Ivana Petrušová alias Sweet Lady Lollipop: Akčná žena je pre mňa moja mamina

0
Ivana Petrušová alias Sweet Lady Lollipop: Akčná žena je pre mňa moja mamina

Ivanu Petrušovú mnohí poznajú pod jej pseudonymom alebo značkou Sweet Lady Lollipop. Začínala už v 14 rokoch a prepracovala sa medzi špičku slovenských influencerov, najmä v oblasti módy. V rozhovore, ktorý sme s ňou urobili na našom evente Písanie ako sebarealizácia a zárobok, nám prezradila:

  • aké boli jej začiatky blogovania
  • ako sa cítila po ocenení Superbloger v kategórii móda
  • akú svadbu plánuje
  • a koho považuje za akčnú ženu

Ako ste sa cítili, keď ste vyhrali súťaž Superbloger v kategórii móda?

Bolo to krásne prekvapenie, keďže som to vôbec nečakala, v predchádzajúcich súťažiach podobného charakteru som bola vždy druhá, a s tým miestom som sa aj stotožnila. Ani som nedávala veľké nádeje tomu, že by som to mohla vyhrať, čiže bolo to pre mňa príjemné prekvapenie. A najviac ma potešili reakcie ľudí, ktorí mi to úprimne priali. To bola možno ešte väčšia výhra ako samotné víťazstvo.

Blogujete už desať rokov. To teda vychádza, že ste začínali už keď ste mali štrnásť rokov?

Áno, prvé blogové články bol v podstate taký denníček väčšinou o tom, čo máme na úlohu v škole, akú máme zajtra písomku. K tomu sa neskôr pridali fotky outfitov, ktoré boli fotené v detskej izbe, bolo to ešte také „zbúchané na kolene“. Ale taký bol v tej dobe blogový svet, že sme ešte len objavovali, aké sú možnosti, ako sa to dá robiť, a postupom času sa to rozvinulo do tej podoby, v ktorej je to dnes.

Ivana Petrušová (Sweet Lady Lollipop) a Veronika Svobodová (Superblogeri) na našom evente Písanie ako sebarealizácia a zárobok

A odkedy ste začali pôsobiť na Instagrame?

To si nepamätám presne. Ale keď to prišlo, keď to ešte nebolo populárne, len ako aplikácia, som sa tam zaregistrovala a používala na úpravu fotiek. Čiže nie na postovanie, ale na úpravu. Fotografiu som si upravila, uložila a potom som s ňou pracovala ďalej. A potom, keď začal byť Instagram populárnejší, okolo roku 2013 alebo 2014, keď zaznamenal väčší boom, tak od tej doby som už bola aktívnejšia.

A ktoré príspevku sú najpopulárnejšie?

Nedá sa to presne povedať, lebo ľudia bývajú nevyspytateľní (smiech). Všetko závisí aj od toho, aké je vonku počasie, aký je čas, či sú Vianoce, alebo Veľká noc, čiže tam je naozaj ťažké odhadnúť, čo bude mať úspech. Niekedy to, čo si myslím, že bude mať priemerný dosah, alebo dokonca nízke čísla, tak to, naopak, vystrelí. A to, čo si myslím, že sa bude ľuďom páčiť, niekedy ostane nepovšimnuté. Nedá sa to odhadnúť.

Nedávno ste doštudovali žurnalistiku, aké sú vaše najbližšie plány?

Naďalej viesť blog, snažiť sa ho robiť lepšie, popracovať na obsahu, aby bol odbornejší. Aby dokázal niečo ľuďom dať, aby to nebolo o tom, že čo som si obliekla, ale aby tam bola nejaká informačná hodnota.

Príďte na našu konferenciu Pre zdravie ženy 7. marca! Stretnete veľa odborníkov, lekárov a aj influencerov, naučíte sa, ako zdravo stravovať a cvičiť, môžete absolvovať preventívne prehliadky a veľa iného!

Ivana Petrušová na evente Písanie ako sebarealizácia a zárobok v The Nook

A aké témy vás lákajú?

Rada by som sa venovala textíliám, išla viac do hĺbky, ako sa textílie správajú. A celkovo, aké sú napríklad kľúčové kúsky v šatníku. Možno by som sa chcela orientovať na poradňu – čo a ako nosiť, ako to skombinovať s vecami, ktoré máme doma, ktoré vieme nájsť v sekáčoch, či v bežnom obchode. Síce sa o tom veľa hovorí, ale ženy to stále nevedia. Ženy to chcú a rady sa to naučia.

A prezradili by ste nám niečo o svadbe?

Svadobné prípravy sú v plnom prúde, čaká nás v septembri, takže teraz intenzívne riešim všetky položky a dodávateľov. Robím z toho taký menší rodinný event. Priateľ mi nechal voľnú ruku, že mu mám len potom povedať, že čo kde a za koľko, že si to potom náklady rozdelíme. Ale inak všetko nechal na mňa, a tak sa môžem vyblázniť (smiech).

Pre koľko ľudí chystáte svadbu?

Pre osemesiat ľudí, nie je to málo, ale sú to všetko naša najbližšia rodina aj najbližší kamaráti.

Ako si predstavujete akčnú ženu?

Akčná žena je pre mňa v prvom rade moja mamina. Všetko zvládne, dokáže zmenežovať, má pod palcom domácnosť, prácu, deti, zvieratá. Všetko zvládne s noblesou, s gráciou, je vždy perfektne upravená, a všetko má naplánované. Čiže toto je pre mňa prototyp akčnej ženy.

https://www.instagram.com/p/B7eQE-4nBDG/

 

žiadne príspevky na zobrazenie