25 nápadov ako vytvoriť elegantný domov od odborníkov na interiérový dizajn

0
25 nápadov ako vytvoriť elegantný domov od odborníkov na interiérový dizajn

Či už ste fanúšikom historického štýlu, alebo milujete viktoriánsku atmosféru, vaším hlavným cieľom je určite vytvoriť elegantný domov. Pokiaľ však ide o vytvorenie jednotného, elegantného priestoru, niečo také jednoduché ako je nesprávne umiestnený nábytok alebo nezodpovedajúci vzor vankúša môže zničiť vzhľad, ktorý sa snažíte docieliť.

Aby sme vám pomohli vytvoriť elegantný priestor, po ktorom túžite, vyzvali sme špičkových odborníkov na interiérový dizajn, aby vám poskytli poradenstvo pri vytváraní elegantného domu, ktorý oslní vaších návštevníkov. Od drobných zmien až po veľké projekty – tieto dizajnové tipy vám pomôžu, aby ste mali domov svojich snov v krátkom čase.

1. Vymaľujte si kuchynské skrinky.

Na to, aby vaša kuchyňa vyzerala sofistikovanejšie ju nemusíte kompletne renovovať. Dizajnéri odporúčajú premaľovať kvalitné drevené skrinky jemnou bielou alebo neutrálnou farbou. Priestor sa pekne osvetlí a vzhľad kuchyne sa zmení zo starého na nový.

2. Vylepšite kúpeľňu zdobeným zrkadlom

Klasické kúpeľňové zrkadlo bez rámu, nie je práve štýlovým kúskom. Poprední dizajnéri tvrdia, že ak vylepšíte vzhľad zrkadla v kúpeľni zdobeným rámom alebo vykladanými detailmi, získate niečo neobvyklé a jedinečné. A pamätajte: Pri zrkadlách takmer vždy platí – čím väčšie, tým lepšie!

3. Vymaľujte si steny námorníckou modrou

Rôzne farby vám vytvárajú na stenách nesúlad, no výber tmavomodrého odtieňa môže byť dokonalým spôsobom, ako veci spojiť. Ak ste pripravení vylepšiť svoj životný priestor z nesúladného na elegantný, zvážte použitie námorníckej modrej ako hlavného farby alebo ako farby akcentu.

 

4. Nebojte sa bielej

Na vytvorenie elegantného priestoru nemusíte maľovať svoje steny farebne. Pre vyvolanie pocitu “pokojného prostredia” je biela alebo tónovaná biela (napríklad krémová) správnou voľbou, ktorá umožní vyniknúť všetkému ostatnému v priestore.

5. Zaveste zrkadlo ku vchodu

Investujte do zrkadla v predsieni, a zaistite si tým pocitovo väčší a elegantnejší priestor. Umiestnite ho oproti veľkému oknu alebo vedľa vázy s kvetmi, čím získate obzvlášť elegantný dizajn.

6. Nariaste svoje závesy

Dizajnéri odporúčajú pridať štipce so záhybom, ktoré dodajú vašim závesom trochu sofistikovanosti. Zmeníte tým obyčajný priestor na neobyčajný.

7. Vyberte vyššie čelo postele

Vysoké čelo postele pozdvihne vzhľad vašej spálne. Dodá to priestoru určitú dramatickosť a francúzsku eleganciu.

Dnes sú moderné čalúnené čelá postele. Čelo oceníte, keď si budete chcieť v posteli čítať knihu a namiesto steny sa pohodlne opriete o tento mäkkučký prvok.

8. Zachovajte jednotný dizajnový štýl

Udržiavanie jednotného dizajnu vo vašej domácnosti spôsobí, že celý priestor bude pôsobiť štýlovejšie.

Dizajnéri tvrdia, že by mal existovať určitý prietok a jednotný smer z exteriéru do miestností. Ak má napríklad dom tradičný koloniálny exteriér, potom by mal tento štýl pretrvávať aj v interiéri.

9. Investujte do kúskov s históriou

Niekoľko starožitností môže byť kľúčom k vytvoreniu sofistikovanej estetiky. Investujte do kvalitných kúskov, ktoré majú históriu. To napríklad znamená kúpu porcelánovej skrinky alebo krásneho perzského koberca.

10. Dajte šancu zakrivenému nábytku

Priame línie nie vždy vyzerajú sofistikovane – ale zakrivená pohovka alebo kreslo určite áno. Jednoduchým spôsobom, ako zariadiť miestnosť elegantne je výber nábytku s ladnými siluetami. Zakrivené siluety nábytku vyzerajú vždy elegantne a moderne.

11. Investujte do hodvábnej alebo zamatovej pohovky

Bavlna a koža majú v každom dome svoje miesto, ale výber pohoviek z alternatívnych látok môže spôsobiť, že vaša obývacia izba bude vyzerať ešte štýlovejšie. Luxusné tkaniny, ako napríklad hodváb a zamat dodávajú miestnosti iný rozmer.

12. Vyberte si nábytok a akcenty z prírodných materiálov

Pri výbere vášho nábytku zvoľte prírodné materiály. Opracované dreviny, vysoko kvalitné kovy a kamene pripomínajú pokojnú krásu prírody a dodávajú každému domu pôvab.

13. Vyberte nábytok s vysokým leskom

Ak sa rozhodnete pre lesklý nábytok namiesto matných povrchov, môže to zmeniť prostredie a ako sofistikovane vyzerá váš domov. Metalické a vysoko lesklé povrchové úpravy dreva dodávajú elegantný a povznesený dojem.

14. Vyberte si kúsky z tmavšieho dreva

Ak chcete, aby váš priestor pôsobil luxusne, rozhodnite sa pre tmavšie kúsky dreva. Zatiaľ čo svetlý nábytok má rozjasňujúci a upokojujúci účinok, svieže zemité odtiene orecha, ebenu a duba pôsobia historicky a vytvárajú bohaté, nadčasové a dôstojné prostredie.

15. Nevyužívajte všetko z nábytkovej sady

Myslíte si, že dokonale zladená obývacia izba znamená aj elegantnosť? Zamyslite sa znova. Stačí, ak napríklad vymeníte vankúše, ktoré sa automaticky dodávajú so zakúpenou pohovkou alebo sekciou za kreatívnejšie vankúše inej farby.

16. Minimalizujte počet vzorov v priestore

Súperiace vzory neprispievajú dizajnu vášho domova. Namiesto toho skúste miešať materiály. Udržujte vzory na minime a zamerajte sa na textúry a lesklosti predmetov v priestore.

17. Vyložte niekoľko kníh

Premyslene zostavený rad kníh je ďalším skvelým spôsobom, vďaka ktorému bude váš domov v momente vyzerať sofistikovanejšie. Knihy dodávajú miestnosti textúru bez toho, aby ste museli veľa míňať.

18. Nechajte vyniknúť zeleň

Pár rastlín môže kompletne zmeniť vzhľad miestnosti. Ak je pre vás starostlivosť o živé rastliny náročná, na oživenie izby môžete prípadne použiť aj umelé rastliny. Dnes už dostať kúpiť naozaj reálne vyzerajúce kúsky.

19. Vymaľujte jednu stenu

Jedna stena vymaľovaná v jedinečnej farbe môže okamžite oživiť každú izbu. Odporúča sa používať tmavšiu farbu, ktorá kontrastuje s miestnosťou, alebo zábavnú žiarivú farbu. Ak hľadáte ešte niečo odvážnejšie, tak odporúčame jednu stenu vytapetovať.

20. Investujte do umeleckých diel od začínajúcich umelcov

Aby váš domov vyzeral moderne, zvoľte diela od začínajúcich umelcov. Bez ohľadu na váš rozpočet sú umelecké diela s osobným významom základom dizajnu, ktorý nikdy nevýjde z módy.

21. Zlaďte koberec so svojimi stenami

Hľadáte jednoduchý spôsob, ako vytvoriť elegantnejší priestor? Vyberte farbu koberca a steny v rovnakom odtieni. Získate tak dramatický monochromatický efekt a ak chcete ešte ostrejší vzhľad, tak spárujte elegantný koberec so stenami s textúrou. Docielite tým neočakávanú estetiku.

22. Nezakrývajte podlahu z tvrdého dreva

Špinavý koberec od steny k stene nerobí vášmu domovu najlepšiu reklamu. Tvrdé drevo na podlahe okamžite vylepší vzhľad každej miestnosti. A ak je to príliš drahé, podlahové krytiny z imitácie dreva môžu vás priestor podobne vylepšiť.

23. Investujte do kovových akcentov

Iba pár lesklých kúskov vo vašom priestore – napríklad rámy, vázy a vankúše s kovovým povrchom môžu váš priestor zmeniť k lepšiemu. Dizajnéri tvrdia, že strategické umiestnenie kovov zlata alebo striebra v celom priestore pozdvihne jeho eleganciu.

24. Doprajte svojim vchodovým dverám nový vzhľad

Nielen povrchové úpravy interiéru môžu urobiť alebo rozbiť estetiku vášho domu. Nové vchodové dvere môžu úplne zmeniť jeho výzor. Dodajú vášmu domovu charakter, vytvárajú skvelý prvý dojem pre návštevníkov a ako dôležitý bonus pomáhajú vášmu domovu šetriť energiu tým, že bránia prenosu teplého a studeného vzduchu.

25. Upravte si prednú verandu

Elegancia vášho domova začína zvonku. Ďalším faktorom, ktorým ju môžete zvýšiť, je dizajnom prednej verandy. Udržujte jednoduchý vzhľad, investujte do predných rohoží a pár elegantných doplnkov.

Zdroj: bestlifeonline.com

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu