Freelance pre akčné ženy

0
Freelance pre akčné ženy

Freelance je komfortná cesta a vedia ju oceniť najmä ženy, ktoré popri práci zvládnu vždy aj zopár „maličkostí“ naviac. Si flexibilná a intenzitu práce si nastavuješ podľa reálnej situácie a potreby.

Máš za sebou už zopár rokov pracovných skúseností, napriek tomu si nie si istá, ako previesť svoje schopnosti do úspešnej práce z domu? Ponúkame ti hneď viacero inšpirácií pre akčné ženy.

Rozhodla si sa, že chceš začať pracovať z pohodlia domova?

#Profesia verzus moje podnikanie

Prácu, ktorú si vykonávala doteraz jednoducho využi vo svoj prospech a založ si na nej podnikanie na voľnej nohe. Využiť svoje existujúce schopnosti je vždy tá jednoduchšia cesta a ponúka ti flexibilitu. Pravdaže, freelance má vždy klady aj zápory a tu bez práce naozaj nie sú koláče. Prácu môžeš vykonávať na plný alebo čiastočný úväzok, podľa tvojich možností. Výhodou je, že taký freelance môže byť spustený s naozaj malým rozpočtom.

Ak si mama a začneš freelance robiť už počas rodičovskej dovolenky, zistíš tak, či by ťa to v budúcnosti mohlo aj uživiť a mohla by si robiť svoj job nezávisle. Na spojenie dopytu s ponukou existuje množstvo webových stránok, napríklad www.freelancer.com . Prijateľnú cestu ponúkajú aj sociálne médiá. Stačí sledovať rôzne funpage na Facebooku, venujúce sa start up-om alebo konkrétnym ponukám a dopytom. Sleduj aj funpage akcnezeny a dozvieš sa viac, príp. radi odpovieme na všetky tvoje otázky.

Ak si chceš vylepšiť svoje zručnosti prostredníctvom kurzu, pozri si rôzne možnosti online kurzov, ktoré sú často zadarmo a pomôžu ti nielen nabrať sebadôveru, ale hlavne ťa obohatia o to, čo práve potrebuješ. Zvýšiť si kvalifikáciu môžeš online kedykoľvek doma či na cestách v intenzite, akú si sama určíš. Vzdelávať sa online je v dnešnom uponáhľanom svete obrovským plus. Ak na základe takého vzdelania vieš posunúť svoju kvalifikáciu smerom, ktorý ti otvorí dvere k nezávislosti, tak je to na nezaplatenie.

Ak sa rozhodneš ísť cestou nezávislosti, je dôležité myslieť na základné fakty:

#Koľko účtovať zákazníkom

Ľahká otázka, ťažká odpoveď. Povieme ti k nej príklad z praxe. Moja známa je účtovníčka a začala pracovať na vlastnú päsť. Po čase však zistila, že akokoľvek je dobrá v tom, čo robí a klientov má neúrekom, veď každý potrebuje dobrého účtovníka, vlastné náklady má neúnosné a musí sa vrátiť do práce. Potom, čo to oznámila s poľutovaním svojim klientom, že by si od nich musela vypýtať dvojnásobnú sadzbu, čo pravdaže nechce a sa stala neuveriteľná situácia. Klienti ju v tom podržali a ponúkli, že jej budú platiť dvojnásobok.

#Vedieť rozoznať komplikovaného klienta a radšej ho zrušiť hneď v počiatku

Opäť, nie jednoduchá úloha, ale ak ju rozlúskneš čo najskôr, môžeš si poďakovať. Pretože ťažký klient je niekedy horší ako žiadny. Taký klient ťa oberie o kopec energie, čas a tvoju psychickú pohodu. Ako ho rozoznať, musíš vedieť len ty a tvoj šiesty zmysel. Pri takom klientovi si daj pozor aj na plácu, lebo tej sa nemusíš v konečnom dôsledku dočkať.

Chceš, ale nevieš s čím začať? Prečítaj si aj Ako začať s prácou na voľnej nohe?

žiadne príspevky na zobrazenie