Dizajnérka JASNA OPAVSKÁ: Kvalitná sedačka, kreslo, či posteľ dodá interiéru štýl a osobitosť

0
Dizajnérka JASNA OPAVSKÁ: Kvalitná sedačka, kreslo, či posteľ dodá interiéru štýl a osobitosť

Pred pár dňami sme realizovali jeden z našich workshopov – Prezentuj sa na úrovni. Keďže pre kvalitné fotky je dôležitý nielen styling, make-up, prostredie a dobré nasvietenie priestoru, ale i sedací nábytok, na ktorom adeptky na dokonalé biznis fotografie počas photoshootingu sedeli, oslovili sme na spoluprácu známu slovenskú dizajnérku, Jasnu Opavskú. Do nášho ateliéru v ZOOTe priniesla dve krásne kreslá. Rozhodli sme sa ju preto trochu vyspovedať.

Jasna, pohybujete sa najmä v oblasti interiérového dizajnu. Teší vás vaša práca?

Prácu interiérového dizajnéra vykonávam už viac ako 11 rokov. Keby ma to nebavilo, asi by som nevedela tak dlho predstierať lásku a vášeň k mojej profesii. Výhodou je, že každý klient je iný, každý ďalší projekt sa odlišuje od toho predchádzajúceho. Rozmanitosť vnímam ako obohacujúcu.

Ktorú časť vašej práce máte najradšej?

Uf. To je ťažká otázka. Tvorba interiéru je proces. Snažím sa pristupovať zodpovedne ku všetkým klientom a ku všetkým fázam. Asi najradšej mám ten moment, keď sa skladá základ a vidím na očiach klienta ten malý záblesk. Tú iskričku, keď vidí, kam to smeruje, že to bude dobré. Každému klientovi najprv vyskladám farebnú mozaiku. Farby sú veľmi dôležité a je potrebné k nim pristupovať s ohľadom na typ stavby, na umiestnenie voči svetovým stranám a, samozrejme, brať do úvahy i naturel klienta. Navrhli a realizovali sme stovky interiérov. Prierez mojou prácou asi najlepšie vystihujú realizácie na webe – www.jasnakrasna.sk. Snažím sa ich tam dopĺňať priebežne. Realizovala som interiéry domov, bytov, reštaurácií, chát, kancelárií. Jednoducho, ako išiel čas, pribúdali spokojní klienti a odporúčania.

Značka JASNA DESIGN, to nie sú iba návrhy interiérov. Posledné roky ste okrem dizajnu interiérov rozšírili svoju ponuku aj o výrobu kresiel, sedačiek, postelí a matracov. Čím sú JASNA DESIGN výrobky iné?

K sedaciemu nábytku a posteliam chcem ako prvé uviesť dôvod, prečo sme sa začali ich návrhmi a výrobou zaoberať. Na trhu je široká ponuka, ale mnohí naši klienti neboli spokojní s kvalitou toho, čo trh ponúka. Preto sme sa rozhodli skúsiť vytvoriť svoje vlastné produkty, ktoré realizujeme na Slovensku, z kvalitného materiálu a látok. K sedaciemu nábytku a posteliam sa viaže i príbeh. Vychádza ešte z čias, keď som bola tehotná. Rozhodla som sa vtedy, že nekúpime nový kočík. Začala som hľadať po inzerátoch staré prútené kočíky. Viete, také tie s pružinami. Ako kedysi. Chcela som kočík zrekonštruovať. Podarilo sa taký celkom zachovalý kus nájsť na povale v Malackách. Keď čalúnnik kočík rozobral na drevenej vaničke bola ceduľka s menom remeselníka, ktorý kočík vyrobil a rok výroby. 1956. Fakt, že za kočíkom stál konkrétny človek, konkrétne meno, mi utkvel v pamäti.

Dnes žijeme dobu preplnenú informáciami, ale zároveň neskutočne anonymnú. Namiesto predavačky, ktorá nás pozdraví spoza pultu a opýta sa či syn zmaturoval a noha prestala hnevať, nám čiarové kódy na produktoch čítajú neznáme unavené cudzie tváre pokladníčok. Aj to mlieko nie je od tety mliekarky, čo mojej mame učiteľke každé ráno nechala liter v sklenej fľaši na prahu domu. Mlieko je krabicové, odtučnené, dochutené, bezpečné, pasterizované, podliehajúce najnovším normám EU. Mlieko je bez chuti. Samozrejme, nie som idealista, viem, že doba sa mení a nemôže každý produkt, ktorý kupujeme, mať za sebou konkrétnu tvár a príbeh. Ale rozhodli sme sa, že tie naše produkty také budú. Ako ten kočík, mlieko a hlas predavačky. Keď si objednáte našu sedačku, kreslo, posteľ alebo matrac, tak treba počítať s tým, že sa na úvod stretnete s nami osobne. Ukážeme vám látky, porozprávame o výrobe a možnostiach. Vy nám poviete o svojich predstavách, potrebách. Nastavíme takú konfiguráciu materiálov, ktorá bude presne uliata – vám na mieru. Ako šaty od krajčírky alebo topánky od obuvníka. Ručne a s láskou vyrobíme každý kus nábytku tak, aby to nebol len úžitkový predmet ale mal svoj príbeh. Presne tak, ako kočík pre môjho syna.

S vašimi kreslami sa stretneme opäť onedlho na školení INSTAGRAM + FB = veľká láska. Verím, že si ich tam budeme môcť vyskúšať.

Určite budeme radi, keď si vyskúšate sadnúť si a vychutnať kvalitu slovenského výrobku. Navyše pre návštevníkov tohto eventu chystáme aj súťaž o kvalitné dekoračné vankúše. Tak pevne verím, že sa okrem pohodlného usadenia sa aj radi zahrajú a zapoja do súťaže.

Kreslá pripravené na fotenie: Prezentuj sa na úrovni

Jasne ďakujeme.
Sortiment sedačiek, kresiel a postelí nájdete na www.sedacky-jasna.sk.
A pozývame vás na podujatie, kde sa veľa naučíte o Facebooku a Instagrame..

 

Ohodnoťte článok

0

Predošlý Burzoblšák v októbri
Pokračovať Redakčný výber akčných žien
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu