Americká obchodná komora na Slovensku má novú výkonnú riaditeľku

0
Americká obchodná komora na Slovensku má novú výkonnú riaditeľku

Americká obchodná komora v SR (AmCham Slovakia) má novú výkonnú riaditeľku. Martina Slabejová nahradí na pozícii Ronalda Blaška, ktorý viedol komoru od júna 2018.

Úvodné slová novej výkonnej riaditeľky po nástupe do funkcie boli, že Slovensko má veľkú možnosť implementovať Plán obnovy a odolnosti a využiť podporu nového programového obdobia v prospech každého občana v našej krajine. Ambíciou AmCham bude stať sa partnerom tohto procesu spolu so všetkými našimi členmi.

„Noví lídri prinášajú novú energiu a nápady, ktoré sú nevyhnutné pre neustále zlepšovanie a rast všetkých organizácií vrátane AmCham. Preto ma teší, že od 1. februára 2023 moju úlohu prevezme Martina Slabejová. Martina má všetko potrebné na to, aby úspešne viedla AmCham Slovakia v prospech našich vzácnych členov, ako aj slovenskej ekonomiky a spoločnosti,“ povedal Ronald Blaško, odchádzajúci výkonný riaditeľ Americkej obchodnej komory v SR.

Roland Blaško

„Je mi veľkou cťou, že môžem prevziať pozíciu výkonnej riaditeľky AmCham Slovakia. Zároveň je to obrovský záväzok prevziať vedenie po Ronaldovi Blaškovi. Ronaldovou ambíciou bolo byť viac ako obchodnou komorou, stať sa komorou hodnôt a myšlienok a toto poslanie spolu s tímom veľmi úspešne naplnil. AmCham je organizácia, ktorá má vplyv a správny hodnotový kompas. Som rada, že mám možnosť pokračovať v práci s vysoko profesionálnym tímom a s podporou predstavenstva AmCham,“ uviedla Martina Slabejová, výkonná riaditeľka Americkej obchodnej komory v SR.

Nová posila tímu AmCham

Gabriel Galgóci, prezident AmCham Slovakia dodáva: „Odkedy poznám Ronalda, bol hnacím motorom zmien. Jeho profesionalita a oddanosť AmCham boli evidentné pri každej aktivite, kde zanechal svoju pozitívnu stopu v rámci odbornej podpory podnikateľskej komunity a presadzovaní budúceho rozvoja Slovenska. Chcel by som poďakovať Ronaldovi za jeho neúnavnú snahu o rozvoj podnikateľskej komunity a trvalý pozitívny vplyv, ktorý bude mať jeho práca v nasledujúcich rokoch.

Martina Slabejová

Zároveň sa pridajte ku mne a privítajte Martinu Slabejovú ako novú výkonnú riaditeľku AmCham. Martina bude obrovskou posilou nášho tímu so svojimi bohatými skúsenosťami z biznisu, ako aj verejného sektora a hlbokým porozumením pre otázky dôležité pre našich členov, ekonomiku a našu krajinu.“

O Martine Slabejovej

Martina Slabejová pôsobila 17 rokov v spoločnosti Microsoft na rôznych pozíciách. Od roku 2006 bola riaditeľkou pre verejný sektor na Slovensku, od roku 2012 riaditeľkou pre CEE verejný sektor, so zodpovednosťou za 33 krajín v regióne. Medzi rokmi 2016 a 2018 pôsobila ako generálna riaditeľka sekcie riadenia informatizácie na Úrade podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, a posledné štyri roky ako riaditeľka lízingovej skupiny HB Reavis.

Ohodnoťte článok

5

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu