Ako si zariadiť domácu kanceláriu podľa feng shui a zvýšiť tak svoju produktivitu?

1
Ako si zariadiť domácu kanceláriu podľa feng shui a zvýšiť tak svoju produktivitu?

Domáce kancelárie predstavujú pre feng shui jedinečnú výzvu. ako vytvoriť produktívne pracovné miesto bez vplyvu na „čchi“ domu alebo bytu? 

Vaša pracovňa nesmie byť v spálni

Hádam najdôležitejšou radou feng shui pre domáce kancelárie je „nie v splálni!“ Využitie kúta spálne na pracovné účely ej ako miešať olej a vodu. Jednoducho to nejde. Každý priestor v domácnosti si vyžaduje odlišný typ energie. Vaša kancelária potrebuje silnú energetickú čchi navodzujúcej spánok. Ak ich miešate, môže sa vám jednoducho stať, že zadriemete za stolom a v posteli budete zasa dumať nad pracovnými záležitosťami. Dáva vám to logiku?

Zdroj: villamed.co
Zdroj: villamed.co

Umenie oddeliť pracovný priestor aj v garzónke

Ľudia, ktorí žijú v malom priestore garzónky, musia byť tvoriví, aby efektívne oddelili kanceláriu a spálňu. Jedna z možností je postaviť si stenu, ktorá vytvorí oddelenú kanceláriu. Dobrým riešením je paraván, záves alebo skladacie dvere.

Z pohľadu čchi funguje domáca pracovňa lepšie, ak je v spoločenskej miestnosti a nie v spálni. Ďalším tipom je jasne vytýčiť hranice domácej pracovne, inak vás môže práca zahltiť a vytvoriť tak aj preplnený dojem a nepriaznivú energiu.

Ideálna kancelária

Ideálny pracovný priestor je plný svetla, je vzdušná, obdlžnikového tvaru a s oknami.

Prečítajte si aj: Ako zorganizovať home office, aby sme pracovali čo najefektívnejšie?

Nevhodné situácie a postavenia pracovného stola

  • Stôl pod trámom – predstavuje vo feng shui odkrytý stropný trám a teda ťaživú energiu, ktorá môže vyvolať aj depresiu. Trámy sú tiež prekážkou pre bohatstvo, brzdia schopnosti človeka. Pomôcť môže zvonkohra  – zavesením na trám ňou rozptýlite časť negatívnej energie a pritiahnete si pozitívnu čchi.
  • Chrbtom k oknu alebo zdkadlu – takáto orientácia sa považuje za nepriaznivú, pretože ohrozuje bezpečnosť a môže narušiť osobnú čchi. Z praktického hľadiska môže od okna ťahať, čo je pre chrbát pracujúceho nepríjemné. Presuňte preto stôl na iné miesto. Ani poloha chrbtom k zrkadlu nie je šťastná.
  • Jediný zdroj svetla je priamo nad vašou hlavou – predmet ako je svietidlo zavesené priamo nad hlavou, spôsobuje tlak na hlavu a ramená. Lepšou možnosťo je umiestniť svetlo pol metra pred vás na strane vašej nedominantnej ruky. Ak máte lampu na tej istej strane, ako je ruka, ktorou píšete, môžete si na prácu tieniť, čo podľa odborníkov na feng šuej môže tlmiť entuziazmus a motiváciu.

Vhodné umiestnenie pracovného stola podľa feng shui

  • Stôl ukotvený o stenu – stena spevňuje stôl, ak je umiestnený tak, že sediaci ju má za chrbtom. V taktomto prípade je stôl podporený priaznivou čchi miestnosti. Zároveň stena chráni osobu aj obrazne „strážením jej chrbta“.
  • Stôl oproti oknu – pokiaľ nemáte hranu stola oproti oknu, je to najpriaznivejšia poloha, akú môžete mať. V ideálnom prípade by mal byť stôl „ukotvený“ stenou a čelom k oknu.
Zdroj: Ikea.com
Zdroj: Ikea.com

Zdravá rastlina na juhovýchode

Juhovýchod predstavuje vo feng shui bohatstvo a rastlina rast. Preto umiestnenie rastliny do juhovýchodného rohu vašej kancelárie stimuluje rast peňazí. Presvedčte sa, že rastlina je vhodná do konkrétneho prostredia a nesmie byť uschnutá ani chorá. 

Udržujte vašu kancelári v čistote

Užitočná čchi nemá rada rozhádzané, preplnené priestory, preto udržujte svoj stôl čistý a upravený kvôli dobrému toku energie a tiež lepšej koncentrácii.

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár