Blogerka sa rozhodla vymieňať veci a začala jednou sponkou. Chce si splniť sen o dome

0
Blogerka sa rozhodla vymieňať veci a začala jednou sponkou. Chce si splniť sen o dome

Vedeli by ste si predstaviť, že si vysnívate dom, auto alebo nejaký pozemok, no na začiatku budete mať len obyčajnú sponku či kancelársku spinku? Niektorí ľudia sú tak vynaliezaví, že sa im to buď už podarilo, alebo k tomu majú veľmi blízko.  

V roku 2005 sa kanadský bloger Kyle MacDonald preslávil tým, že uskutočnil niekoľko výmien, vďaka ktorým nakoniec skončil pri obrovskom statku s domom. Celé sa to začalo výmenou červenej kancelárskej spinky, za ktorou nasledovalo ďalších 13 zámien. A nebol posledný, kto takýto spôsob využil, uviedol portál BoredPanda

29-ročná Demi Skipper zo San Francisca sa inšpirovala týmto úspešným príbehom a vydala sa na cestu, počas ktorej históriu zopakovala. Demi mala v úmysle začať s jedinou sponkou a skončiť až pri dome. Aj keď to znie bláznivo, k realite nie je až tak ďaleko. Doteraz už vykonala slušné množstvo výmen a ide si za svojím cieľom.

Demi si na začiatku vytvorila na Tik Toku účet s názvom Trade Me Project. Jej krátke videá zamerané na nápad s výmenou vecí sleduje už 3,8 milióna followerov a má 24,7 milióna likeov. Pozrime sa, čo doteraz robila. Jej príbeh sa začal jednou osamelou sponkou do vlasov, ktorá môže zmeniť celý život.

Demi sa rozhodla zistiť, či ju táto jediná sponka môže priviesť k získaniu vysnívaného domu prostredníctvom série obchodných transakcií.

Tu je zoznam 15 výmen, ktoré doteraz urobila: 

Sponkou za 0,01 dolára sa to všetko začalo. Vymenila ju za ružové náušnice v hodnote 10 dolárov.

Náušnice následne vymenila za 4 poháre na margaritu v hodnote 24 dolárov.

Poháre vymenila za funkčný vysávač v hodnote 60 dolárov.

Demi, ktorá pracuje s aplikáciou na rezerváciu miest v reštauráciách a zároveň prevádzkuje podnik na prenájom svadobných šiat, tvrdí, že bola celý život prirodzeným podvodníkom. Brala ako úplne samozrejmé, že si vyskúša svoje vyjednávacie schopnosti pomocou experimentu v projekte Trade Me Project.

Nie je to však také jednoduché, ako sa to na prvý pohľad zdá. Výmeny často trvajú celé hodiny, kým sa obchod uzavrie. „Každý si len pozrie video na TikToku, ktoré trvá minútu. To, čo nevidia, sú hodiny a hodiny prieskumu, kedy sa zaoberám projektom,“ povedala Demi spoločnosti Good Morning America.

Prečítajte si 25 zaujímavostí o ľudskom tele

Takto vyzerali ďalšie výmeny: 

Vysávač vymenila za snowboard v hodnote 95 dolárov.

Snowboard vymenila za Apple TV v hodnote 180 dolárov.

Apple TV vymenila za slúchadlá značky BOSE v hodnote 220 dolárov.

Slúchadlá vymenila za Xbox One s dvomi hrami a dvomi ovládačmi v hodnote 320 dolárov.

Demi je odhodlaná ako nikdy. Nejde o to, či nakoniec získa svoj dom, ale skôr o to, kedy sa to stane. „Som v go-móde, kým nedostanem dom,“ tvrdí.

Všetkým, ktorí si myslia, že 29-ročná žena sa zbláznila, Demi pripomína slávny výmenný obchod Kylea MacDonalda s názvom „Projekt jednej červenej kancelárskej sponky“. „Ak si myslíte, že som blázon, v roku 2006 niekto vymieňal červenú kancelársku sponku až kým nedostal dom,“ uviedla Demi v jednom zo svojich videí.
 
 
Xbox One set vymenila za počítač MacBook Pro 2011 v hodnote 400 dolárov.
 
 
Bartrový obchod je známy v populárnej kultúre aj folklóre. Príkladom je japonská budhistická legenda „Straw Millionaire“ sledujúca cestu chudobného muža, ktorý sa stáva bohatým prostredníctvom viacerých obchodov, počnúc iba jedným kúskom slamy.
 
MacBook vymenila za fotoaparát Canon s príslušenstvom v hodnote 550 dolárov.
 
 
Fotoaparát postupne povymieňala za tri druhy tenisiek až skončila pri pánskych Jordan.
 
 
Tenisky sa jej podarilo vymeniť za iPhone 11 Pro Max v hodnote 1095 dolárov.
 
 
Je neuveriteľné, ale od jednej sponky sa nakoniec dostala až k autu!
 
 
Posledný obchod – auto vymenila za elektrický skateboard Boosted Board V3 plus v hodnote 1400 dolárov:
 

 

žiadne príspevky na zobrazenie