Redakčný výber akčných žien

0
Redakčný výber akčných žien

Posledné tri dni strávila redakcia akčných žien v Inchebe na veľtrhu Interbeauty, ale už sa dostávame do bežného režimu. Máme pre vás opäť zaujímavosti z domova aj zo sveta a užitočné informácie a tipy na kultúrne či iné podujatia.

1. Tohtoročnú Nobelovu cenu za mier udelili jezídskej aktivistke Nadii Muradovej a Danielovi Mukwegemu za „ich snahu ukončiť využívanie sexuálneho násilia ako zbrane vo vojne a ozbrojenom konflikte“. Nadia Muradová sa stala obeťou znásilnenia počas vyčínania Islamského štátu v Iraku, kedy zabíjali a znásilňovali tých, ktorí odmietli konvertovať na islam. Gynekológ Denis Mukwege si za životnú misiu vybral pomáhať práve ženám, ktoré sa stali obeťou týchto činov. Založil kliniku, kde sa poskytuje zdravotnícka pomoc obetiam hromadného znásilňovania, ku ktorému dochádza v rámci ozbrojených konfliktov v Konžskej demokratickej republike.

2. Strana Most-Híd navrhuje zdvojnásobiť daňový bonus na každé vyživované dieťa do 6 rokov. Trojica poslancov Béla Bugár, Irén Sárközy a Tibor Bastrnák predložili do parlamentu novelu zákona o dani z príjmov, ktorá by mala nadobudnúť účinnosť od 1. apríla budúceho roka. Chcú tým podporiť mladé rodiny a riešiť tak zlú demografickú situáciu.

3. Prestížna vysoká škola v Tokyu čelí veľkému škandálu – pozmenila výsledky prijímacích testov žien na medicínu tak, aby sa na školu dostalo viac mužov, pretože chceli, aby bolo viac doktorov a nie žien – doktoriek. S testami vraj manipulovali od roku 2006. Po odhalení tohto nekalého jednania sa predstavitelia školy verejne ospravedlnili. Video si môžete pozrieť tu.

4. V Poprade sa bude 13. októbra konať podujatie Akčné ženy pod Tatrami. V svadobnom Salóne Royal sa stretneme so 4 inšpiratívnymi ženami a ich príbehmi. Nenechajte si ujsť večer plný akčných žien, networkingu, motivácie a noviniek z oblasti zdravia a krásy a mnohých pozorností, ktoré pre vás už pripravujeme. Každá účastníčka získa v rámci vstupenky aj tombolový lístok, malé občerstvenie, darček od akčných žien, kopec inšpirácie a množstvo nových kontaktov. Salón okrem svadobných šiat ponúka aj takéto krásne kytice na výzdobu svadieb.

Prečítať si môžete aj minulotýždňový výber noviniek.

kvety salon royal
Foto: iroyal.sk

5. Známu plus size modelku Ashley Graham (na obrázku v titulke článku) podpichol na Instagrame jeden sledovateľ na fotografii v plavkách vyzerá akoby čakala dieťa. Nedala sa vyviesť z miery a pohotovo odpísala: „To sa len volá tuk.“ Ashley je známa svojim pozitívnym vzťahom k svojim krivkám a vyjadrila sa: „Nikto vás neprinúti cítiť sa kvôli sebe zle, pokiaľ mu nedáte tú moc. Na to, aby si udržala zdravé sebavedomie, používa afirmáciu: „Si odvážna, skvelá a nádherná.“

6. V Red Cat Cabaret Club si môžete pozrieť predstavenie Chromozóm XX o známych Slovenkách z našej histórie. Red Cat Cabaret zaujímajú témy a otázky, ktoré nie sú v spoločenských diskusiách bežné. V kabaretnej komédii CHROMOZÓM XX uvidíte na javisku hrdinky, ktoré boli na svoju dobu veľmi odvážne a ovplyvnili slovenskú spoločnosť a dejiny. Účinkujú: Miroslava Partlová, Štefan Martinovič, Miss TiQ, Martin Šenc.

7. Tip na hand-made: chladné dni sa blížia, dávame do pozornosti pletený set v tmavomodrej farbe – čiapku so šálom, a v ponuke sú aj rukavice, ktoré sa dajú dokúpiť. Čiapka  je ozdobená gombíkom, ktorý je na želanie vymeniteľný. Upletené veci sú z mäkkého akrylu a nájdete ich v obchodíku U kvetinky.

U kvetinky
U kvetinky

8. Tip na výstavu: v Galérii SPP si môžete do 23. októbra pozrieť výstavu Allegria. Ide o najnovšiu tvorbu umeleckej dvojice Melita Gwerková a Marian Vida. Jej názov z taliančiny znamená radosť, veselosť a presne v tomto duchu sa bude niesť celá výstava. Prezentované diela oslavujú radosť zo života, z farieb, z prírody či zo samotnej tvorby.

9. Tip na filmový festival: od 10 do 15. októbra prebieha festival dokumentárnych filmov o ľudských právach Jeden svetEšte sa neskončil rok 2018 a vo svete už prišlo o život pri výkone svojho poslania viac ako 70 novinárov. Festival vzdá hold investigatívnym žurnalistom, ktorí riskujú svoj život pre pravdu a je venovaný spomienke na zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu.

10. Outfit od Stylist Alexandra

Koláž by Stylist Alexandra
Koláž by Stylist Alexandra

žiadne príspevky na zobrazenie