Fashion trendy pre rok 2018

0
Fashion trendy pre rok 2018

Nový rok 2018 sme oslávili skoro pred mesiacom, január je pomaly na konci a tak by bolo zaujímavé zistiť, čo pekné sa na nás chystá v tomto roku v oblasti módy.

Čo si pre nás pripravili módni tvorcovia? Aké sú najnovšie trendy? Podelím sa s vami o 10 noviniek, ku ktorým ma inšpiroval časopis Vogue.

1. Fialová farba

Farbou roka 2018 bude podľa inštitútu Pantone fialová farba, presnejšie Ultra Violet. Pre inšpiráciu som vytvorila koláž. Z hľadiska typológie bude táto farba pasovať najmä zimným typom – tmavovláskam s pleťou so studeným podtónom. Ale ani blondínky sa jej nemusia vyhýbať – bude im svedčať najmä svetlejší levanduľový odtieň.

2. Károvaný vzor

Tento vzor je v móde už dlhšie, prešiel rôznymi vývojovými štádiami, kedy sa preferovali najmä skladané sukne a z farieb dominovala predovšetkým klasická červená a čierna. Dnes sa trend posunul už aj k sakám, košeliam a zaujímavo strihaným nohaviciam. Na tento vzor si treba dať trošku pozor, lebo zvykne rozširovať. Ak máte problematické partie v oblasti bokov, zvoľte károvanú košeľu a v prípade, že sa pýšite peknými nohami, zvoľte sukňu.

3. Pletené šaty

Ak máte zaujímavý pletený kúsok po mame alebo babke, určite ho nevyhadzujte, ale skúste ho prešiť a použiť vo svojom šatníku. Trendu pletených šiat sa potešia aj šikovné hand-made tvorkyne, pretože vlastniť šaty z takéhoto pohodlného materiálu bude tento rok in.

4. Flitre a glitre

Aj tento rok nás bude osviežovať trend všetkého ligotavého. Tak, ako sú v kozmetike trendom očné tiene s prímesou glitrov a lesk vytvorený highlighterom, v móde si prídu na svoje milovníčky trblietavých materiálov. Použitie tohto materiálu na veľkej ploche je vhodné skôr na večer, ale cez deň si môžete dopriať aspoň doplnok v podobe kabelky. A určite sa nebránte ani kúskom s flitrami.

5. Farby dúhy

Jar môžete privítať aj sviežimi farbami zo spektra dúhy – žltou, oranžovou, červenou, zelenou, modrou a fialovou. Takéto odvážne modely pristanú najmä rusovláskam so zelenými očami, ale ak si trúfate, pokojne siahnite po farebnej sukni, akú má v ponuke napr. šikovná návrhárka Ivica na svojej stránke rivica.sk

6. Blejzre

Ak máte blízko k elegantnému štýlu, určite vám tento trend ulahodí. Budú sa nosiť saká a blejzre rôznych farieb a strihov. In budú predovšetkým tie s opaskom, vďaka nim totiž vytvoríte peknú ženskú siluetu a zvýraznite svoj pás. Dobrým zdrojom na kúpu blejzrov je napr. Orsay

7. Satén

Luxusne pôsobiaci satén ulahodí dámam inklinujúcim ku glamorous štýlu. Tento materiál dokáže byť sexy a určite v ňom budete v centre pozornosti. Treba ho však využívať opatrne, lebo zvykne pridávať objem. Blúzky môžete nájsť napr. v H&M alebo Zare.

8. Florálne motívy

Kvety sa ako potlač využívajú hlavne pri letných kúskoch oblečenia, ale nie je zlé siahnuť aj po prvkoch, kde sa vyskytuje výšivka. In sú napríklad šatky a kabelky s florálnym vzorom alebo opasky, kde sa vyskytujú folklórne motívy.

9. Korzety

Korzety sa zvyčajne používajú na výnimočné príležitosti ako plesy, kde v kombinácii s dlhou sukňou pôsobí outfit rafinovane a žensky. Pri bežnom nosení môžete zvoliť ľahšie materiály bez použitia kostíc a výstuže, v lete sa dosť často nosieva pôvabný dievčenský bralet. Korzety za dobrú cenu nájdete napr. v eshope sperkyalexandra.sk

10. Tričká s portrétmi

Okrem potlače s emotikonmi, ktoré boli trendom minulý rok, sa dostávajú do popredia portréty. Môže ísť o známe osobnosti, hercov, spevákov, ale milé sú aj komixové postavičky. Najčastejšie sa nosia na tričkách.

Zdroj foto: vogue.com

žiadne príspevky na zobrazenie