Festival Východná navštívilo 20-tisíc divákov. Šimkovičová sa poďakovala organizátorom, umelcom aj hosťom (video+foto)

0
Festival Východná navštívilo 20-tisíc divákov. Šimkovičová sa poďakovala organizátorom, umelcom aj hosťom (video+foto)

8.7.2024 (SITA.sk) – Folklórny festival Východná je srdcom nášho kultúrneho dedičstva a aktuálny 69. ročník opäť ukázal, že slovenský folklór má čo ponúknuť nielen nám, ale aj medzinárodnému publiku.

Pri príležitosti nedeľňajšieho ukončenia festivalu to skonštatovala ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS). „Ďakujem Národnému osvetovému centru, obci Východná a všetkým organizátorom, umelcom a návštevníkom, ktorí prispeli k úspešnému priebehu tohto výnimočného podujatia,“ uviedla ministerka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
69. ročník Folklórneho festivalu Východná (fotografie)

Festival tento rok ponúkol divákom spolu 50 rôznych vystúpení. Okrem hlavných scén (Veľká a Malá scéna) mohli návštevníci zažiť aj školy a školičky spevu a tanca, prednášky a výstavy, jarmok a školu remesiel ÚĽUV či koncerty world music.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/07/20240705_ffvychodna_zamborsky1.mp4

Festival navštívilo 20 000 divákov, vystúpilo na ňom takmer 2 000 účinkujúcich a na príprave sa podieľalo 32 členov organizačného štábu a mnohí ďalší z radov obce a dobrovoľníkov. Budúci ročník Folklórneho festivalu Východná bude jubilejný, Východná konkrétne oslávi 70. výročie.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/07/20240706_starost-o-kroje_zamborsky.mp4

Viac k témam: festival Východná, folklórny festival, Ministerka kultúry SR
Zdroj: SITA.sk – Festival Východná navštívilo 20-tisíc divákov. Šimkovičová sa poďakovala organizátorom, umelcom aj hosťom (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie