Daniel Brogyányi na Bratislavskom hrade: WellCome in my colorful life!

0
Daniel Brogyányi na Bratislavskom hrade: WellCome in my colorful life!
Foto: Archív D. Brogyányi

Daniel Brogyányi premýšľa mimoriadne farebne, o čom sa mohli presvedčiť aj návštevníci galérie na Bratislavskom hrade. Jubilejná výstava WellCome in my colorful Life hrala všetkými farbami a kričala sviežosťou.

Začiatkom augusta vernisážou slávnostne otvorili jubilejnú výstavu diel Daniela Brogyányiho – WellCome in my colorful Life. Široká verejnosť si mohla diela tohto farebne rozmýšľajúceho autora pozrieť do 1. septembra v galérii na Západnej terase Bratislavského hradu. Kurátorom výstavy bol Michal Bycko. Nakoľko sa otvorenia nemohol zúčastniť, úvodné slovo pri otvorení vernisáže doplnila Martina Valachová z Inštitútu Trvalého Rozvoja 40plus. Na výstave mohli návštevníci vidieť 180 diel vrátane unikátne vyzdobeného auta, ktoré bolo pristavené na nádvorí pri galérii.

https://www.instagram.com/p/BbAen2YA_zr/

https://www.instagram.com/p/B0446cCHD3O/

Prečítajte si aj náš predošlý článok: Trendy v dizajne, ktorým už odzvonilo – skrášlite si domov po svojom

https://www.instagram.com/p/B1tw1bfoeqU/

https://www.instagram.com/p/B19QHiDob61/

Farebné a nápadité diela

Daniel Brogyányi je aktuálne jedným z najzaujímavejších slovenských predstaviteľov v oblasti Pop-artu, fotograf, grafik a všestranný umelec. Jeho diela sú farebné a nápadité. Vychádzajú z každodenného reálneho života a nesú v sebe odkaz svojho tvorcu.

Najviac ma baví nerobiť nič, len tak byť a trochu si premýšľať. A potom zrazu vstanem a niečo spravím. Neberiem to ako prácu, ale ako zábavu. Potrebujem občas zvárať, občas maľovať, občas kreovať nejaké topánky či navrhovať košele. Je pravdou, že som sa venoval najmä dokumentárnej fotografii. Nedokážem však neochutnávať aj iné výtvarné disciplíny,“ povedal fotograf.
„Jedinečnosť výstavy bola v prepojení zručnosti autora diel Daniela Brogyányiho a tvorivosti v rôznych odvetviach umenia,“ dodal Michal Bycko, kurátor výstavy.

Foto: Archív D. Brogyányi

 

Foto: Archív D. Brogyányi

Na vernisáži sa zúčastnilo 288 ľudí. Ako prišiel Daniel k tomuto číslu? Vraj podľa počtu vypitých kávičiek…

https://www.instagram.com/p/B17GGrEIVeh/

žiadne príspevky na zobrazenie