Podnikateľka Marcela: Čo mi dala KORONA

1
Podnikateľka Marcela: Čo mi dala KORONA

Marcela patrí medzi akčné ženy, ktoré keď stretnem, vždy ma upokoja. Je neskutočne činorodá, neustále sa vzdeláva, buduje si každodennou prácou svoj sen o salóne krásy, a problém je pre ňu zvyčajne príležitosť.

V priebehu krátkeho času teraz môžete veľa stratiť… Môžete však aj získať. Nový pohľad, psychické nastavenie alebo aj úplne novú prácu. Marcela sa s nami podelila o svoju zmenu.

Ako prvý prišiel hnev

V úplne prvý deň, keď všetci začali písať, hovoriť či mediálne informovať nás všetkých, že vo svete vznikol nový vírus menom KORONA, mi to prišlo ako len neskutočná panika a zbytočné zastrašovanie nás všetkých nejakým vírusom, ktorý nás vraj môže zabiť. Na tomto úplnom začiatku som bola na celú situáciu nahnevaná. Ako človek ktorý je veľmi činorodý a miluje svoju prácu, v ktorej by bol najradšej pomaly, ako sa hovorí 24/7, som to zvládala veľmi ťažko.

Dostala som úlohu, ako pomôcť ľuďom v tejto situácii. A tak som vymyslela Záchranku.

Osudný piatok 13. marca

Piatok trinásteho marca, však v mojom živote a nielen v mojom, ale aj v živote nás všetkých nastala veľká zmena. Vláda nariadila, aby sa uzavreli všetky prevádzky, okrem skutočne životne najdôležitejších prevádzok ako sú potraviny, lekárne, predajne s dennou tlačou, drogérie, čerpacie stanice. Pre nás podnikateľov, ktorí sme museli prevádzky uzatvoriť to bola veľká rana pod pás. Všetci sme začali stresovať a plakať nad tým, kde, preboha, zoberieme peniaze na platenie všetkých nákladov na nájom, zamestnancov a všetkého, čo platiť treba. Keď sme boli otvorení, nebola žiadna sranda zvládať platiť mesačné náklady. Tvorenie nejakej finančnej rezervy bolo nemožné ani počas prevádzky, lebo nebolo naozaj z čoho. Boli sme radi, že účty sú zaplatené, máme čo jesť a kúpime si občas niečo pekné na seba či inú drobnosť.

Uvedomenie a vďačnosť

Z odstupom času som si však uvedomila jednu veľkú vec. Dostali sme veľký dar a príležitosť na zmenu. Moja prvotná emócia hnevu úplne odišla a pocítila som v srdci neskutočnú vďačnosť.

Pochopila som, že je to pre mňa, ale aj pre ostatných možnosť zamyslieť sa nad tým , či život, ktorý sme žili doteraz bol pre nás naozaj život alebo iba nutné prežívanie s nádejou , že raz bude hádam všetko dobré. Počas obdobia kedy sme mohli fungovať som síce svoju prácu milovala, no neustále som sa za niečím iba hnala.

Životné smerovanie

Korona mi dala šancu spomaliť čas a priestor na zamyslenie nad tým, čo skutočne od života chcem a po akej ceste v budúcnosti chcem ísť. Všetci, čo sme museli zavrieť, sledujeme príspevky ostatných plné rôznych emócií. Ja som sa rozhodla, že moja cesta nebude cesta hnevu či dokonca plaču, ale moja cesta bude cesta lásky a vďačnosti. Úplne prvý krok, ktorý som spravila pre seba a svoje dobré psychické zdravie, aby som sa z tejto zlej situácie úplne nezbláznila , bolo to, že som si spravila generálny duševný poriadok v mojich emóciách , následne som pochopila, že moje podnikanie v oblasti služieb nie je iba jedna možnosť ako získať peniaze. Možností je XY. Zanalyzovala som všetky možnosti, kde všade sa viem uplatniť v súčasnej situácii, na to, aby som získala zdroj príjmu.

Vo chvíli analýzy som si uvedomila jednu veľkú vec, že som sa celý čas sa vo svojom vnútri hnevala na svojich rodičov , že mi nepomáhajú tak, ako pomáhajú iní rodičia svojim deťom a v tej chvíli som si v duchu povedala: „Marcela to je na facku, aká si bola nevďačná, lebo tvoji rodičia ti dali ten najcennejší dar – dar vzdelania a vďaka nim si ukončila ako prvú Strednú zdravotnú školu v odbore farmaceutický laborant“. Spomenula som si aj na to, ako ma moja mama a otec naučili rozvahe, vytrvalosti,
činorodosti, pomoci a láske k druhých ľudom, nikdy sa nevzdať a ísť za svojim cieľom.

Vytvorila som si nový profesijný životopis

V tej chvíli som si vytiahla všetky papiere a vytvorila som si profesijný životopis, ktorý som rozposlala na ponuky práce v lekárni. V kútiku duše som však mala aj trochu obavu, že nebudem pre lekáreň zaujímavým kandidátom na danú pozíciu, lebo 5 rokov som už mimo tohto smeru a podnikám. Venujem sa môjmu salónu krásy. Pracujem ako kozmetička, keďže mám aj toto vzdelanie, v ktorom neustále rastiem a vzdelávam sa, aby som svojim zákazníkom poskytla vysoko kvalitný profesionálny servis, pričom neustále využívam aj znalosti z práce v lekárni.

Kristína Baluchová: Jedna kniha rozhodla o mojom osude

Veľké prekvapenie

Na moje prekvapenie sa mi ozvali z piatich lekární, kde ma okamžite chceli zamestnať. Povedali mi , že je to preto, lebo som pre nich človek s vysokými kvalitami, čo bol v tej chvíli bol pre mňa ten najkrajší dar. Nakoniec som mala veľkú dilemu a rozhodovala som teda medzi viacerými ponukami. Vybrala som dve najlepšie a nastal tu dokonca z ich strany boj ako keď ste na aukcii, kde dražiteľ  povie vyvolávacia cena je XY. V tej chvíli sa stretnú dve osoby, ktoré chcú obe rovnako veľmi predmet aukcie, predbiehajú sa a ten silnejší vyhrá.

Vďačnosť

Som za to neskutočne vďačná, pevne verím, že môj výber je správny. Keďže mi dali veľmi dobrý pracovný čas, budem môcť moje profesie obe krásne synergicky skĺbiť. Keďže sú obe profesie – farmaceutický laborant aj kozmetička pre mňa nielen prácou, ale aj poslaním a hobby zároveň.

Čo vám chcem povedať

Cieľom tejto mojej osobnej spovede je inšpirovať všetkých ľudí, aby sa nikdy nevzdávali a hľadali možnosti ako sa to dá, prestali hovoriť, že všetko je zlé a nedá sa to riešiť.

Veľké poďakovanie ešte raz patrí mojim RODIČOM, môjmu PARTNEROVI, jeho RODIČOM a všetkým mojim skutočným PRIATEĽOM.

Vaša Marcela so salónu Marsella

 

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

  1. Som rada že osobne poznám pani Marcelu a tiež patrím medzi akčné ženy,a vlastním salon v Michalovciach,ktorý je toho času tiež zatvorený ?….Dana

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu