Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

PR ČLÁNKY

Ako riešiť problémy v spoločných bytových a nebytových priestoroch?

REDAKCIA
Zdieľať

Bývanie v bytovom komplexne veľkého mesta dnes mnohí považujú za luxus. Rozvinutá infraštruktúra mesta, dostupnosť služieb a množstva obchodov je len časť výhod, pre ktoré sa nielen mladšie ročníky rozhodujú pre tento typ bývania.

Avšak, bývanie v byte nie je len o komforte za dverami predsiene nášho apartmánu. Veľmi dôležitý je aj stav spoločných bytových a nebytových priestorov. Kto sa o ne stará a ako zaistiť v nich bezpečnosť?

Dobrá správa budov

Charakteristickým a spoločným znakom moderného bývania v bytoch je zdieľanie spoločných nebytových priestorov s ostatnými majiteľmi bytov. Aj z tohto dôvodu je preto náročné vyriešiť otázku starostlivosti o ne a zachovanie maximálnej bezpečnosti. Dobrá správa budov by to mala však za všetkých zvládnuť bez najmenších problémov.

Pod kompetencie, práva a povinnosti tohto subjektu patrí veľmi veľa vecí. Nielen pravidelné ročné vyúčtovanie nájomného, ale aj zaistenie bezpečnosti. Práve tá je dnes v starších bytových komplexoch zanedbaná a podceňovaná, výsledkom čoho je potom nejeden požiar s tragickými následkami.

Aby ste preto mali istotu, že je všetko v poriadku, v prípade problémov a podozrení, že nie je niečo v týchto spoločných nebytových priestoroch v poriadku, obráťte sa na správcu. Je to jeho povinnosť, zachovať v priestoroch maximálnu bezpečnosť počas celého roka.

Aké povinnosti má majiteľ bytu?

Správca však nie je jediný, kto sa môže a musí svojím prístupom a pravidelnou starostlivosťou a údržbou o dokonalý stav týchto priestorov pričiniť. Veľmi dôležitý je každý jeden majiteľ bytu, ktorý dbá na dodržiavanie domového poriadku a predpisov, ktoré vyplývajú zo zákona.

O dokonalú ochranu pred požiarmi sa môžete ako majiteľ bytu zaslúžiť a postarať aj tým, v akom stave budete udržiavať spoločné nebytové priestory. V prvom rade by ste mali dbať na ich bezpečnosť. Nevytvárať v únikových cestách, ktorými sú schody, zbytočné prekážky z políc na topánky a iných predmetov.

Udržiavať ich v čistote a neničiť majetok, ktorý patrí všetkým majiteľom, ktorí tu spolu s vami žijú. Na záver nezabudnite na dobré susedské vzťahy a bývať sa vám tu bude naozaj dobre.

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X