Ako vybrať darček nielen pre svojho partnera

1
Ako vybrať darček nielen pre svojho partnera
Foto: pixabay.com

Všetci chceme ukázať svojim blízkym, ako veľmi nám na nich záleží. Niekedy však môže byt‘ ťažké rozhodnúť sa a dať im niečo, čo sa im bude páčiť. Ako, teda vybrať darček? Tu je niekoľko tipov na výber dokonalého darčeka.

Popremýšľajte

Pokiaľ je váš darček premyslený, vôbec nemusíte sa obávať, že obdarovaný bude sklamaný. Vaši blízki si budú vážiť všetko, čo im dáte, pretože pre nich je najdôležitejší čas a úsilie, ktoré ste do toho vložili.

Zvážte ich osobnosť

Najlepším spôsobom, ako sa rozhodnúť, je zamyslieť sa nad ich osobnosťou. Napríklad, ak milujú čas strávený v záhrade, môžete im kúpiť čokoľvek od záhradníckeho naradia až po sukulentky.
Ak radi pečú, skvelým darčekom môžu byt‘ rôzne pomôcky na pečenie. Alebo ich môžete poslať na kurz varenia či pečenia. Takýmito originálnymi darčekmi ich môžete potešiť pri každej príležitosti.

zahrada
Foto: pixabay.com

Zamyslite sa nad ich záľubami

Nie každý má veľa koníčkov a nájsť darček pre človeka, ktorý netrávi čas športom alebo účasťou na výstavách, môže byt niekedy ťažké. Ale popremýšľajte nad tým, ako trávia svoj voľný čas.

Stretávajú sa s priateľmi? Čo tak im dopriať večeru v peknej reštaurácií s priateľmi? Radi čítajú? Kúpte im predplatné obľúbeného magazínu. Radi sa obliekajú a obľubujú módu? Čo tak im nechať potlačiť tričko s ich obľúbeným motívom či činnosťou?

Buďte tvoriví

Ak chcete naozaj niečo, čo si vaši blízki budú ceniť a uchovávať, využite svoju kreativitu a vyberte niečo skutočne výnimočné. Existuje mnoho spôsobov, ako vyčarovať úsmev na tvári na ich narodeniny, výročie alebo ako romantický darček, od albumu fotografií a darčekov na pamiatku až po personalizovany šperk či namaľovaný obraz. To sú darčeky, s ktorými určite zabodujete.

Namiesto veci, kúpte zážitok

Ako protest proti materializmu sa veľa ľudí odklonilo od tradičného rozdávania darčekov a namiesto toho sa priklonilo k nákupu zážitkov. Namiesto tovaru z obchodu môžete napríklad kúpiť lístok na koncert, masáž alebo ich pozvať na wellness pobyt.

 

wellness
foto: pixabay.com

Prípadne pre dobrodružnejšie typy môžete zvážiť darovanie akčných zážitkov ako napríklad škola šmyku, zoskok na padáku, skydiving a pod.

Pri plánovaní nákupu darčeka pre vašich najmilovanejších buďte, teda rozvážni, romantickí a kreatívni. Neexistuje ten správny alebo nesprávny darček ak ho rozdávate zo srdca.

Foto: pixabay.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu