Jack Wilshere oznámil koniec kariéry. Bol najmladším hráčom, ktorý debutoval vo farbách Arsenalu

0
Jack Wilshere oznámil koniec kariéry. Bol najmladším hráčom, ktorý debutoval vo farbách Arsenalu

9.7.2022 (Webnoviny.sk) – Zahral si na majstrovstvách Európy v roku 2016 aj svetovom šampionáte v roku 2014, väčšiu časť kariéry strávil v tíme anglickej Premier League londýnskom Arsenal. Stredopoliar Jack Wilshere sa vo veku 30 rokov rozhodol ukončiť aktívnu kariéru športovca, ktorú významne poznačili zranenia.

Prešiel akadémiou „kanonierov“ a v sezóne 2008/2009 sa vo veku 16 rokov a 256 dní stal najmladším hráčom, ktorý debutoval vo farbách Arsenalu.

Takýto koniec si nepredstavoval

„Bolo veľmi náročné akceptovať, že moja kariéra v ostatnom čase upadala pod vplyvom dôvodov, ktoré som nemohol ovplyvniť. Zároveň som totiž mal pocit, že stále mám čo ponúknuť. Keďže som hral na najvyššej úrovni, vždy som mal veľké ambície. Nepredstavoval som si, že sa niekedy ocitnem v takejto pozícii,“ vyhlásil v piatok Wilshere.

V národnom tíme absolvoval spolu 34 stretnutí a strelil v nich dva góly. Za Arsenal odohral v Premier League 125 duelov (7 gólov), v najvyššej domácej súťaži nastupoval aj za Bolton, Bournemouth a West Ham. Kariéru ukončil sezónou 2021/2022 v dánskom Aarhuse.

Na kariéru sa pozerá s veľkou hrdosťou

„Mal som čas premýšľať a rozprávať sa s najbližšími. Viem, že teraz je ten správny čas a napriek ťažkým chvíľam sa na svoju kariéru pozerám s veľkou hrdosťou. Hral som na najvyššej úrovni po boku najlepších hráčov na svete. Získal som FA Cup, bol kapitánom svojho klubu a reprezentoval som svoju vlasť. To všetko prekonalo moje najdivokejšie chlapčenské sny,“ pokračoval.

„Užil som si každý okamih svojej kariéry. Teraz je ten správny čas uzavrieť túto kapitolu, ale stále mám čo dať tejto hre a som nadšený z toho, čo prinesie budúcnosť,“ dodal Wilshere.

Viac k témam: Koniec kariéry, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Jack Wilshere oznámil koniec kariéry. Bol najmladším hráčom, ktorý debutoval vo farbách Arsenalu © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu