Ako zachrániť manželstvo? Influencerka prehovorila o svojej skúsenosti

0
Ako zachrániť manželstvo? Influencerka prehovorila o svojej skúsenosti
Zdroj: IG/caitlinfladager

Situácia, kvôli ktorej nedokážete vôbec normálne fungovať. Keď sa vám rozpadá manželstvo a počuli ste už aj slovo „rozvod“, obracia sa vám život naruby. Lenže ešte nič nemusí byť stratené a predsa to môžete zachrániť. Samozrejme to závisí od okolností.

„Je tam nádej, ale nie je to ľahké,“ povedala influencerka Caitlin Fladager. Práve jej sa takmer rozpadlo manželstvo. Ľuďom odkazuje, že ak žena a muž nevynaložia rovnaké úsilie na riešenie problémov, nič sa nezlepší. Okrem toho odporúča ďalšie veci.

unsplash.com

Terapia

Chodili spolu na sedenia k terapeutovi a taktiež zvlášť. Vďaka tomu sa nielen mohli otvorene porozprávať o istých prekážkach, ale zároveň im poskytla názor aj nezainteresovaná osoba. A presne to niekedy ľudia potrebujú. Iný pohľad na daný konflikt, ktorý vám môže otvoriť oči a pomôže vyriešiť problém.

Naučili sa v sebe čítať

Život nie je romantický film. To si treba uvedomiť obzvlášť pri láske, ktorú každý z nás môže prejavovať iným spôsobom. Caitlin vo videu vysvetlila, že sa s manželom učili o svojich jazykoch lásky a následne ich často uplatňovali. Sú tutotiž situácie, kedy ani vám partner nemusí hovoriť, ako veľmi vás ľúbi, no radšej vám povie: dávaj si pozor, držím ti palce, myslím na teba. Prípadne vás pohladí alebo objíme. Láska nemá iba jeden zaužívaný jazyk, no môžete ju cítiť všade.

Popasovali sa so svojím „vnútorným dieťaťom“

Človek si môže v detstve prejsť traumatizujúcimi situáciami, ktoré ho navždy ovplyvnia. A nemusí si to vôbec uvedomiť. Avšak všade sa to s ním vlečie a kým to v sebe neuzavrie, nezlepší sa to. Práve naopak, bude to iba všetko zhoršovať, vrátane partnerských vzťahov. Caitlin a jej manžel museli zapracovať aj na tomto faktore.

Minulosť nechali minulosťou

Keby za tým neurobili hrubú čiaru, nič by sa nezmenilo. Je úplne pochopiteľné, že keď vás partner sklame, škaredo ste sa pohádali, máte krízu…prenáša sa cez to naozaj ťažko. Ale ak ste sa rozhodli fungovať ďalej, uzavrite to. Minulosť je minulosť. Môžu sa naskytnúť momenty, kedy si zase spomeniete na všetko zlé, no vtedy si pripomeňte, prečo ste zostali so svojou polovičkou a hlavne – žiadny vzťah nie je bezchybný.

Zdroj: Unsplash.com

Zdroj: Instagram/caitlinfladager

Zdroj obrázkov: Unsplash.com

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu