Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN

Červená streda – symbol úcty voči prenasledovaným

Zdieľať

Dnes je Červená streda, viete, čo si týmto dňom pripomíname?

Uctíme si tým všetkých, ktorí sú vo svete prenasledovaní pre svoje náboženské presvedčenie. Niektorí pre svoju vieru ešte aj v súčasnosti zomierajú.

Symbolom Červenej stredy je červené svetlo – červená ako farba krvi mučeníkov a svetlo ako symbol nádeje v temnotách. Z tohto dôvodu sa v tento večer nasvietia červeným svetlom významné budovy po celom svete. U nás napríklad to bol minulý rok Bratislavský hrad, dóm sv. Alžbety v Košiciach, socha Krista v obci Klin či bazilika na Mariánskej hore v Levoči. 
Zdroj foto: acnslovensko.sk

Príbeh statočného Akasha

Jeden príbeh kresťana vo mne silno zarezonoval. Túto udalosť opisuje organizácia ACN, ktorá pomáha utláčaným kresťanom:

“Dvadsaťročný mladík Akash Bashir mal pred šiestimi rokmi vo svojej štvrti v pakistanskom meste Lahor zodpovednú úlohu. Bol na stráži pri vchode do kostola, aby sa jeho spolufarníci mohli pokojne zúčastniť na bohoslužbe. 

V tú nedeľu sa však do kostola pokúsil dostať samovražedný útočník. Keď ho Akash zastavil, všimol si výbušniny ukryté pod jeho bundou. Chytil útočníka a obetou vlastného života mu zabránil vojsť do kostola.  

Akashove posledné slová bol výkrik: “Hoci zomriem, do kostola ťa nepustím!” 

Tento mladý kresťan svojim hrdinským činom zachránil životy viac ako 2 tisíc bratom a sestrám zhromaždeným v kostole. Jeho rodičia sa dnes modlia za blahorečenie mladého syna.”

Náboženská sloboda je porušovaná v takmer tretine krajín sveta, kde žijú až dve tretiny svetovej populácie.

Zdroj: ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi, foto na titulke: acnslovensko.sk

Alexandra Vrábelová

Môžete ma sledovať na stránke stylist.sk, kde ponúkam svoje služby (osobný styling, spoločné nákupy) alebo nahliadnuť do mojich e-shopov mamimo.sk a sperkyalexandra.sk - budem sa tešiť :-)

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

X