Čo robia druhí ľudia inak, keď sa vedia dohovoriť po anglicky alebo prečo začať cestovať

0
Čo robia druhí ľudia inak, keď sa vedia dohovoriť po anglicky alebo prečo začať cestovať

Najťažšia časť pri cestovaní po svete nie je ani tak otázka logistiky, ale je to skôr motivácia cestovať. Možno vás desí predstava vzdať sa komfortu, ktorý máte a vyraziť do neznáma, možno máte obavy, že si to nemôžete dovoliť, alebo nechcete cestovať osamote, že máte doma príliš veľa zodpovednosti, alebo záväzkov… Ale okrem toho tam môže byť ešte JEDNA VEC, kvôli ktorej sa zatiaľ neviete k cestovaniu odhodlať. A to, že sa nebudete vedieť dohovoriť po anglicky…

Zo svojich vlastných skúseností a zo skúseností mnohých ľudí vo svojom okolí viem, že vedieť sa dohovoriť a prekonať vlastné obavy zo strápnenia sa, je jednoducho proces. Všetko, čo v tejto chvíli vieme, sa učíme postupne, pretože jednotlivé kroky sa nedajú len tak preskočiť. Je to niečo podobné, ako keby by sa človek za víkend chcel naučiť napríklad profesionálne hrať na gitare.

Čo vás však odlišuje od ľudí, ktorí sa vedia naučiť sa po anglicky rýchlejšie? Čo robia inak? Prečo sa im darí a vám možno zatiaľ nie celkom tak, ako by ste chceli?

Ďalší článok – o cestovaní ako trende, si môžete prečítať tu.

Photo credit: Estee Janssens

Je na to celkom jednoduchá odpoveď. ROBIA S TÝM NIEČO. Dali veci do pohybu. A neprestávajú, nehľadajú výhovorky, prečo to nejde.

Niekomu sa naučiť po anglicky trvá kratšie, niekomu dlhšie. Ale je to tak dobre. V akejkoľvek úrovni angličtiny sa momentálne nachádzate, je to to najlepšie štádium pre vás. Ale treba sa pohnúť ďalej. A predovšetkým sa prestať porovnávať. Nezabúdajte, že:

Každý expert bol kedysi začiatočník.

Naučiť sa po anglicky aspoň na bežnej konverzačnej úrovni je možné veľmi rýchlo. Dokonca rýchlejšie, ako si to možno v tejto chvíli myslíte. 7 overených princípov, ako zvládnuť jednu úroveň angličtiny za 30 hodín, môžete objaviť tu.

Mnohí snívajú o ideálnych podmienkach, kedy sa začať reálne konfrontovať s angličtinou. Súhlasia aj s tým, že po anglicky sa človek naučí, keď je priamo hodený do prostredia, kde sa po anglicky hovorí… Ale tam to aj v mnohých prípadoch hasne. Cestujú len vo svojich predstavách… Takýto študenti si nájdu ďalšie výhovorky, prečo to nejde, a mnohí na to naozaj nemajú objektívnu príčinu. Jednoducho ich nepustí vlastná zóna komfortu.

Avšak aj jednoduché ÁNO, môže znamenať, že túto zónu prekročíte. A to ÁNO môžete povedať svojmu prístupu. ÁNO, prestanem si už hľadať výhovorky a nájdem možnosť, ako sa to dá.

Photo credit: Kate Krivanec

Prestaňte žiť len vo fantázii a nečakajte, že raz príde ten deň, keď budete napríklad cestovať a angličtinu reálne aj používať. A viete prečo? Lebo taký deň NIKDY nepríde. Lebo NIKDY to nebude dokonalé.

Aj zajtra budete mať záväzky.

Aj zajtra si poviete, že na to ešte (alebo už) nie je ten správny čas.

Aj zajtra si poviete, že s mojou angličtinou sa ešte nedohovorím.

Aj zajtra si môžete nájsť ďalšiu výhovorku, prečo sa to nedá.

Ale ak čítate tieto riadky, ste pravdepodobne na najlepšej ceste, ako sa to dá :) Tu a teraz!

žiadne príspevky na zobrazenie