Tragický život herečky Anne Heche: Smrť brata a zneužívanie otcom

Americká herečka Anne Heche vo veku 53 rokov podľahla zraneniam, ktoré utrpela pri ťažkej autonehode. Ako v nedeľu oznámila jej hovorkyňa Holly Baird, odpojili ju od prístrojov. Aký bol jej život?

Autonehoda sa jej stala osudnou

Anne Heche 5. augusta nabúrala autom vo veľkej rýchlosti do domu v oblasti Mar Vista. Pri náraze vozidlo zachvátili plamene. Po autonehode bola v Grossmanovom popáleninovom centre pripojená na prístroje s vážnym anoxickým poškodením mozgu a v piatok lekári konštatovali, že u nej nastala mozgová smrť. Ďalej ju však ponechali pripojenú na prístroje pre prípadné darovanie orgánov.

„Jej želaním bolo darovať orgány, tak ju prístrojmi udržujú pri živote, aby zistili, či sú niektoré životaschopné,“ uvádzalo sa v minulotýždňovom vyhlásení rozoslanom v mene jej rodiny a priateľov.

Jedna z najžiadanejších herečiek

Rodáčka z Aurory v Ohiu sa stala známou vďaka účinkovaniu v soap opere Another World (1964 – 1999), kde hrala v rokoch 1987 až 1991. Za túto rolu si vyslúžila aj Daytime Emmy. Koncom deväťdesiatych rokov sa stala jednou z najžiadanejších herečiek v Hollywoode.

Predstavila sa napríklad v snímkach ako Krycie meno Donnie Brasco (1997) s Johnnym Deppom, Sopka (1997) s Tommym Lee Jonesom, Vrtieť psom (1997) s Dustinom Hoffmanom a Robertom De Nirom, 6 dní, 7 nocí (1998) s Harrisonom Fordom, Poprava (1998) s Vinceom Vaughnom a Joaquinom Phoenixom a tiež prvom zo série hororov Viem, čo ste robili minulé leto (1997). Účinkovala aj v televíznych seriáloch a na Broadwayi.

Neľahký život

Jej otec, utajený homosexuál, ktorý zomrel vo veku 45 rokov na AIDS, ju v detstve zneužíval, zatiaľ čo jej matka to prehliadala. Traja z jej štyroch súrodencov zomreli mladí, jedna sestra zomrela ešte ako 2-mesačné dieťa, druhá sestra na rakovinu mozgu a jej brat sa zabil pri náraze auta do stromu ako 18-ročný. Anne si myslela, že možno to bola sebevražda. Jej posledná zostávajúca sestra sa jej odcudzila.

Anne Heche bola údajne bisexuálka, ale jediná žena, s ktorou randila, bola komička a moderátorka Ellen Degeneres. Tým sa odcudzila aj svojej vlastnej matke Nancy Heche, ktorá „nenávidela gayov“. Dokonca viedla tábor konverzačnej terapie na „liečenie homosexuality“, o ktorej tvrdila, že je „zlo“ a že je to vec, ktorá zabila jej manžela.”

Po rozchode s Ellen mala dva vážne vzťahy s mužmi, vydala sa za Colemana “Coley” Laffoona a neskôr ho opustila kvôli hercovi Jamesovi Trupperovi, s ktorým hrala v seriáli Muži na stromoch. Z týchto vzťahov sa jej narodili dvaja synovia. Jej posledným priateľom bol herec Thomas Jane.

Zdroj: Webnoviny.sk – Herečka Anne Heche zomrela, odpojili ju od prístrojov © SITA Všetky práva vyhradené.