Chcete zmeniť prácu? Skúste kariérne poradenstvo a zvýšte svoje šance!

0
Chcete zmeniť prácu? Skúste kariérne poradenstvo a zvýšte svoje šance!

Nenapĺňa vás už vaša práca? Cítite sa vo svojej práci vyhorení alebo túžite zarábať viac? Hľadáte si prácu po materskej dovolenke?

Väčšinou každý z nás sa v živote dostane do situácie, kedy sa chce pohnúť ďalej alebo niečo zmeniť. Často to býva práve zamestnanie. Nie každý má však dostatok času a skúseností na hľadanie vhodných možností a príležitostí a na presadenie sa na trhu práce. Najmä ženy po materskej dovolenke sa častokrát podceňujú. Pozerajú si ponuky práce, ktoré sú pod ich úroveň schopností, a hoci majú oveľa naviac, neveria si.

Je úžasné vedieť, že nemusíte byť v tejto situácii sami. V dnešnej dobe môžete využiť možnosť kariérneho poradenstva. Nielen, že vám ukáže správny smer, ale aj zvýši šance. Na druhej strane, je to aj veľký benefit a pomoc i pre samotných zamestnávateľov pri hľadaní vhodných kandidátov.

Pre uchádzačov o prácu

Pohovor na skúšku

Strach, obavy, stres, neistota. Človek si často neverí. Som v tom naozaj dobrý? Ako to mám správne podať? Ako hovoriť o svojich schopnostiach tak, aby to vyznelo čo najlepšie? Čo sa môžem a čo sa už nemôžem spýtať? Sú otázky, na ktoré môžem aj neodpovedať?

Online kariérne poradenstvo pomáha opäť sa dostať do „pracovného sveta“. Uvedie vás do súčasnej situácie na trhu práce. Vysvetlí. Poradí. Zodpovie na prípadne otázky. Ak máte na pohovoroch trému, je možnosť vyskúšať pohovor na skúšku. Všetky tieto jedinečné možnosti na zvýšenie šance uspieť na trhu práce ponúka cvmango.com.

Je prirodzené, že sa človek obáva neznámeho, má rešpekt. Ak má však za sebou nejakú skúsenosť, strach sa postupne a prirodzene vytráca. Podobne to funguje aj v prípade pohovoru na skúšku. Tento „pokus“ človeku dodá potrebné sebavedomie, prípadne odhalí oblasti, ktoré netreba podceniť a pripraviť sa na ne ešte pred skutočným pohovorom na ostro.

Analýza životopisu

Pred samotným pohovorom je však dôležité pripraviť si a dobre napísať životopis. Trendy sa aj v tejto oblasti neustále menia. Netreba podceniť aktuálne dianie a články v tejto problematike: Prvé 3 kroky ako napísať naozaj dobrý životopis v roku 2021 či 3 otázky k dobre napísanému životopisu .

Nie každý si vie napísať sám dobrý životopis. Prečo si však nedať poradiť od odborníkov so skúsenosťami, ktorí vedia, ako všetko správne naformulovať a nič nevynechať? Tak, aby sa vám ozvala firma, v ktorej sa túžite stať zamestnancom? Ani tu sa nemusíte trápiť sami. Služba analýza životopisu v cvmango.com poradí ako vhodne upraviť pôvodný životopis. Štruktúra a formát je taktiež položkou, na ktorú netreba zabúdať. Samozrejme, všetko s ohľadom na pozíciu, o ktorú sa človek uchádza a podľa príslušných skúseností.

Taktiež je možnosť využiť zverejnenie životopisu (v anonymnej podobe) v tejto unikátnej databáze. S vedomím, že máte čo najlepšie napísaný životopis, už len čakáte, kedy vás nejaká firma osloví. Samozrejme, nemusíte sedieť a nič nerobiť. Ak vás zaujme niektorá z uverejnených pracovných príležitostí, ste na ťahu. Je len na vás, aké možnosti si vyberiete. Viac dôvodov, prečo mať životopis na cvmango.com, sa dozviete tu.

