a nenosia často šaty a sukne (aj ja v tom zlyhávam a musím na tom pracovať). Chýba nám viac odvahy. Medzi faux pas patria presvitajúce legíny bez dlhšieho topu či šiat, trčiace ramienka podprsenky, vulgárnosť či prekombinovanosť. Myslím si, že menej je niekedy viac.

Čo sa ti, naopak, na Slovenkách a ich štýle páči?

Aby som nebola len negatívna, tak si myslím, že Slovenky sa vedia upraviť – ak to porovnám s inými krajinami, vnímajú nás ako pekné a upravené ženy.

Rozhovor so 4-násobnou mamou a osobnou stylistkou, si môžete prečítať tu.

Pri ponuke beauty služieb je dôležité dať o sebe vedieť. Kedy si si založila blog? Chodievaš aj na nejaké podujatia (módne prehliadky, prezentácie kozmetických výrobkov…)?

Chodievam, ale len sporadicky a na tie väčšie (napr. Košický Fashion Week).
V tomto som limitovaná, jednak malou dcérkou, ktorá ma večer ešte potrebuje, a taktiež vzdialenosťou. Mám pocit, že väčšina akcií je koncentrovaná na západe, čo je trošku škoda. Na východe je predsa niečo viac ako „nič“. A tak som aj rada, že Akčné ženy sa snažia oživiť východ.

Ako vnímaš súťaž Bloger roka?

Bola som párkrát nominovaná, ale nejak ma to neberie. A články na môj blog navyše nie sú teraz až tak pravidelne pridávané. Viac prispievam na instagram.

Ak to nie je tajomstvo, s akými značkami spolupracuješ?

Momentálne mám len dve veľké, ale pre mňa podstatné spolupráce. Tvorím články pre blog známeho slovenského beauty eshopu Krasotika.sk a najnovšie ambasádorujem pre drogériové značky Catrice a Essence na portáli Modrý koník. Ostatné spolupráce, ktoré mám, sú skôr menšie a nepravidelné.

https://www.instagram.com/p/BfML_adBOVs/?taken-by=aurabeautyblog

Kto alebo čo ťa pri tvorbe článkov na blog inšpiruje?

Inšpirujú ma bežné problémy žien, otázky týkajúce sa vizáže, ktoré mi chodia na mail. Pozriem si aj instagramové inšpirácie, ale zaujímajú ma skôr takí „skutoční“ vizážisti. Napr. Lisa Eldridge.

Čo považuješ za svoj doteraz najväčší úspech?

Môjho manžela a moju rodinu.

Aké sú tvoje ďalšie plány do budúcnosti?

Venovať sa dcérke, ktorá ma teraz najviac potrebuje, a po skončení rodičovskej dovolenky by som sa chcela líčeniu a farebnej typológii venovať profesionálne. Snom je mať svoje vlastné priestory.

Okrem vizážistiky, fotografovania a typológie si aj mamina. Stíhaš aj oddychovať? Ako zvykneš tráviť svoj voľný čas?

Priznám sa, času na také úplné „vypnutie“ je málo. Môj oddych je skôr aktívny a týka sa toho, čo robím – líčenia a blogu. Ale veľmi rada trávim čas s rodinou, taká prechádzka v prírode alebo čas na záhrade u babky, prípadne rande s manželom, či káva a nákupy s kamoškou mi vie pekne prečistiť hlavu.

Skús nám dať tri rady, pre ženy, ktoré by sa chceli vydať na cestu za vlastným snom.

  1. Spoznávať samú seba, objaviť svoje talenty a tie najvýraznejšie začať rozvíjať.
  2. Dať do toho svoje srdce, energiu a vzdelávať sa, zdokonaľovať sa.
  3. Mať nápad – hľadať ľudí, ktorým by som mohla to, čo robím ponúknuť a nápady realizovať. Dôležitá je sebakritika a vytrvalosť.

Kde sa s tebou vieme stretnúť? Kde si môžeme pozrieť tvoje fotografie alebo prečítať tvoje články?

Moju prácu si môžete pozrieť na mojom blogu aurabeauty.eu, taktiež na facebooku a na instagrame ma hľadajte pod @aurabeautyblog

žiadne príspevky na zobrazenie