Víťazom môže byť každý, hovorí Anastasia Kuzminová o zvládaní rôznych situácií

0
Víťazom môže byť každý, hovorí Anastasia Kuzminová o zvládaní rôznych situácií

Kto by nepoznal meno Anastasia Kuzminová? Nielen Slováci, ale celý svet vie o našej najlepšej biatlonistke, ktorá však prednedávnom oficiálne ukončila svoju profesionálnu kariéru.

Anastasia Kuzminová, slovenská reprezentantka v biatlone, ktorá nedávno ukončila svoju aktívnu športovú činnosť, dosahovala neskutočné výsledky.

No jej úspechy boli ešte o čosi obdivuhodnejšie – počas svojej kariéry totiž dokázala dokonale zladiť vysoké športové nároky a výzvy s tými rodinnými. Ako sa jej to podarilo?

Držiteľka troch zlatých medailí zo zimných olympijských hier, a to vo Vancouveri 2010, Soči 2014 a Pjongčangu 2018, ako jediná v histórii zvíťazila na troch ZOH za sebou a k tomu trikrát získala striebro.

Je to jeden z dôkazov o nesmiernej mentálnej sile i schopnosti trvalo uplatňovať zásady vedúce k jej rozvoju.

https://www.instagram.com/p/B3HzDN1nxhd/

Kompletná zbierka medailí z majstrovstiev sveta sa dokonca rodila v ešte dlhšom desaťročnom období (2009, 2011 2019), pričom korunováciu v podobe vytúženého zlata si držiteľka troch malých krištáľových glóbusov zo Svetového pohára vybojovala až na úplný záver.

Nezlomne, neochvejne a neodraditeľne išla za svojím cieľom, keďže verila hodnotám, vyznávala integritu a dokázala skĺbiť biatlonové a osobné fungovanie.

Mohlo by vás zaujímať: Anastasia Kuzminová sa stala Kráľovnou biatlonovej stopy sezóny 2018/2019

Mamičke dvoch detí – Jeliseja a Olivie – sa darilo dosahovať skvelé výsledky v profesionálnej aj osobnej sfére vďaka podvedomému aplikovaniu metód reziliencie. Keď potom spoznala tento koncept, uvedomila si, že sa jeho princípmi dlhodobo inštinktívne riadila.

Reziliencia podľa mňa je schopnosť byť víťazom v každom období nášho súkromného aj profesionálneho života a vytrvalo robiť na tom, čo nám dáva zmysel a posúva nás dopredu,“ vysvetľuje 35-ročná rodáčka z ruského Ťumeňa Anastasia Kuzminová.

https://www.instagram.com/p/ByJAof_owdz/

Aj z dôvodu vlastnej pozitívnej skúsenosti s prospešnosťou tohto harmonizujúceho prístupu k pracovnému i súkromnému životu súhlasila so svojou aktívnou účasťou v pozícii prominentnej spíkerky na podujatí Festival reziliencie 6. novembra v Hotel Senec Lake Resort.

Vystúpenie najdekorovanejšej slovenskej olympioničky bude mať motto „Vášeň, vytrvalosť, úspech“.

Prečítajte si aj náš článok: Kuzminová definitívne ukončila kariéru

Rozvoj osobnej reziliencie jednoznačne patrí do portfólia vzdelávania moderných spoločností s dôrazom na zvyšovanie angažovanosti, spokojnosti a produktivity zamestnancov.

Reziliencia je totiž optimálne fungovanie ľudí a tímov, zvyšovanie motivácie, angažovanosti, seba-manažmentu, seba-regulácie, mentálnej flexibility, empatickej komunikácie, zlepšovanie vzťahov a aplikovanie efektívneho stresu a energy manažmentu.

V skratke – reziliencia je naša schopnosť zvládať záťažové situácie. Naša reziliencia je výsledkom rezilientných návykov. Je merateľná a jej jednotlivé oblasti dokážeme rozvíjať prostredníctvom kľúčových kompetencií.

https://www.instagram.com/p/Bw1nfa0HZAl/

Na celodennom Festivale reziliencie 2019 s podtitulom „Managment & HR konferencia trochu inak“ postupne ponúknu okrem Anastasie Kuzminovej svoje pohľady na túto tému mnohí ďalší renomovaní domáci aj zahraniční spíkri z rôznych odvetví.

žiadne príspevky na zobrazenie