Blíži sa finále ocenenia Schneider Electric Sustainability Impact Awards. Porotu zaujalo aj riešenie zo Slovenska

0
Blíži sa finále ocenenia Schneider Electric Sustainability Impact Awards. Porotu zaujalo aj riešenie zo Slovenska

26.3.2024 (SITA.sk) – Ocenenie pre partnerov, zákazníkov a dodávateľov Schneider Electric predstaví top dekarbonizačné projekty z celého sveta.

O pár dní vyvrcholí súťaž Schneider Electric Sustainability Impact Awards. Príkladom projektov, ktoré na strategickej aj aplikačnej úrovni prispievajú k dekarbonizácii budov a priemyslu sú aj riešenia od slovenskej spoločnosti ITP Control. Firma už viac ako 25 rokov ponúka riešenia v oblasti riadiacich systémov budov, regulácie a merania.

Schneider Electric Sustainability Impact Awards predstaví globálne ocenenia počas technologického podujatia Innovation Summit Paris 2024. Samit tradične predstaví nové trendy v oblasti automatizácie, elektrifikácie a digitalizácie a vytvára tiež priestor na odprezentovanie unikátnych riešení z celého sveta.

Schneider Electric Sustainability Impact Awards sa udeľuje od roku 2022 za unikátne riešenia a prístupy k elektrifikácii a digitalizácii systémov, ktoré majú preukázateľný prínos k dekarbonizácii.

V tomto roku sa pozornosť sústreďuje na projekty, ktoré umožňujú zákazníkom prihlasovateľov dosiahnuť ciele dekarbonizácie, prípadne majú výrazný výsledok pri dekarbonizácii vlastných procesov prihlasovateľov. Medzi dôležité kritériá úspechu patrí integrovaný prístup k udržateľnosti, aplikovanie digitálnych nástrojov a excelentnosť v dosahovaní energetickej efektívnosti.

Jedným z laureátov ocenenia z minulého ročníka je, napríklad, spoločnosť Hewlett Packard Enterprise (HPE), ktorá sa implementovala sériu viacerých nástrojov na využívanie zelenej energie. V oblasti logistiky preferuje HPE vozidlá s nulovými alebo nízkymi emisiami a udržateľné letecké palivá. HPE tiež používa ekologické materiály a produkty, zavádza inovácie v oblasti balenia a systematicky znižuje množstvo odpadu vo všetkých svojich prevádzkach.

Iným príkladom inovatívnej firmy, ktorá získala ocenenie, je fínska spoločnosť Ramboll Finland, ktorá pôsobí v oblasti strojárstva, priemyselného dizajnu a poradenstva. V 35 krajinách zamestnáva viac ako 17 500 ľudí. Ocenenie získala spoločnosť okrem iného za vývoj a nasadenie udržateľných energetických riešení v oblasti budov. V rovnakom segmente podniká aj spoločnosť ITP Control, ktorá ponúka riešenia v oblasti riadiacich systémov budov. Práve jej projekt sa dostal cez národné nominačné kritériá ocenenia.

Prečítajte si o ďalších inšpiratívnych projektoch z rôznych odvetví, ktoré získali najvyššie ocenenia Schneider Electric Sustainability Impact Awards.

Informačný servis

Viac k témam: Ocenenie, PR, Schneider Electric, Sustainability Impact Awards
Zdroj: SITA.sk – Blíži sa finále ocenenia Schneider Electric Sustainability Impact Awards. Porotu zaujalo aj riešenie zo Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie