Nespokojnosť v našich prácach nás doviedla k tomu, že sme chceli mať niečo vlastné

0
Nespokojnosť v našich prácach nás doviedla k tomu, že sme chceli mať niečo vlastné

„Celé naše okolie nás odhováralo – či už rodičia, známi, kolegovia. Ich zneisťovanie a spochybňovanie, ísť hlavou proti všetkým, bolo najhoršie,“ hovorí o začiatkoch podnikania s masážnym salónom v Košiciach Barbora Tóthová.

V rozhovore nám prezradila:

  • ako vznikla myšlienka na otvorenie masážneho salónu,
  • čím je ich salón výnimočný,
  • ako bojovať proti celulitíde.

Ako vznikol nápad na založenie masážneho salónu? Čím ste sa zaoberali predtým, mali ste nejaké súvisiace vzdelanie alebo kurz?

Nápad vznikol v mojej a manželovej hlave počas práce neschopnosti nás oboch, kedy sme mali viac času na seba na spoločný rozhovor. Nespokojnosť v našich prácach nás doviedla k tomu, že sme chceli mať niečo vlastné, jedinečné a zaujímavé. Tým, že manžel je vyštudovaný masér sme hneď uvažovali o masážnom salóne. Ja som certifikovaná osobná trénerka a vždy ma zaujímali problematické partie tela, ako je napríklad celulitída, ktorá je dosť častým problémom u žien. Preto som sa rozhodla absolvovať kurz maderoterapie, ktorú teraz vykonávam v našom masážnom salóne.

Ako si spomínate na začiatky podnikania? Čo bolo najťažšie?

Začiatok bol najťažší v tom, že nás celé naše okolie odhováralo – či už rodičia, známi, kolegovia. Ich zneisťovanie a spochybňovanie, ísť hlavou proti všetkým, bolo najhoršie. Tým, že sme relatívne mladí, chceli sme sa poradiť, avšak nebol to dobrý nápad. Ale, samozrejme, aj stavebné úpravy až po finálne dokončenie nášho salónu bolo tiež náročné, hlavne fyzicky, časovo, a finančne.

Čím je váš salón jedinečný?

Náš salón je jedinečný svojim dizajnom a procedúrami, ktoré ponúkame. Nenájdete u nás len prázdnu miestnosť s masážnym stolom, ale luxusne zariadený priestor, kde každý klient nájde uvoľnenie a relaxáciu. Samozrejme, to nie je všetko. Pri vstupe do nášho salónu na vás čaká recepcia, kde si môžete vychutnať vodu, čaj alebo kávu.

Čo všetko u vás klienti nájdu?

Individuálny prístup, pretože všetky druhy masáži, pri ktorých kombinujeme rôzne druhy techník, sú prispôsobené špeciálnym potrebám daného klienta, maderoterapiu, lávové kamene, bankovanie, peelingy, a jedinečné kúpele pre páry, ktoré inde nenájdete.

Komu vedia vaše masáže pomôcť?

Už len návšteva nášho salónu pomôže každému, pretože naša hudba a atmosféra je tak uvoľňujúca a pokojná, že vás zbaví zlých myšlienok na prácu a každodenné povinnosti a vytrhne na chvíľu z reality. Samotná masáž pomôže všetkým, ktorí potrebujú uvoľniť svalstvo alebo zlepšiť regeneráciu po športovom výkone ale aj tým, ktorí dbajú o svoje telo a využívajú masáž ako prevenciu pred zranením.

Akí sú vaši klienti? Navštevujú vás prevažne ženy?

Naši klienti sú rovnako ako ženy tak aj muži rôznych vekových kategórií. Venujeme sa mladým, športovcom, ale aj starším a, samozrejme, aj dôchodcom. U nás si nájde vhodnú procedúru každý, kto má rád poctivú masáž, príjemné prostredie a dôkladnú starostlivosť o svoje telo, takže nás neváhajte navštíviť aj vy.

Prečítajte si: Rozhovor so Slovenkou, ktoré sa dostala do Formuly 1

Poviete nám viac o procedúre maderoterapia? Čo sa pri nej využíva a pre koho je určená?

Maderoterapia alebo terapia drevom je lymfatická masáž za pomoci drevených nástrojov, ktorá účinne pomáha redukovať celulitídu. Je vhodná pre ženy náchylné na tvorbu celulitídy ale aj pre hocikoho kto chce prijemnú masáž. Prvé výsledky sú viditeľné už po 5-6 procedúrach v závislosti od štádia celulitídy. Pre dokonalý efekt sa odporúča absolvovať aspoň jeden cyklus 10 procedúr. Princíp maderoterapie je pomocou pohybov valčekov po tele naštartovať lymfatický systém, čím sa naštartuje metabolizmus a telo začne vylučovať toxíny, prebytočnú vodu a ničiť celulitídu.

Vedia aj masáže pomôcť napríklad pri celulitíde?

Po každej kvalitnej masáži, ktorú u nás absolvujete sa intenzívne prekrvuje svalstvo a pokožka, čo napomáha k odbúravaniu celulitídy, avšak po maderoterapii sú výsledky viditeľne rýchlejšie.

Čo plánujete do budúcnosti?

Plánujeme rozšíriť ponuku našich služieb, napredovať, vzdelávať sa a ponúkať inovatívne metódy v oblasti starostlivosti o telo.

Pri čom viete najlepšie zrelaxovať alebo si oddýchnuť?

Relax si užívam rada vo wellnese kde dokážem úplne vypnúť. Tiež preferujem aktívny odpočinok pri bicyklovaní posilňovaní a rôznych športových aktivitách s mojou rodinou.

Čo by ste poradili ženám, ktoré sa chcú pustiť do svojho vlastného biznisu?

Nebudem hovoriť tradičné klišé, že nemajú počúvať okolie a ísť do toho, aj keď im okolie nepraje. Jednou z dôležitých veci je mať rád to, v čom chcete začať podnikať. Odlíšiť sa od konkurencie, ak neprinášate na trh niečo nové. Byť profesionál v tom, čo chcete robiť. Veriť v seba samého, neustále sa vzdelávať a napredovať.

žiadne príspevky na zobrazenie