Čo vám evokuje slovo harmónia?

0
Čo vám evokuje slovo harmónia?
festival zdravia v bánskej bystrici, akčné ženy v bánskej bystrici

Čo vám evokuje slovo harmónia? Pre nás je to spojenie zdravého životného štýlu, rodinnej pohody a vyváženého života. Slovo Harmónia sme si vyskloňovali aj so zakladateľkou festivalu zdravého životného štýlu v Banskej Bystrici, Katarínou Lehotskou Mikulákovou.

Čo pre teba znamená zdravý životný štýl?

Zdravý životný štýl vnímam ako harmóniu na všetkých úrovniach. Kvalitná strava, šport, napĺňajúce vzťahy – k sebe samému, partnerovi, dieťaťu, priateľom. A tiež balans medzi prácou, ktorá baví a napĺňa, a hobby. Jednoducho krásny, zdravý a naplnený život. A pocit spokojnosti, že všetko je tak, ako má byť.

Všimla som si, že na tvojom festivale vystúpi aj Jozef Banáš. Prezradíš nám, čo si pre nás pripravil?

Jožko Banáš, môj obľúbený slovenský autor, tentokrát predstaví tému „S úsmevom sa žije ľahšie“. To je tiež veľmi dôležité pre zdravý a šťastný život.

Na čo sa môžu tešiť všetky akčné mamy?

Akčné maminy sa môžu tešiť na vynikajúce témy materstva, rodičovstva a plnenia si snov na materskej s Tami a Zuzkou Hozhoni. Hovoriť budeme aj o intímnej a veľmi aktuálnej téme zdravej plodnosti. Dotkneme sa tiež problému nadmerného jedenia sladkostí našich detí a na worskhope „Sladký život“ si ukážeme sladké zdravé alternatívy. Pozvaná je aj detská psychologička a pedagogička Viera Lutherová, ktorá sa bude venovať tomu, ako veľmi súvisí úspech v škole i živote s pohybovými zručnosťami detí. Tém, ktoré sú ako stvorené pre maminy, je na aktuálnom HARMÓNIA Festivale naozaj veľa! A verím, že poteší aj kreatívna a oddychová zóna, a chutné a zdravé jedlo.

Na festivale ponúkate aj koučovaciu zónu. Čo nás v nej čaká?

Skúsené koučky poskytnú všetkým záujemcom festivalu krátku ukážku individuálneho koučingu zdarma a pre odvážlivcov budú pripravené i rôzne testy. Poukážu na životné smerovanie, ukážu cestu k šťastiu a dlhodobej spokojnosti.

Na čo sa najviac tešíš na piatom ročníku Harmónia Festivalu ty?

Teším sa na mnohé témy, lektorov, prednášky – napr. na Margit Slimákovú, uznávanú českú odborníčku na zdravý životný štýl a prevenciu, alebo na Ivetku Štecovú, certifikovanú lektorku tvárovej gymnastiky. Naposledy sme sa pri ukážkach veľa nasmiali… A skrášlili (smiech). A mám radosť z toho, že sa nám podaril vytvoriť krásny program. Verím, že poteší najmä všetkých návštevníkov festivalu.

Kde si možno zakúpiť lístok?

Priamo na stránke festivalu. Ceny sú rôzne, je možné zakúpiť si aj samotné bloky prednášok alebo pernamentky na celý deň či oba dni.

Možnosti:

– blok 3 prednášok pre maminy 12.5. – 7 Eur
– prednáškové permanentky na 1 deň – od 15 Eur
– prednáškové permanentky na 2 dni – od 19 Eur
– vstup na samostatnú výstavu – 2 Eur

žiadne príspevky na zobrazenie