Ako sa starať o pleť, aby ste čo najdlhšie vyzerali mlado?

0
Ako sa starať o pleť, aby ste čo najdlhšie vyzerali mlado?

Starostlivosť o pleť je skvelý spôsob ako ju môžete čo najdlhšie udržať v dobrom stave. Na kvalite našej pleti sa podpisujú naše starosti, čiže psychické prežívanie, ale rovnako aj to ako pracujeme teda fyzická stránka. Stav našej pleti odráža aj to ako sa stravujeme, či koľko pozornosti venujeme starostlivosti o naše zdravie.

Ako sa starať o pleť, aby ste čo najdlhšie vyzerali mlado?

Kozmetické produkty pre mladú pleť

Základom starostlivosti o našu pleť je voľba správnych kozmetických produktov. Pre udržanie mladistvého vzhľadu pleti je dôležité predovšetkým vyberať si produkty s hydratačnou zložkou. Mladistvá pleť je svieža a plne hydratovaná. Mladé dievčatá majú často problém až s nadmerne sa mastiacou pleťou, kvôli čomu ich trápia vyrážky.

S vekom sa ale množstvo mazu a rovnako aj kolagénu v našej pleti mení a tým je pleť suchšia. Suchšia pleť je poznačená aj prvými vráskami. Pravidelná aplikácia hĺbkovo hydratačného krému, či olejčeka je teda základom.

Rovnako patrí medzi vhodné kozmetické produkty voľba rôznych hydratačných masiek na pleť. Určite by ste mali vo vašej kozmetickej taške mať očný krém, ktorý je prevenciou očných vrások. V rámci ochrany pred vráskami nemôžete zabudnúť ani na používanie kvalitného opaľovacieho krému počas celého roka.

Okrem hydratačných zložiek je dobré do vašej starostlivosti zaradiť aj hĺbkovo čistiace produkty. Po každom líčení je potrebné sa dôkladne odlíčiť, aby ste pleť nezaťažovali a neupchávali si póry.

Môžete zvoliť rôzne odličovacie produkty od vodičiek, cez oleje alebo peny. Následne pleť dočistite buď pomocou čistiacej kefky alebo využitím na to určeného produktu. Široký výber množstva kozmetiky syntetického, či prírodného pôvodu nájdete na stránkach Alza.

Doplnková starostlivosť alebo nie je to len o kozmetike

Kozmetická starostlivosť o pleť je základom, no okrem toho treba dbať aj na iné aspekty nášho prežívania. To, v akej stave máme pleť sa odvíja aj od nášho psychického rozpoloženia. Mali by ste teda pracovať aj na tejto stránke vašej osobnosti a nájsť si aktivity, ktoré vám pomôžu sa viac upokojiť.

Základom pre dobrý stav vašej pleti je aj zdravý jedálniček. Zaraďte veľa rastlinných produktov, ktoré majú vysoký obsah vody. Rovnako dodržiavajte dostatočný pitný režim, ktorý hydratuje vašu pleť zvnútra. Vyhýbajte sa alkoholu, sladkým produktom, či fajčeniu. Pre lepšie prekrvenie pleti si môžete dopriať pravidelnú masáž, ktorá kompletne zmení mimiku vašej tváre a precvičí jednotlivé svaly.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu