NAČÍTAVAM

Type to search

MAGAZÍN PSYCHOHYGIENA TLAČOVÁ SPRÁVA

Vedeli by ste žiť iba so 100 vecami? Nový film poukazuje na realitu

Martina Beňová
Share
Foto: Magic Box Slovakia

Aký by bol váš život, ak ste sa zo dňa na deň vzdali všetkých svojich vecí? Vedeli by ste prežiť a užívať si život, ktorý ste dostali? Aj o tom hovorí nový film 100 vecí.

Na rozdiel od nás, naši prastarí rodičia si podľa prieskumov vystačili v priemere s 57-mimi vecami, našim starým rodičom stačilo k životu 200 vecí a generácia našich rodičov vlastnila v priemere okolo 600 vecí… Aký by bol náš život, ak by všetky tieto veci jedného rána jednoducho zmizli? Pred túto otázku postavili dvoch hlavných hrdinov Toniho a Paula tvorcovia nového filmu 100 vecí, ktorý vstúpi do slovenských kín v júli tohto leta.

Vzdali by ste sa svojich vecí?

Toni miluje svoj kávovar. Paul zbožňuje svoj smartfón. Toni by sa rozhodne neobišiel bez tabletiek na rast vlasov. Paul si nedokáže predstaviť život bez Amazonu, Siri a svojich super módnych tenisiek. Obaja kamaráti medzi sebou každý deň bojujú o to, kto je väčší frajer.

Všetko sa zmení v jedno ráno, kedy sa zobudia nahí na zemi v úplne prázdnom byte. Začína sa deň D pod číslom 1. Štartuje 100 denná stávka, ktorú počas predošlej divokej žúrky uzavreli. Vzdali sa všetkého, čo vlastnili. Každý deň dostanú spať len jednu zo svojich vecí.

Prečítajte si 24 tipov, ako praktizovať zero waste

Čo človek naozaj potrebuje k životu? Vlastníme naše veci my alebo vlastnia v skutočnosti veci nás? Aký by bol váš život,…

Uverejnil používateľ Soul For Show Nedeľa 26. mája 2019

Každodenný život sa pre Toniho a Paula naraz stáva nesmierne komplikovaný, ale zároveň neuveriteľne jednoduchý. Koľko vecí je v živote naozaj potrebných?

Scenáristom a režisérom komédie je Florian David Fitz, ktorý má za sebou úspešné filmy Najkrajší deň a Vincent ide k moru. Fitz si zároveň zahral jedného z hlavných hrdinov, Paula. V úlohe Toniho uvidíme Matthiasa Schweighöfera, ktorého  poznáme z drámy Kursk či krimi komédie Ako napáliť Banku.

Komédia inšpirovaná vysoko aktuálnou témou životného minimalizmu vedie diváka k ústrednej myšlienke: Čo človek naozaj potrebuje k životu? Vlastníme naše veci my alebo vlastnia v skutočnosti veci nás?

Foto: Magic Box Slovakia

Foto: Magic Box Slovakia

Tagy
Martina Beňová
Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X