Ako si zjednodušiť vysávanie? Tu sú tri tipy od odborníka

0
Ako si zjednodušiť vysávanie? Tu sú tri tipy od odborníka

Vytiahnuť z komory alebo skrine, zostaviť, zapojiť… povysávať… upratať. Niežeby to bolo nejaké obzvlášť zložité, ale keď vám príde niekoľkokrát denne domov potomok a ďalší členovia domácnosti vrátane štvornohého miláčika s topánkami alebo labkami so zvyškami piesku zo zimných chodníkov, môžete začať odznova. Podobná misia na vás čaká v kuchyni plnej omrviniek alebo na sedačke v obývačke. Možno je načase si život zjednodušiť. Ako vybrať naozaj dobrý bezdrôtový vysávač, ktorý vám bude kedykoľvek cez deň po ruke a odvedie svoju prácu poriadne? Máme pre vás tri tipy odborníka.

Nepodceňte výkon a výdrž

Na to, aby ste mohli tyčovým vysávačom poupratovať celú domácnosť a nie iba pozbierať pár omrviniek pod stolom, potrebujete tyčový vysávač s výkonnou nabíjacou batériou, ideálne lítiovou, tzv. Li-ION. Ponúka rovnomerný, vyvážený výkon.

„Lítiová batéria, ktorou je vybavený napríklad bezdrôtový vysávač Gorenje SVC252GFA G FORCE FREE, má veľmi dlhý čas prevádzky až 70 minút. To stačí na upratanie celého bytu alebo aj domu naraz – záleží na nastavení rýchlosti, type podlahy a požadovanom upratovacom výkone. Vďaka výkonnej lítiovej batérii s kapacitou 2 000 mAh nebudete počas prevádzky cítiť žiadnu stratu sacieho výkonu. I keď je batéria na polovičnej kapacite, vysávač bude stále poskytovať najvyšší výkon. Má aj krátky čas nabíjania 4 až 6 hodín,“ hovorí Jana Neuszerová, produktová špecialistka Gorenje.

Bezdrôtové vysávače sú často vlastne prístroj typu „2v1“ – dajú sa použiť ako tyčový vysávač alebo po odobratí hlavnej jednotky aj ako ručný vysávač. Motor pritom býva väčšinou umiestnený v tele ručného vysávača.

Môže sa však nachádzať aj v hornej časti spotrebiča, ako napríklad na novom prístroji Gorenje SVC216FMLW. „Výhodou takto konštruovaného vysávača je výborná manipulácia – ovládacie prvky sú umiestnené na rukoväti, takže ich máte na dosah. Príjemné je i to, že je ťažisko umiestnené blízko ruky – pohodlne povysávate schody, ľahko dosiahnete aj do výšky,“ vysvetľuje Jana Neuszerová.

Flexibilitu získate vďaka kvalitnému príslušenstvu

Dobrý vysávač by mal mať aj funkčné príslušenstvo – štrbinovú hubicu do úzkych miest, špeciálnu hubicu na čalúnenie a aj podlahovú hubicu na hladké povrchy a koberce. Niektoré modely, ako spomínaný Gorenje SVC252GFA G FORCE FREE, sú vybavené aj turbo kefou s vlastným elektromotorom a podsvietením – spoľahlivo sa tak zbavíte nečistôt aj pod nábytkom alebo zvyškov srsti vášho domáceho miláčika.

 

Bojujete s miestom? Zvoľte skladný model

Tyčové vysávače zaberajú všeobecne len málo miesta. Niektoré majú dokonca aj sklápaciu rukoväť – nájdete tak pre ne miesto aj v tej najmenšej garsónke alebo rohu kuchyne.

Tip na dobrý nákup

Nový tyčový vysávač Gorenje SVC216FMLW s motorom umiestneným v hornej časti rukoväti je určený na suché vysávanie akýchkoľvek typov podláh a povrchov. O perfektný nasávací výkon sa postará nielen výkonná hlavná motorová jednotka v rukoväti, ale aj vlastný elektromotor v univerzálnej podlahovej turbo kefe, ktorý má LED osvetlenie na dôkladné vysávanie aj pod nábytkom. O dlhý a stály výkon sa postará kvalitná Li-ION batéria. Aj s polovičnou kapacitou batérie bude vysávač poskytovať stále rovnaký výkon. Vydrží v prevádzke 45 minút, nabije sa za 6 hodín. Objem prachovej nádoby je 0,5 l. Má HEPA filter. Predáva sa s dvomi nástavcami. Odporúčaná cena je 155,- EUR.

Výkonný a skladný tyčový podlahový vysávač Gorenje SVC252GFA G FORCE FREE s bezdrôtovou prevádzkou je určený na pohodlné suché vysávanie. Je dodávaný s turbo kefou s vlastným elektromotorom a s dvomi nástavcami a je možné ho použiť ako tyčový vysávač, po odobratí hlavnej jednotky aj ako príručný vysávač. Má sklápaciu rukoväť, a tak šetrí cenné miesto. Čas prevádzky bez nabíjania je vďaka siedmim Li-ION batériám 70 minút, čas nabíjania 6 hodín. Objem nádoby na prach je 0,5 l. Má HEPA filter. Váži 2,5 kg. Odporúčaná cena je 180,- EUR. Vysávač sa stal víťazom prestížneho ocenenia Red Dot Design Award.

žiadne príspevky na zobrazenie