Dumoulin sa tento rok už pravdepodobne na štartovaciu čiaru nepostaví

0
Dumoulin sa tento rok už pravdepodobne na štartovaciu čiaru nepostaví

Dumoulin už zrejme tento rok pretekať nebude. Čas mimo súťaží mu podľa jeho trénera pomôže zväčšiť hlad po úspechoch. Po tom ako vynechal Tour de France kvôli zraneniu kolena sa nezdá príliš reálne, že by sa túto sezónu zúčastnil iných pretekov.

Jazdec vo farbách tímu Sunweb bol nútený opustiť Giro d’Italia s bolesťou kolena. Neskôr sa však zúčastnil Critérium du Dauphiné, a to napriek vedomiu, že jeho koleno nie je v najlepšom stave. Aj z týchto pretekov však musel odstúpiť, a to v šiestej etape. Tri týždne pred Tour de France podstúpil operáciu. Nakoľko stále trpel bolesťami, rozhodol sa nezúčastniť prípravného sústredenia a nakoniec ani samotných pretekov. Sken magnetickej rezonancie vytvorený na začiatku júla ukázal, že Dumoulin má roztrhnutú šľachu, čo si nevyhnutne vyžadovalo úplný pokoj. 

Werner je bez stresu

Podľa niektorých portálov sa Dumoulin k pretekaniu vracia, no nie je schopný tak spraviť, keď mu chýba plná sila v ľavej nohe. Aj preto je Vuelta a España i svetový šampionát v Yorkshire von z hry. Vuelta sa v rámci jeho rehabilitácie koná príliš skoro a bez poriadnej prípravy na Yorkshire by jeho úspech nebol príliš reálny. Otázna je teda už len Dumoulinova účasť na niekoľkých menších pretekoch na konci sezóny, čo by mohlo zamiešať aj stávky na cyklistiku, napríklad aj na tejto stránke.. Medzitým Dumoulinov tréner, Hendrik Werner, premýšľa nad dopadom prestávky v tréningoch a pretekoch na jeho zverenca. Pre jeho budúcnosť je podľa Wernera najdôležitejšie, aby sa koleno cyklistu zregenerovalo úplne a bolo v rovnakom stave ako pred úrazom. Myslí si, že Dumoulin vie, čo robiť, aby na Grand Tour nastúpil v čo najlepšej forme. Navyše má aj dostatok skúseností ako jazdec Grand Tour na popredných miestach. Nie je to teda ako vymeškať niekoľko vyučovacích hodín v škole, ale časové obdobie dostatočne dlhe na to, aby sa zmenilo z oddychu na hlad po úspechu. 

Po návrate na preteky bude fit fyzicky i mentálne

Werner si myslí, že Dumoulin vie, čo to znamená zostať stranou počas vrcholu sezóny. Vraj sa len máme zamyslieť nad tým, ako veľmi bude túžiť po pomste, keď už jeho koleno bude v 100-percentnom stave. Po rekonvalescencii podľa neho bude plne pripravený nielen fyzicky, ale aj psychicky. Okolo Dumoulina sa v poslednej dobe šírili aj rôzne klebety o tom, že by mal ukončiť spoluprácu s tímom Sunweb a prejsť ku konkurenčnému Jumbo-Visma. Dumoulinov tréner však možný prestup nekomentoval. Cyklista má so Sunwebom zmluvu do konca roka 2021 a ak by chcel odísť skôr, nevyhol by sa vyjednávaniu. 

žiadne príspevky na zobrazenie