Ako odstrániť pachy vo vašej domácnosti? S bytovými parfémami to bude tip-top

0
Ako odstrániť pachy vo vašej domácnosti? S bytovými parfémami to bude tip-top
domáce vône

Kto by mal rád zatuchnutý vzduch plný rôznych pachov? V takomto prostredí sa človek jednoducho necíti dobre. A nielen to. Rôzne pachy vplývajú aj na našu psychiku. Ako ich účinne odstrániť a prevoňať domácnosť, vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Zbavte sa pachov

Základom čistého vzduchu je časté vetranie. Aby ste si doma vytvorili zdravé prostredie, mali by ste vetrať 2 – 3 krát denne po dobu minimálne 5 minút. Nestačí vetrať len cez mikrovetranie. Okná je potrebné celkom otvoriť. Pre dokonalú výmenu vzduchu môžete využiť tiež prievan.

Okrem vetrania sa budete musieť zbaviť zdrojov zápachu. Najčastejšími miestami, odkiaľ sa môže šíriť, sú potraviny v komore alebo potravinovej skrini. V letných mesiacoch to môžu byť zabudnuté jednorazové plienky či odpadkový kôš. Nepríjemný pach sa môže šíriť aj z odtoku v kuchynskom dreze alebo umývadle. V takomto prípade postačí len všetko upratať.

Už ste to všetko urobili a nevidíte žiaden rozdiel? Problémom môžu byť tiež koberec alebo sedačka, ktoré sú vystavené každodennému používaniu. V takomto prípade vám odporúčame objednať si tepovaciu službu alebo investovať do vysávača na hĺbkové čistenie.

Vône do bytu, ktoré tvoria domov

Odstrániť zdroje pachov je len prvým krokom. Po ňom nasleduje výber vhodnej vône, ktorou by ste chceli váš domov naplniť. Vyberte takú, ktorá bude vyjadrovať váš vkus či osobnosť. Vône do bytu vám pomôžu vytvoriť z vašej domácnosti miesto, kde sa bude každý hneď cítiť príjemne. Ich vplyv uvidíte tiež na vašom psychickom naladení. Prostredie, ktoré dýcha pohodou, vnesie pohodu aj do vášho vnútra.

Ako vybrať bytový parfém

Bytové parfémy vyberajte podľa toho, aké vône máte radi. Na výber máte ovocné, kvetinové, drevité a orientálne vône. Môžete sa riadiť tiež veľkosťou priestoru, v ktorom ich budete používať. Hľadáte bytový parfém do malej miestnosti? V takom prípade budú pre vás vhodnejšie ovocné a kvetinové vône do bytu. Do väčších miestností, ako je napríklad obývacia izba, môžete zvoliť výraznejšie vône drevín alebo korenisté vône.

Na upokojenie alebo zvýšenie pracovného výkonu?

Výber tej správnej vône môžete podriadiť aj tomu, čo od nej očakávate. Na povzbudenie psychiky sú vhodné jemnejšie kvetinové a bylinkové tóny. V horúcom počasí sa vám odvďačí osviežením sviežosť citrusov a drevín. Aká je najvhodnejšia vôňa do bytu v zimnom období? Pocit tepla domova navodia korenisté, orientálne a sladké vône. Na Vianoce iste siahnite po pomaranči, škorici a vanilke.

Ak hľadáte niečo, čo vám pomôže sústrediť sa a podať vysoký pracovný výkon, sú tu eukalyptus alebo rozmarín. Máte za sebou namáhavý deň plný stresu? Na upokojenie priaznivo vplýva levanduľa a niektoré ovocné vône, napríklad parfém sladká hruška. A pri zaspávaní vám pomôže príjemná aróma kvetu višne.

žiadne príspevky na zobrazenie