Influencerka dáva radu ľuďom do života: Krutá pravda

0
Influencerka dáva radu ľuďom do života: Krutá pravda
Zdroj: IG/livelaughluci

Nie vždy ide všetko v živote podľa plánu, no bez toho by sme sa nič nenaučili. Influencerka, mamička a bloggerka Luci z Vancouveru sa tentokrát prihovára ľuďom. To, čo vypustila z úst vás môže zaskočiť, ale je to krutá pravda.

My sme za seba zodpovední

Video, ktoré uverejnila na sociálnej sieti odkazuje ľuďom nasledujúce posolstvá:

Nikto nie je povinný počúvať, čo sa s vami deje.

Je ťažké vypočuť si niečo také, ale niečo na tom naozaj je. Ak nás niečo trápi, naši najbližší nie sú povinní vypočuť si nás. Aj oni majú svoje starosti a koniec-koncov – je to náš boj. Je na čase, aby sa ľudia prestali sťažovať a zobrali situáciu do vlastných rúk. Samozrejme, je pochopiteľné, keď sa potrebujete niekomu vyrozprávať, ale nie sťažovať sa 24/7.

Zdroj: Unsplash.com

Nikto nie je zodpovedný za to, či sa vám darí.

To, či sa vám v živote darí, závisí len od vás. Vy na sebe pracujete, vy sama sa musíte posúvať ďalej. Nikto iný to za vás neurobí. Zvaľovať vinu na okolie a iné osoby, že sa vám niečo nepodarilo, nie je správne. Musíte byť zodpovedná sama za seba.

Nikto nie je povinný milovať vás.

Nikto nie je povinný milovať vás. Nech znie akokoľvek kruto, je to pravda. V prvom rade sa musíte milovať vy. Na tom jedinom záleží. Keď sa vám to podarí, časom stretnete tie správne osoby.

Otvorili sa jej oči

Luci dlho trvalo, kým si tieto veci uvedomila. Zúčastnila sa niekoľkých kurzov na osobný rozvoj a práve tie jej na životnej ceste pomohli. Zistila, že iba ona je zodpovedná za svoje šťastie. Ako manželka, mama, dcéra, sestra a kamarátka sa spoliehala na ľudí okolo nej, aby ju urobili šťastnou. Odvtedy sa posunula ďalej, no sem-tam má v hlave ešte takéto myšlienky. Lenže nie je to správne.

Vďaka svojmu rozvoju dokáže rýchlo rozoznať, kedy svoju zlú náladu a emócie pripisuje druhým ľuďom. Tvrdí, že ak sa jej nepáči, ako sa cíti, iba ona s tým vie niečo spraviť. Je to iba jej zodpovednosť.

Zdroj: Unsplash.com

Nie je to ľahké

Uvedomuje si, ako náročne to môže pôsobiť na ľudí. Nie je ľahké mať na sebe takúto zodpovednosť, preto ste možno aj vy niekedy obviňovali druhých za svoje emócie alebo neúspechy. Luci chápe, že nie každý s ňou musí súhlasiť, najmä teraz, keď sa jej darí v manželstve aj materstve.

Ohľadom lásky širokej verejnosti odkazuje, aby ľudia prevzali za seba zodpovednosť aj po tejto stránke. Ak nebudeme ľúbiť samé seba, nikto to za nás neurobí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa LUCI | Vancouver Mom Blogger (@livelaughluci)

žiadne príspevky na zobrazenie