Mamička si sťažovala na silné bolesti, doktori sa tým nezaoberali: Nakoniec to bola rakovina v 4. štádiu

0
Mamička si sťažovala na silné bolesti, doktori sa tým nezaoberali: Nakoniec to bola rakovina v 4. štádiu

Život sa jej zmenil zo dňa na deň. Casey Ward (33) bola záchranárkou v Charlstone v Južnej Karolíne. Z ničoho-nič  pocítila silné bolesti v pravej hornej časti brucha. Neváhala a svoje problémy začala hneď riešiť.

Niečo jej nesedelo

Ako informuje Insider, v nemocnici podstúpila viaceré testy, no lekári povedali, že to vyzerá na zápchu. Casey to však nesedelo. Jej bolesti boli na takú diagnózu až príliš silné.

Intenzívne bolesti na ňu prichádzali vo vlnách aj počas nasledujúcich mesiacov. Doktori sa zhodli, že problém môže byť v žlčníku. Lenže ani testy nepreukázali, že by s týmto orgánom bolo niečo zlé. Casey bola vtedy navyše druhýkrát tehotná, čiže operácia ani neprichádzala v úvahu.

Kvôli gravidite boli bolesti ešte horšie. Ledva zvládala dýchať a prosila lekárov, aby zasiahli. Tí to ale odmietli kvôli tehotenstvu.

Zdroj: Unsplash.com

Odhalenie problému

Po tom, ako sa jej narodila dcéra, opäť skončila v nemocnici v neznesiteľných bolestiach. Čakala ju operácia, no keď znova podstúpila ultrazvuk, onemela. Zaznamenali nádor veľkosti grapefruitu. Aby toho nebolo málo, jeden doktor jej povedal, že je to „neškodné“. Odôvodnil to tým, že je mladá a zdravá. Výsledky biopsie ale preukázali niečo iné.

Potvrdili rakovinu žlčových ciest a z jej žlčovodu sa to rozšírilo do nohy a pľúc. Jeden lekár jej dal 6 mesiacov života.

Zdroj: Unsplash.com

Stále bojuje

Ako informuje Mayo Clinic, že druh choroby, ktorým trpí Casey, je často diagnostikovaný v neskorých štádiách. To, samozrejme, komplikuje liečbu. Lekári uviedli, že dokonca tehotenstvo mohlo napomôcť k tomu, aby sa rakovinové bunky šírili rýchlejšie. Hoci sa mladá mamička predtým dozvedela, že jej zostáva možno polroka života, každému dokázala opak.

Ubehli už dva roky, odkedy jej diagnostikovali zákernú chorobu. Dodržiava riadnu liečbu a chcela zdieľať svoj príbeh. Vyzýva ľudí, aby skutočne konali, keď sa cítia čoraz horšie a ich telo im vysiela nebezpečné signály.

Casey sa rok liečila IV chemoterapiou, no spôsobovala jej problémy – začala sa jej vytvárať tekutina v hrudníku. Potom prešla na perorálnu chemoterapiu. Kvôli vedľajším účinkom sa nemohla poriadne venovať deťom, no našťastie majú aj svojho otca. Ten má v ich rodine nezastupiteľné miesto a Casey nevie, čo by si bez neho počala.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu