Ellie Goldstein: Prvá modelka na svete s Downovým syndrómom. A rovno pre Gucci!

0
Ellie Goldstein: Prvá modelka na svete s Downovým syndrómom. A rovno pre Gucci!

Modelka s Downovým syndrómom? A rovno pre Gucci? A prečo nie?

Modelka s poslaním. Tvárou kampane Gucciho Nekonvenčnej krásy. Ellie Goldstein, 18 ročná mladá žena s Downovým syndrómom.

Kampaň Netradičná krása bola iniciatíva, ktorú začiatkom tohto roka spustil festival Gucci Beauty a Photo Vogue na Instagrame. Goldstein bola jedným z niekoľkých vybraných modeliek, ktoré sa predstavili v digitálnom editoriálnom natáčaní pre Gucci Beauty a Vogue Italia, v ktorých predvádzala novú maskaru Gucci L’Obscur Mascara. Kreatívny riaditeľ Gucci Alessandro Michele hovorí, že návrh riasenky L’Obscur bol pre autentickú osobu, ktorá svojim spôsobom používa makeup na rozprávanie príbehu.

Goldstein má podpísaný kontakt s agentúrou Zebedee Management, ktorá zastupuje modeling ľudí zo zdravotným znevýhodnením. Popri svojej najnovšej práci sa zúčastnila aj kampaní pre Nike, Superdrug a Vodafone. Ellie v bežnom živote študuje múzické umenie na vysokej škole v Redbridge, Essex v Londýne.  Plánuje pokračovať v odstraňovaní bariér a zvyšovaní informovanosti a zastúpenia ľudí so zdravotným postihnutím.

Ako hodnotí ona sama túto skúsenosť? „Samo o sebe je to úžasné a k tomu ešte byť súčasťou kampane Gucci Beaty. Cítim sa veľmi hrdá na seba, zvlášť zato, že si vybrali práve mňa“, uvádza Goldstein pre britskú Vogue. Priznáva, že modeling a fotografovanie sa jej veľmi páčilo a užila si to.

Prečítajte si článok o tom, ako na Slovensku vznikol nápad natočiť film o Dorotke s Downovým syndrómom

Samozrejmosťou,  že obrázok modelky v hlavnej úlohe modelky kampane na krásu sa objavila aj na instagrame Gucci Beauty, kde spravila rekord v počte „likov“ . Vyše 800 000 „páči sa mi to“.  Jej matka, Yvonne s patričnou materskou hrdosťou dodáva: „Všetci sme neuveriteľne hrdí na Ellie a všetky milé komentáre, ktoré mala k Gucciho Instagramu.“

Výnimočná modelka pre časopis Vogue ponúkla krátky rozhovor, z ktorého pre vás vyberáme to najlepšie:

Ako by ste opísali svoj vzťah k kráse?

Je to nádherné. Naozaj sa mi páči make-up. Používam ho zľahka, pretože si myslím, že je to pre mňa krajšie, keďže mám bledú pleť. Moja prvá spomienka na krásu je, keď mi moja sestra Amy dala makeup. Ona mala vtedy 10 rokov, ja som mala dva roky.

Ako ste sa dostali k modelovaniu?

Keď som mala 15 rokov, moja mama sa dozvedela o agentúre Zebedee Management. Rozhodli sme sa zapojiť. Najlepšia časť modingu je vlastne viditeľná všetkým. Milujem byť pred kamerou a ukazovať, aká som.

Prečítajte si aj tipy na personalizované darčeky na mieru

Agentúra Zebedee sa zaväzuje zastupovať ľudí so zdravotným postihnutím a atypickým vzhľadom. Prečo je to pre vás také dôležité?

Zastupovanie je pre mňa veľmi dôležité – nechajme svet vidieť, že niekto môže robiť modeling aj so zdravotným postihnutím.

Môžete nám povedať niečo o svojej skúsenosti s Downovým syndrómom?

S Downovým syndrómom nemám osobne žiadne zlé skúsenosti. Myslím, že je to kvôli mojej osobnosti. Jedinou výzvou však boli pre mňa ľudia, ktorí ma akoby obchádzali. Riešili veci s mojou mamou, až kým si neuvedomili, že dokážem komunikovať a že som rovnako ako oni, možno som len pomalšia pri učení niektorých vecí.

Mnohí vás považujú za vzor. Cítite zodpovednosť voči svojim fanúšikom?

Teší ma, že som vzorom. Potvrdzuje sa, že ak budete nasledovať svoje sny a nádeje, môžete dosiahnuť čokoľvek.

Kedy sa cítite najkrajšia?

Vždy sa cítim krásne, ale najmä keď som v médiách, pri modelingu a keď mám krásny make-up.

Aké sú vaše nádeje do budúcnosti?

Dúfam, že sa ako modelka stanem jedného dňa slávnou. Moja vysnívaná práca je byť na prednej obálke Vogue a pracovať pre ďalšie veľké značky. Mojou nádejou a snom je ukázať svetu, kto som a čo môžem dosiahnuť.

https://www.instagram.com/p/CCWECOTjUaS/

žiadne príspevky na zobrazenie