Benefity v kocke:

 • Diskrétny (anonymný) profil životopisu, ktorý je uverejnený na cvmango.com – bez kontaktných údajov a názvov spoločností, kde ste ako uchádzač pôsobili. Tie sa odkrývajú až po súhlase konkrétnej spoločnosti.
 • Nikto vás nebude kontaktovať s nerelevantnými pracovnými ponukami.
 • Zadáte jeden životopis a dostanete pracovné ponuky na mieru.
 • Ak ste overený uchádzač, máte vyššiu šancu, že si vás spoločnosť vyberie. Môžete absolvovať pohovor u niektorých z obchodných partnerov alebo si v cvmango.com objednať kariérne poradenstvo.
 • Team cvmango.com aktívne ponúka vhodných uchádzačov spoločnostiam, a tak sa vaše šance zvyšujú.
 • Pracovné príležitosti nájdete tu.

Pre spoločnosti

Pri hľadaní niekoho nového do tímu s cvmango.com „zabijete dve muchy jednou ranou“. V databáze si ľahko nájdete už preverených uchádzačov, ktorých tam priamo pozývajú.

Celú prvotnú komunikáciu s kandidátmi za vás urobí cvmango.com a vy sa už budete zaoberať len takými uchádzačmi, ktorí spĺňajú vaše podmienky a vaša pracovná pozícia ich zaujala.

Ak chcete ušetriť ešte viac, môžete využiť novú databázu nespohovorovaných uchádzačov s tým, že nič naviac neplatíte, pokiaľ uchádzača ponuka nezaujme, je z inej lokality, alebo sa už medzičasom zamestnal. To všetko za vás prezistí cvmango.com team. A ak uchádzača vaša ponuka zaujme, posunú vám jeho odkrytý životopis. Je na vás, kedy si s ním dohodnete osobné stretnutie.

Portál cvmango.com je unikátny je tým, že priamo prepája recruiterov – ich uchádzačov a spoločnosti. Dobrým uchádzačom rýchlo ponúkne možnosť sa čo najlepšie uplatniť na trhu práce.

Benefity v kocke:

 • Efektivita a ušetrenie času – nemusíte sa zúčastňovať pohovorov, z ktorých sa nakoniec vykľuje niekto iný (kto nespĺňa vaše požiadavky).
 • HR oddelenie sa nebude musieť hrabať v kope kandidátov, z ktorých je väčšina nevhodných. Vyhne sa strate času pri  selekcii životopisov, či pohovoroch. A následne eliminuje pohovory, kde sa nakoniec zistí, že životopis nezodpovedá realite.
 • Výber vhodných uchádzačov funguje jednoducho – navolíte si kľúčové slová ako pracovná pozícia, lokalita, jazykové, prípadne iné znalosti, môžete ohraničiť mzdu. Systém vám ukáže vyhovujúcich uchádzačov. Prezriete si ich životopisy a ak vás niekto zaujme, stlačíte „mám záujem“.
 • Do dvoch dní môžete mať na pohovore uchádzača, ktorého životopis je už overený, tzn. žiadne prvé kolá, žiadne zdĺhavé spracovávanie reakcií z inzercie. Nemusíte využívať finančne náročné služby externých agentúr.
 • Transparentnosť – v cvmango.com presne vidíte, koľko za uchádzača zaplatíte – cena je zverejnená na každom profile.
 • Kvalita – uchádzači sú overení.
 • Osobná asistencia – podpora pri vyhľadávaní na portáli, neustále dopĺňanie vhodných profilov, aj cez aktívnu komunikáciu na na sociálnych sieťach.

Referencie:

„Obsadzovali sme náročnú pozíciu a vďaka CVMANGO sme našli nie jedného vhodného uchádzača, ale hneď dvoch. Oceňujem pomoc, flexibilitu a profesionalitu tímu CVMANGO popasovať sa so všetkými požiadavkami, ktoré sme mali. Táto platfoma je pre nás stále zaujímavejšia a verím, že v budúcnosti sa stane hlavným zdrojom vhodných uchádzačov. Veľmi dôležitým momentom bolo, že sú to preverení uchádzači, čiže sme vedeli, že spoľahlivý a profesionálny recruiter pohovoroval uchádzačov, a že údaje sú overené. Skvelá myšlienka, ktorá má obrovský potenciál na našom trhu.“

Silvia Slušná – HR Manager

Viac referencií nájdete tu.

Spoločnosť cvmango.com nájdete aj na sociálnych sieťach LinkedIN, Facebook a Instagram. Ako uchádzači, aj ako recruiteri tam môžete nájsť veľa informácií a vzdelávať sa, napríklad aj vďaka ich LIVE vysielaniam.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu