Ako v lete zorganizovať profesionálne fotenie?

fotenie design factory
fotenie design factory

Je utorok poobede, vonku horúco, a už v stredu máme v Design Factory biznis fotenie. Píše mi Evka Benediktová z Mary Kay, ktorá má prísť nalíčiť dámy:

Ahoj Saška, dúfam, že je v Design Factory klíma, lebo dnes je úplné peklo.

Horúčkovito lovím v pamäti, veď na fotení predtým som mala ešte pod šatami tielko, aby mi nebola zima:

Ahoj, myslím, že áno, aj minule bolo tak chladnejšie.

Ale minule nebolo vonku 35,“ spochybňuje ma Eva.

„Zistím…“

Píšem pre istotu Martine Valachovej, ktorá tam máva speednetworking, a pritom googlim, či sa dozviem niečo z webu, možno to majú uvedené aj na stránke. Veď taká moderná budova snáď bude niečo mať…

„Ahoj Maťka, je v Design Factory klíma?“

„Jasné, neboj,“ promptne mi odpisuje.

Uff, ešteže tak. Píšem super správu Evke.

Teploty sa vyšplhali nad 30 stupňov, ale naše fotenie sa predsa len bude konať v príjemnej atmosfére vďaka klimatizovanému priestoru!

Problémy sú len nové výzvy

Ďalšia komplikácia prišla v podobe našej stálej haistylistky Mišky. Dva dni pred akciou mi písala, že nebude môcť prísť. Zo zdravotných dôvodov.

A tak som sa nadýchla a rýchlo vytvorila na Facebooku post o tom, že niekoho zháňame. Zatiaľ nič. Musím si to nejako poistiť. Začala som googliť a pátrať na Faceboku a Instagrame po zaujímavých profiloch hairstylistov.

Do oka mi padol perfektný profil so zaujímavými účesmi – perfectstyle.sk. Super, sú z Bratislavy, píšem im hneď direct message. O chvíľu si voláme s Ivonou a dohadujeme podrobnosti. Čo je skvelé, nakoniec prišli dve – Ivona si vzala aj kamarátku zo salónu, Zeynu.

https://www.instagram.com/p/Bwoy7N1FMR1/

Kto tentoraz fotil?

Zmena nastala aj pri výbere fotografa. Rozhodli sme sa dať priestor Andrejovi Fridrichovi, ktorého výsledky práce sme mali možnosť vidieť na viacerých portáloch. Bol to viac ako sľubný výber, mal skvelé porfólio. Andrej má skúsenosti s portrétovým aj fashion fotením a zvykne fotografovať aj na rôznych eventoch.

Naďa Lazarová a Eva Benediktová
Naďa Lazarová a Eva Benediktová

Štafeta líčenia ostala v rukách Evy Benediktovej a jej tímu, ktorý tvorili Naďa Lazarová, ktorá roky pôsobila v televízii, a Ingrid Sýkorová, ktorá bola pôvodne akademickou maliarkou, takže dámy boli v dobrých rukách. Napriek vyšším teplotám nimi vytvorený make-up držal perfektne.

S kým sme sa zoznámili?

Tradične máme na eventoch aj hostku, ktorá sa potom v priebehu podujatia môže venovať prítomným dámam. Tentoraz sme mali Martinu Juhás, odborníčku na výživu.

Networking opäť fungoval na plné obrátky. Podujatie sme otvorili prípitkom – proseccom JustBe, ktorý už tradične doniesol Ľuboš Guštafík. A urobili sme si malé kolečko, kde sa každá dáma predstavila.

Mali sme tam dámy zo Slovak Business Agency, moderátorku televízie, učiteľku, majiteľku firmy na výrobu reklamných predmetov či koučku.

Dámy boli nalíčené krásne, a po zhliadnutí ich finálneho looku som si povedala, že raz musím ísť k Eve na hodinku krásy aj ja. A tiež by sa mi zišiel nový účes! Hairstylistky z Perfectstyle sídlia v centre na Špitálskej, mohla by som k nim skočiť…

Foto: Andrej Fridrich
Foto: Andrej Fridrich

Na evente som, žiaľ, nemohla zostať do konca. Volala mi totiž opatrovateľka, ktorá bola s mojimi deťmi, že prostrednému synovi začalo byť nevoľno. Našťastie ma vystriedala pohotová Martina Beňová, ktorá dorazila priamo z práce.

Koniec dobrý, všetko dobré – výsledné fotky sú krásne, a syn je už v poriadku.

Alexandra Vrábelová