INSTAFEBRUÁR alebo čo pridávať na Instagram vo februári?

0
INSTAFEBRUÁR alebo čo pridávať na Instagram vo februári?

Máte instagram a už Vás nenapadá, čím nakŕmiť newsfeed (však preto sa to volá „feed“, že to treba pravidelne kŕmiť výživným niečím inak Vám účet zdochne) a instastories (však preto sa to volá „stories“, lebo musíte porozprávať celý príbeh) za účelom dosiahnuť cieľ stanovený na tento mesiac? Február nám odštartoval a ja mám pre Vás praktické tipy, ako postovanie na instagrame vo februári komerčne využiť.

valentín, láska, káva, srdce
Zdroj: Pexels

TIP ZA MILIÓN

Správajte sa k instagramu ako k výkladu. Výkladu Vášho biznisu, projektu, služby, či osobnej značky.
Výklad má byť estetický, aktuálny a „kontaktný“. Má z neho byť jasné, čo ponúkate, ako sa k ponuke staviate a ako Vás kontaktovať. Dajte mi dôvod „vojsť“ do obchodu a popozerať sa. Ak vo výklade (BIO a 12 najnovších príspevkov a foto) máte pozostatky Vianoc, čiernych piatkov či bielych štvrtkov so stromčekmi a sobíkmi- vyneste ich do skladu. Pustite vzduch a zaktualizujte. A ak do obchodu vojdem, lebo sa mi páčili krásne srdiečka vo výklade a aktuálna ponuka, tak chcem, aby ste sa na mňa usmievali a chválili.

Ferštén?

Pri plánovaní obsahu, fotiek a promo stratégie rozmýšľajte nad celým mesiacom (v kontexte roku) vzhľadom na Vaše ciele. Čo Vám má koniec februára priniesť, čo chcete dosiahnuť na platforme Instagram. Ponúkam nápady, čo by ste mohli využiť hneď teraz a spestriť si obsah, ktorý aktuálne na instagrame postujete.

láska tu, ľúbite sa, animovaný obrázok, koláž, valentín
Zdroj: Pexels

10 tipov februárového instapostovania:

Tip 1: Chutné/romantické/svetlé/sladké/kvetinkové/srdiečkové foto a celý esprit, že všetko bude dobre, lebo láska spasí svet.

Tip 2: Poďakovanie followerom a klientom. Poďakovanie vo forme darčeka- klient má darček a vy zvýšené ER (ak neviete, čo to je, pozrite si instagramotnosť posty na @instaranajky na instagrame), počet LIKES a zvýšený organický dosah. O giveaways a darovačkách sa dočítate na akcnezeny.sk o týždeň.

Tip 3: Valentínsky tízer- vyberte jeden darček z vlastnej ponuky alebo si tematicky zakúpte valentínsku vysokožiadanú drobnosť a zvýšte si počet návštev na účte. Nech followeri označia (tagnú), ktorých ľúbia. Urobte selekciu naj darčekov pre milovaného človeka, kde nebude chýbať Váš tovar- nápad- projekt- služba. V stories dajte ukážky darčekov, gif, stickers so srdcami.

Tip 4: Valentín- do stories vyrozprávajte príbeh, ako trávite tento deň (pridajte geotag a čas) a pýtajte si reakcie followerov, ako trávia tento deň oni a či majú nejaké nápady na pekný večer? Pripravte si Valentínsku foto, ktorú postnete presne na 14.2.

Tip 5: Dohodnite sa s kaviarňami/reštikami, že ich výmenou za „kávu“ označíte (tagnete) vo svojej výberovke najromantickejších miest v meste, kde stráviť Valentína! A týždeň kávičkujete zadarmo vo Vašej lokalite.

Zdroj: instaranajky

Tip 6: Expertnosť- občas vytvorte post vysokej odbornej hodnoty. Ukážte svoju erudíciu pri riešení problému a ako ste niekomu pomohli. Tagujte a vzájomne s tým človekom si urobte promo.

Tip 7: Pozabávajte – vtip je magnetom a môže sa stať virálne šíriteľným. Postnite trochu sebairónie, smiešnej situácie, okolnosť či niekoho zapadajúceho do konceptu Vášho účtu.

Tip 8: Zákulisie – najmä v stories ukážte cez foto či video, ako niečo pripravujete (sviatočné jedlo) a ako Vám to nejde.

Tip 9: Zoznámka – po Valentínovi Vám pribudnú na účet noví followeri, je na čase sa predstaviť. Kto ste? Prečo Vás treba followovať? Čo z toho budú mať? A čo si už dnes môžu od Vás odniesť?

Tip 10: Užitočný post – povedzte niečo o materiáloch, spôsoboch organizácie, kvalite, time-manažmente, výrobnom procese, stránkach a appkach, ktoré Vám uľahčujú život.

Nech Váš februárový výklad je pestrý, hravý, presvetlený, užitočný, estetický a interaktívny.
Zaslúžim si za tieto infošky a nápady like, ďakujem! Polajkám aj Vás!

Pridajte sa k nám do skupiny na Facebooku instabreakfast a sledujte LIVE v stredu o 9:00 na instagrame na účte instaranajky

Tešilo ma a idem si popozerať vaše storky- historky- histerky
Vaša TAMI 

žiadne príspevky na zobrazenie