Čím trpí pleť pod rúškom?

0
Čím trpí pleť pod rúškom?
Foto: unsplash.com, Kalos Skincare

Za posledné mesiace sa neodmysliteľnou súčasťou nášho života stalo rúško. Musíme ho nosiť v interiéri, no po novom už aj v exteriéri. Niet divu, že je naša pokožka namáhaná, podráždená a vysušená. Ochranná pomôcka zvaná rúško jej totiž dá poriadne zabrať. Ako sa teda starať o pleť v čase, keď ju „zdobí“ rúško?

Dôraz na rúško

Pleť pod rúškom nedýcha, ľahko sa zaparí a výsledkom sú začervenané miesta, či vyrážky. Každý človek má iný typ pokožky a podľa toho sa správa aj pokožka pod rúškom. Spolu s vyrážkami sa môže u ľudí s citlivou pokožkou vyskytnúť na tvári nielen akné, ale aj nepríjemné svrbenie, či iné kožné problémy. Počas nosenia rúška treba dbať jednak na starostlivosť o pokožku, ale aj čistotu samotného rúška.

Práve na ňom sa počas dňa usádza množstvo nečistôt, zvyšky make-upu, či rôzne baktérie. Podľa odborníkov by sme rúško mali meniť každé 2-3 hodiny, inak stráca svoju ochrannú funkciu. Ak sa chcete zbaviť problémov s pokožkou, meňte rúško za čisté aj častejšie. Pozor si dávajte aj na prací prostriedok, v ktorom rúška periete. Je možné, že práve prací prostriedok je dôvodom, že vás pokožka svrbí, je začervenaná, či podráždená. Dôraz klaďte aj na materiál, z ktorého je rúško vyrobené. Ideálnym materiálom je bavlna, ktorá je dostatočne priedušná. Naopak vyhnúť by ste sa mali rôznym syntetickým materiálom.

foto: unsplash.com

Dokonalé odlíčenie

Rúško je živnou pôdou pre baktérie a keďže pokožka pod ním nemá dostatočný prísun vzduchu, za chvíľu sa môže podráždiť. Pleť je preto dôležité pred spaním dôkladne odlíčiť, aj keď na nej nemáte žiaden make-up. Počas dňa sa totiž na nej hromadia baktérie a odumreté bunky. Začnite použitím micelárnej vody, ktorá z tváre šetrne odstráni zvyšky make-upu.

Po vyčistení pleti je dôležitá aj hĺbková hydratácia, keďže sa pokožka pod rúškom vysušuje. Použiť môžete hydratačné sérum a nakoniec hydratačný krém. Zabudnite na krémy s hutnou konzistenciou, pretože práve tie zanášanú póry. Ideálne sú krémy s obsahom kyseliny hyaurónovej, ktoré hydratujú aj hlbšie štruktúry kože. Z času na čas si doprajte aj luxus v podobe masky na tvár, či peelingu.

Výber make-upu

Ak sa počas dňa nezaobídete bez make-upu, voľte taký, ktorý pleť nezaťaží. Make-up by mal mať ľahkú konzistenciu a nemal by zanášať póry, keďže pleť je pod rúškom náchylnejšia na zápal. V prípade, že máte na tvári nepekné vyrážky, alebo začervenané svrbivé miesta, skúste make-up na niekoľko dní úplne vylúčiť. Len tak zistíte, či kožné problémy nemá na svedomí práve nesprávny výber make-upu.

foto: unsplash.com

Zamerané na pery                          

Rúško nevysúša len našu pokožku, ale aj pery. Tie si taktiež vyžadujú zvýšenú starostlivosť a predovšetkým hydratáciu. Rúž preto nahraďte balzamom s obsahom vitamínu E a panthenolom. Balzamy na pery ochránia pokožku pier pred vysušením a bolestivým popraskaním. Pri extrémnej suchej pokožke pier môžete siahnuť aj po vazelíne, ktorá už za pár sekúnd dodá perám úľavu.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu