Duševné zdravie ľudí sa pred Vianocmi zhoršuje, na niektoré veci však môžete použiť AI

0
Duševné zdravie ľudí sa pred Vianocmi zhoršuje, na niektoré veci však môžete použiť AI

Nedávne prieskumy naznačujú, že 3 z 10 Britov uvádzajú, že ich duševné zdravie sa počas Vianoc zhoršuje. Mnohí môžu počas chaotického dovolenkového obdobia trpieť úzkosťou alebo byť preťažení.

Keďže sa však umelá inteligencia čoraz viac ponára do každodenného života mnohých ľudí, aj robot môže byť schopný zmierniť stres pri niektorých sviatočných úlohách.

Koľkí z nás plánujú obrátiť sa na AI so žiadosťou o pomoc pred blížiacim sa sviatkočným obdobím?

V snahe dozvedieť sa viac, experti z AIPRM, vykonali prieskum medzi 2 500 dospelými v Spojenom kráľovstve s cieľom zistiť viac o tom, ako Briti plánujú používať umelú inteligenciu, aby im pomohli lepšie zvládnuť zoznamy vianočných úloh.

Kľúčové poznatky:

  • Jeden zo šiestich Britov (15 %) má v úmysle použiť AI na plánovanie itinerára na Vianoce.
  • Ďalší takmer každý šiesty Angličan (14 %) použije AI na písanie pohľadníc, e-mailov alebo vianočných pozdravov pre svojich blízkych.
  • Takmer polovica (49 %) respondentov uviedla, že tieto Vianoce bude používať AI kvôli jej výhodám, ktoré šetria čas.
  • Viac ako tretina (35 %) Britov bude používať AI kvôli ich zvedavosti, ako im robot môže pomôcť s ich každodennými úlohami.

5 tipov, ako využiť ChatGPT a uľahčiť si život

pixabay.com

Úlohy, na ktoré Briti budú používať AI na tieto Vianoce

Úlohy, s ktorými sa Briti na Vianoce obrátia na AI  a percento (%)

  • Aby som si naplánoval itinerár na Štedrý deň 15 %
  • Na písanie vianočných vtipov o sušienkach 15 %
  • Na písanie pohľadníc/e-mailov/vianočných pozdravov blízkym 14 %
  • Na písanie vianočných kvízov, na zábavu 13 %
  • Na vytvorenie môjho vianočného nákupného zoznamu (darčeky) 12 %

Podľa zistení AIPRM má jeden zo šiestich Britov, ktorí oslavujú Vianoce (15 %), v úmysle použiť AI na plánovanie svojho itinerára na tento veľký deň.

Jeden zo šiestich (15 %) tiež plánuje použiť AI, aby mu v roku 2023 pomohol vylepšiť ich vtipkovanie, pričom priznáva, že požiada AI, aby mu pomohla napísať ich vtipy o vianočných sušienkach.

Štúdia tiež odhalila, že takmer každý šiesty (14 %) Angličan, ktorý miluje Vianoce, bude hľadať inšpiráciu v umelej inteligencii pri vytváraní svojich srdečných sviatočných prianí a pomocou AI na písanie pohľadníc, e-mailov alebo vianočných pozdravov pre svojich blízkych.

V porovnaní s tým sa zistilo, že úlohy, s ktorými sa dospelí v Spojenom kráľovstve budú s najmenšou pravdepodobnosťou obracať na softvér AI, aby im pomohli, sa týkali varenia alebo plánovania receptov (10 %) a plánovania mesačného itinerára pred Vianocami (10 %).

Tu sú naše tipy, ako využiť umelú inteligenciu na tvorbu príspevkov na sociálne siete

pixabay.com

Dôvody, prečo Briti budú tieto Vianoce používať AI

Poradie Dôvod Percento z respondentov (%)

1. Zistil som, že mi to šetrí čas 49 %

2. Som zvedavý, ako mi v tom môže pomôcť AI môj deň čo deň 35 %

3. Milujem túto technológiu a používam ju denne 8%

4. Zistil som, že mi to šetrí peniaze 7 %

Keď sa AIPRM pýtali na ich hlavné dôvody, prečo sa obrátiť na AI so žiadosťou o pomoc pred Vianocami, AIPRM zistil, že takmer polovica tých, ktorí to plánujú (49 %), uviedla, že im to šetrí čas počas rušného sviatočného obdobia.

Medzitým niečo viac ako tretina (35 %) respondentov chce tieto Vianoce používať AI, pretože sú zvedaví, ako im môže robot zo dňa na deň pomôcť.

Christoph C. Cemper, zakladateľ AIPRM, poskytol komentár k používaniu AI na Vianoce:

„Nedávny nárast popularity AI nebol žiadnym tajomstvom a už nejaký čas je v centre mnohých diskusií. Napriek tomu ľudia na celom svete túto technológiu prijímajú a považujú ju za užitočnú pre množstvo úloh, či už v pracovnom alebo osobnom živote.

„Je skvelé dozvedieť sa viac z nášho prieskumu o tom, ako budú Briti počas tohto sviatočného obdobia používať AI na rôzne úlohy, či už ide o plánovanie itinerárov, vytváranie vianočných nákupných zoznamov alebo dokonca písanie pohľadníc a správ blízkym. Túto zvedavosť medzi národmi, pokiaľ ide o AI a ako môže prospieť nášmu každodennému životu, je skvelé vidieť a výhody, ktoré môže priniesť, skutočne nemajú konca.

„Vianoce sú pre mnohých z nás jedným z najrušnejších období roka, a preto by sme chceli povzbudiť čo najviac ľudí, aby vyskúšali AI a zistili, ako im môže pomôcť pri podpore a zefektívnení ich sviatočného zoznamu úloh. je to úspora času, peňazí alebo len všeobecná kreativita!“

Zdroj: https://www.aiprm.com/

žiadne príspevky na zobrazenie