Jednoduché a finančne nenáročné tipy ako mať dokonalú pleť

0
Jednoduché a finančne nenáročné tipy ako mať dokonalú pleť

O dokonalej pokožke nielen na tvári sníva každá jedna z nás. Čistá, hladká pleť, ktorá žiari zdravím je na nezaplatenie. Zachovať si ju však pri množstve stresu a povinnostiach krásnu nie je vždy jednoduché.

My vás ale presvedčíme o tom, že k vysnívanej kráse toho veľa nepotrebujete. Dokonalá pokožka si vyžaduje úsilie ako zmeny stravovania, životného štýlu, používanie správnych výrobkov starostlivosti o pleť a množstvo ďalších podmienok. Výsledok však stojí za námahu a čas!

Zostavili sme preto pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel starostlivosti o tvár, vďaka ktorým sa môžete vrások, kožných výrastkov a iných nedokonalostí veľmi jednoducho zbaviť.

Pite veľa vody

Všetci dobre vieme, aké dôležité je piť dostatok vody denne. Ale, bohužiaľ, len málo ľudí skutočne dodržuje toto zásadné pravidlo. Pre našu pokožku zohráva voda ale jednu z kľúčových úloh na ceste k ideálu. Voda normalizuje metabolizmus v tele, odstraňuje toxíny, pomáha vstrebávať živiny a tiež čistí našu pokožku zvnútra, nasýti ju vlhkosťou a zabraňuje dehydratácii, ktorá spolu s nesprávnou starostlivosťou a hygienou tela
podporuje aj vznik nepríjemnej mykózy.

Snažte sa správne stravovať

Ďalší zrejmý, ale veľmi dôležitý tip. Krása našej pokožky priamo súvisí so stravou. Je preto veľmi dôležité zahrnúť do stravy veľa čerstvej zeleniny a ovocia, celozrnné výrobky, mäso a tučné ryby a tiež sa pokúsiť znížiť príjem múky, tučných, sladkých a korenených jedál.

Nadmerná konzumácia kávy a čierneho čaju môže zhoršiť pleť tiež.

Počas dňa sa tváre nedotýkajte

Každý deň sa dotýkame tisícky rôznych predmetov v interiéri aj exteriéri a ani dôkladné umývanie rúk ich nezbaví baktérií stopercentne. Ak sa medzitým dotknete tváre, môžete ľahko vyprovokovať akné a iné kožné problémy, kam patrí aj spomínaná mykóza.

Dokonalá pokožka je ale v prvom rade aj vaša dobrá nálada a správne vybrané výrobky na starostlivosť o tvár. Preto venujte pozornosť kozmetike s prírodnými zložkami, ktoré vyhovujú individuálnym potrebám rôznych typov pleti. Uvidíte, že aj krásny náramok potom vynikne na nádhernej pleti oveľa viac.

žiadne príspevky na zobrazenie