Dr. Stan v meste – len aby sme zdraví boli!

0
Dr. Stan v meste – len aby sme zdraví boli!

Kedy, ak nie teraz, hovoriť o zdraví a prevencii? Po dlhých týždňoch neštandardného režimu, spôsobeného obmedzeniami pre šírenie vírusu COVID-19, sa na tému zdravie môžeme zamerať preventívne a edukatívne.

Predposledný augustový víkend majú Bratislavčanky a Bratislavčania možnosť navštíviť podujatie „Dr.Stan v meste“, kde budú špičkoví slovenskí lekári hovoriť o epidémii, ochoreniach srdca, pohybového aparátu, štítnej žľazy i cukrovke.
Súčasťou akcie na Kuchajde budú i zdravotné vyšetrenia, diskusie s pacientskymi organizáciami či možnosť darovať krv.

Dr. Stan so sloganom „Len aby sme zdraví boli!“ oslovoval od roku 2017 návštevníkov letného festivalu Pohoda. Tento rok organizátori opäť pripravili bohatý program prednášok a diskusií, ktorý má neformálnou cestou edukovať verejnosť a odborníkom zasa priniesť podnety od pacientov. Ten sa netradične predstaví v auguste, v modifikácii „Dr.Stan
v meste“ a to v spolupráci s MČ Bratislava – Nové Mesto.

Zaujíma vás téma zdravie? Príďte na interaktívnu konferenciu o zdraví!

Areál amfiteátra Kuchajdy sa 22. augusta od 10-tej hodiny premení na centrum zdravotnej starostlivosti a prevencie.
Početné diskusie s odborníkmi doplnia i stánky s možnosťou merania krvného tlaku, hladiny cukru, cholesterolu, vyšetrovanie znamienok, inštruktáž prvej pomoci a mnohé ďalšie aktivity, ktoré môžu prispieť k starostlivosti o naše zdravie.

Jedným z negatív pandémie COVID-19 je pokles počtu darcov krvi. Preto bude k dispozícii i mobilná jednotka transfúznej služby, ktorá zabezpečí odbery a poskytne záujemcom relevantné informácie. Povedomiu o širokom spektre diagnóz sa budú venovať i viaceré občianske združenia pacientov, návštevníkom deň spestrí i sprievodný program pre deti i dospelých.

Dr. Stan v meste zastreší prednášky a diskusie z viacerých medicínskych oblastí – na tému epidémie a prevencie očkovaním sa bude diskutovať s top odborníkmi a odborníčkami, ktorých verejnosť pozná i z krízového štábu pre COVID-19. Návštevníci sa dozvedia viac o prevencii kardiovaskulárnych ochorení a diabetes. Program doplnia i vstupy z oblasti endokrinológie a reumatológie.

Program a bližšie informácie nájdete na stránke www.drstan.sk a sociálnych sieťach.

Zdroj: A-medi management

Predošlý Domáca dialýza dokáže skvalitniť pacientovi život
Pokračovať 10 spôsobov ako použiť ocot
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie